Przeprowadzka zimą krok po kroku – wszystko co musisz wiedzieć

Choć na ogół okres jesienno – zimowy uważany jest za martwy sezon w przeprowadzkach, to jednak nie brakuje śmiałków, którzy decydują się na takie rozwiązanie. Czasem jest to podyktowane koniecznością, gdy na przykład kończy nam się umowa wynajmu i nie chcemy jej przedłużać. W innych przypadkach po prostu akurat w tym momencie udaje nam się wykończyć nasze nowe lokum i nie chcemy czekać do wiosny. Przeprowadzka zimą może jednak wiązać się z pewnymi trudnościami. Dowiedz się, jak się do niej przygotować.

Przeprowadzka w zimie – obowiązkowo sprawdź prognozę pogody

Aby przeprowadzka domu czy mieszkania na zimę przebiegła bez większych trudności, dobrze jest zarezerwować taki termin, w którym pogoda będzie bezdeszczowa. Oczywiście, prognozy mogą się zmienić, ale wiele firm przeprowadzkowych czasem zgadza się na ewentualne przesunięcie terminu – zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nie mają zbyt wielu klientów. Ponadto najlepiej wybrać taki moment, kiedy nie ma jeszcze śniegu – zapobiegnie to roznoszeniu po nowym lokum błota śniegowego. 

 

Przeprowadzka zimą – nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu elektrycznego

Mimo najszczerszych chęci zaplanowania przeprowadzki w dzień pozbawiony opadów, pogoda zimą potrafi być nieprzewidywalna. W związku z tym na wszelki wypadek należy zabezpieczyć sprzęt RTV/AGD, który jest szczególnie narażony na uszkodzenie w kontakcie z wodą. Najlepiej sprawdzą się w tej roli oryginalne opakowania sprzętu, ale jeśli ich nie posiadamy, egzamin zda również folia zwykła lub bąbelkowa. Ponadto po transporcie sprzętu AGD i RTV do nowego domu zimą, lepiej wstrzymać się przynajmniej 24 godziny przed podłączeniem ich do prądu. Włączanie dopiero co wniesionych, zimnych (a czasami wilgotnych) sprzętów może skończyć się spięciem i w efekcie ich zepsuciem. 

 

Więcej na temat zabezpieczania sprzętu elektrycznego podczas przeprowadzki przeczytasz w naszym artykule na blogu: “Co musisz wiedzieć przed przewozem komputera i sprzętu biurowego? Krótki poradnik”.

Przeprowadzka w zimie – pamiętaj o zabezpieczeniu kartonowych pudeł przed wilgocią

Ponieważ większość przedmiotów, takich jak choćby, płyty, książki czy zastawa stołowa pakujemy do kartonowych pudeł, je również należy dodatkowo zabezpieczyć przed zamoknięciem. Nie chcemy w końcu, by podczas przenoszenia naszego dobytku, rozmoknięte pudełko się rozleciało, doprowadzając do roztrzaskania całej jego zawartości. Dlatego w celu dodatkowego zabezpieczenia, warto wszystkie pudełka owinąć z dołu i góry stretchem. O odpowiedniej ochronie trzeba pamiętać ponadto w przypadku transportu dzieł sztuki lub antyków.

Przeprowadzka na zimę – ubierz się ciepło 

Jeśli nie chcesz w wyniku przeprowadzki nabawić się przeziębienia, przemyśl dobrze w co się ubrać. Powinna to być odzież ciepła, ale jednocześnie oddychająca. Przeprowadzając się zimą będziemy narażeni na ciągłe zmiany temperatury, co może spowodować infekcję. Zdjęcie kurtki nie wchodzi więc w grę. Najlepiej ubrać się “na cebulkę”, w kilka warstw i w razie, kiedy zrobi nam się za gorąco w trakcie przenoszenia rzeczy, po prostu zdjąć jedną z nich. 


