Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

TRANSPORT SPRZĘTU AGD I RTV

Transport lodówek, pralek, zmywarek, telewizorów – przewieziemy każdy sprzęt na terenie Krakowa oraz okolic

Sprzęt AGD i RTV wymaga specjalnego traktowania podczas transportu. Jest podatniejszy na uszkodzenia niż meble ze względu na obecność precyzyjnych mechanizmów czy kruchych elementów. Jak przewozić przetransportować telewizor LCD? Czy pralkę podczas przewozu można położyć na boku? Czy kuchenkę gazową można przewozić na leżąco? Jak powinien odbywać się transport pralki lub telewizora? Poznaj naszą propozycję przewozu RTV oraz AGD i przestań martwić się o zbędne szczegóły.  Chcesz oszacować koszt usługi? Zajrzyj do naszego cennika. 

Liczy się przygotowanie, czyli: jak zabezpieczyć sprzęt AGD i RTV do transportu? 

Urządzenia AGD i RTV wymagają starannego przygotowania do transportu. Do zabezpieczenia oraz spakowania sprzętu zgromadźmy:

  •         taśmę klejącą;
  •         folię bąbelkową;
  •         styropian, najlepiej w postaci profilowanych wkładek (takowe zawsze są dołączane do urządzeń przy ich kupnie);
  •         kartonowe opakowania (najwłaściwsze będą te oryginalne).

 W pierwszej kolejności należy opróżnić urządzenia (o ile ich przeznaczenie na to pozwala). Oznacza to nie tylko usunięcie pokarmów z lodówki. Należy wyjąć wszystkie ruchome części – półki, szuflady – oraz zabezpieczyć je za pomocą folii bąbelkowej i osobno zapakować. Pozostałe niestabilne elementy (np. drzwiczki) trzeba zakleić taśmą, aby uniemożliwić ich samoistne otwieranie się. Następnie można przystąpić do pakowania.

Sprzęt najlepiej umieszczać w oryginalnych opakowaniach. Co wtedy, kiedy ich nie posiadamy? Gdzie kupić karton na telewizor, pudło na kuchenkę? Nabędziemy je w sklepach internetowych lub, jeżeli korzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, możemy poprosić o ich dostarczenie.

W przypadku sprzętu RTV ważne jest obłożenie go styropianem przed umieszczeniem w opakowaniu. Z kolei zabezpieczenie pralki do transportu wymaga zablokowania bębna. Jak to zrobić? Przeznaczone są do tego specjalne śruby, zaś dokładne wskazówki znajdziemy w instrukcji użytkownika. 

Jak przewozić poszczególne urządzenia?

Osoby podejmujące się zorganizowania przeprowadzki samodzielnie zazwyczaj mają wątpliwości co do pozycji urządzenia podczas jego przewożenia. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania w zakresie transportowania RTV i AGD. 

Czy można przewozić kuchenkę gazową na leżąco?

Tak, nawet kuchenka gazowa może być po odpowiednim zabezpieczeniu przewożona na leżąco (o ile producent nie informuje o negatywnych skutkach takiego postępowania). Sprzętem, w przypadku którego bezwzględnie obowiązuje zasada pionowego transportu, jest lodówka. Słusznie może się tutaj zrodzić kolejne pytanie: jak wnieść lodówkę po schodach? Odpowiedzią nie będziesz musiał się martwić, jeśli zlecisz transport tego rodzaju AGD profesjonalnej ekipie.

Transport telewizora plazmowego

Czy telewizor LCD lub plazmowy może leżeć, najlepiej przeczytać w uwagach o urządzeniu zamieszczonych w instrukcji. Przyjmuje się, że bezpieczniejszy jest transport przewóz w pozycji pionowej. Przewóz w poziomie może skutkować uszkodzeniami mechanicznymi lub w przypadku plazmy – rozszczelnieniem instalacji. Ze względu na szczególną delikatność tego typu sprzętu, polecamy zlecić transport telewizora fachowcom. 

Jak przewieźć komputer stacjonarny?

Zasady pakowania i przewozu komputera stacjonarnego są takie same jak dla pozostałych urządzeń RTV i AGD. Należy go odpowiednio opakować i zabezpieczyć (styropianem, folią bąbelkową). Można też pokusić się o kupno specjalnego pokrowca na komputer stacjonarny. 

Transport pralki – poziomo czy pionowo?

Czy nową pralkę można przewozić poziomo? Niezależnie od tego, czy sprzęt jest używany, czy nowy – pralka powinna być transportowana w pionie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, dopuszcza się jej przewożenie na jednej z bocznych ścian. Najmniej korzystny jest transport pralki na tylnej ścianie urządzenia (w tym miejscu znajdują się bowiem wszystkie kable i węże). 

Co robić po przewiezieniu sprzętu na miejsce?

Przetransportowanie AGD lub RTV to zaledwie jeden z etapów przenosin sprzętu z miejsca na miejsce. Aby móc cieszyć się elektroniką pod nowym adresem, niezbędne będzie także wniesienie jej do domu lub mieszkania, a także poprawne podłączenie. Tego typu czynności proponujemy w ramach usług komplementarnych do samego transportu.

Wniesienie urządzeń do nowego lokum

Wniesienie sprzętu należy wykonywać z dużą uwagą. Ważne jest nie tylko uniknięcie uszkodzeń, przenoszenie urządzeń we właściwej pozycji, ale także zapewnienie sobie i innym osobom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Transport pralki po schodach czy wnoszenie lodówki mogą okazać się problematyczne, warto zatem rozważyć zlecenie tych prac profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. 

Podłączenie AGD i RTV po transporcie

Kiedy włączyć lodówkę po transporcie? Czy możemy podłączyć telewizor zaraz po rozpakowaniu go? Po przeprowadzce zaleca się odczekanie przynajmniej kilku godzin przed podpięciem urządzeń do prądu. Płyny w lodówkach i zamrażarkach potrzebują czasu na ponowne umiejscowienie w odpowiednich kanałach. Włączenie telewizora zbyt wcześnie wiąże się z kolei z ryzykiem zwarcia czy problemów z obrazem. 

Powyżej rozwialiśmy najczęstsze wątpliwości dotyczące transportu sprzętu RTV i AGD. Jak widać – nie jest to takie proste! Aby jednak mieć pewność, że urządzenia są przewożone bezpiecznie, warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Szukasz fachowców z Krakowa lub okolic? Skontaktuj się z nami – podejmiemy się każdego zlecenia transportowego. 

Transport sprzętu AGD, RTV w Krakowie i okolicach – cennik

Cena przewozu RTV oraz AGD zależy od kilku zmiennych. Można wśród nich wymienić:

  •         gabaryty, masa sprzętu,
  •         różnica kondygnacji,
  •         odległość pomiędzy punktem odbioru oraz adresem docelowym,
  •         liczba osób niezbędnych do przeniesienia sprzętu.

Fortepian / pianino
indywidualnie
Sejf / kasa pancerna
indywidualnie
AGD (duże np. lodówka / pralka)
indywidualnie
Przeprowadzki międzymiastowe / zagraniczne
150 zł/h + 1,4 zł/km
Duże przeprowadzki (jednorazowo 2 samochody lub więcej)
indywidualnie

Zobacz pełny cennik

Wszystkie zlecenia wyceniamy indywidualnie. Aby oszacować całkowity koszt realizacji zlecenia, sprawdź powyższy cennik lub skontaktuj się z nami.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Jak przeprowadzka do innego miasta wpływa na nasze samopoczucie? 5 korzyści ze zmiany miejsca zamieszkania

Przeprowadzka do innego miasta to duże wyzwanie. Sam proces zmiany miejsca wiąże się z wieloma formalnościami, organizacją transportu, opróżnianiem mieszkań, a nierzadko również utylizacją starych mebli. Pakowanie rzeczy do kartonów i sprzątanie mieszkania może być...
Czytaj więcej

Jak zmniejszyć ślad węglowy podczas przeprowadzki?

Z roku na rok rośnie nasza świadomość ekologiczna. Coraz więcej mówi się o negatywnym wpływie ludzi i ich działalności na środowisko naturalne, chętniej też podejmujemy działania, które mają temu przeciwdziałać. Transport jest jedną z najbardziej emisyjnych czynności,...
Czytaj więcej

Przeprowadzka do mniejszego mieszkania – kompleksowy poradnik

Przeprowadzka to czynność, której wielu z nas nie lubi. Najczęściej kojarzy nam się z dużą ilością pracy, problemami logistycznymi i zamieszaniem. Z pewnością jednymi z najtrudniejszych przeprowadzek są te z większego do mniejszego mieszkania czy domu. Jak...
Czytaj więcej

Jak wybrać niezawodną firmę przeprowadzkową?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm przeprowadzkowych. Wybór tej najlepszej wbrew pozorom wcale nie jest prostą czynnością. Duża konkurencja wpływa na rozszerzenie zakresu świadczonych usług. To już nie tylko przewożenie wcześniej przygotowanych kartonów z rzeczami...
Czytaj więcej

Czego nie robić podczas przeprowadzki – najczęstsze błędy

  Przeprowadzka to czas obfitujący w sytuacje trudne i stresujące, zwłaszcza jeśli nie mamy dużego doświadczenia w tym aspekcie. Podczas zamieszania łatwo o błędy, które utrudniają i wydłużają proces pakowania czy przeprowadzania się. Dlatego przychodzimy z...
Czytaj więcej