Jak się przygotować do przeprowadzki zimą?

Zalety przeprowadzki w zimie

Mimo wielu trudności przeprowadzka na zimę ma jednak pewne zalety. Po pierwsze, jeśli uda nam się przeprowadzić przed świętami, będziemy mogli spędzić je już w nowym domu, co bez wątpienia uczyni je wyjątkowymi. Po drugie, przeprowadzka zimą zbiegająca się z początkiem roku, pomoże nam rozpocząć całkiem nowy etap w naszym życiu. Ponadto niewykluczone, że przeprowadzka w tym okresie będzie się wiązała z niższymi kosztami. Firmy przeprowadzkowe często proponują atrakcyjne ceny w związku z niewielkim zainteresowaniem usługami transportowymi zimą. 

Inne trudności, które należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzki zimową porą

Zimą dni są krótsze, w związku z czym mamy ograniczony czas na korzystanie ze światła dziennego podczas przeprowadzki. Dlatego najlepiej zaplanować przeprowadzkę możliwie jak najwcześniej rano, by ułatwić sobie zadanie. Warto skontaktować się ze sprawdzoną firmą przeprowadzkową, której pracownicy podpowiedzą jak wszystko sprawnie zorganizować. Przeprowadzka zimą może skomplikować się najbardziej w sytuacji, gdy przeprowadzamy się na wieś, do której prowadzą rzadko uczęszczane (a przez to często też nieregularnie odśnieżane) drogi. Wówczas trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność i wziąć ze sobą na przykład łopatę oraz sól. 

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

    Twoje imię i nazwisko (wymagane)


    Twój e-mail (wymagane)


    Telefon (wymagane)

    Temat


    Twoja wiadomość

    Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

     

    Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

     

    R

    Wysoka jakość

    Ubezpieczenie transportu

    Niskie ceny

    Duży obszar działania

    Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

    5 faktów, których nie znałeś o przeprowadzce szpitala i przychodni

    Jedną z najtrudniejszych przeprowadzek do przeprowadzenia są te szpitali, przychodni i innych medycznych instytucji. Oprócz tego, że do przewiezienia jest bardzo wiele przedmiotów, dokumentów, sprzętu, to równocześnie należy pamiętać o zachowaniu wymogów sanitarnych....

    Czego NIE pakować do kartonów podczas przeprowadzki? Lista zakazanych przedmiotów

      Trudno się z tym nie zgodzić - przeprowadzka to sztuka planowania. Bez przemyślenia całego procesu od A do Z, coś ważnego może nam umknąć. Czasami jednak okazuje się, że mimo dopracowanego planu, w ferworze przeprowadzki robimy rzeczy bardzo nielogiczne,...

    10 trików, by szybciej i sprawniej się spakować podczas przeprowadzki

    Przeprowadzka może wydawać się przytłaczającym zadaniem, ale z odpowiednimi trikami i strategiami można ją znacznie ułatwić i przyspieszyć. Jak szybko się spakować do przeprowadzki i jakie sposoby na szybsze pakowanie podczas przeprowadzki mogą okazać się nieocenione?...

    Jak poradzić sobie z nadmiarem wyposażenia podczas przeprowadzki do nowego domu?

      Przeprowadzając się do nowego domu, towarzyszą nam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszymy się zmianą miejsca zamieszkania. Z drugiej jednak jest nam smutno, że opuszczamy dawne lokum. Przez to zazwyczaj próbujemy zabrać ze sobą jak największą jego część,...

    Sprawna przeprowadzka biblioteki i archiwum? Te porady będą pomocne!

    Przeprowadzka biblioteki jest wymagającym przedsięwzięciem. Z pozoru wydaje się łatwa do zorganizowania, ponieważ zbiory zazwyczaj są już posortowane, jednak przeniesienie ich do pudełek, a następnie ponowne ułożenie w nowym miejscu może przytłoczyć. Co zrobić, aby...