Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

PRZEPROWADZKI DOMÓW I MIESZKAŃ

Każdy z nas zmienia swoje miejsce zamieszkania przynajmniej raz w życiu. Powodów może być wiele – tyle ile ludzi na świecie. Proces ten jest kosztowny i należy go zaplanować z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jeśli potrzebujesz wsparcia logistycznego oraz technicznego przy przeprowadzce domu lub mieszkania – zadzwoń do firmy „Mega Przeprowadzki″.

Przeprowadzka domu jest czynnością wymagającą dużo więcej planowania i czasu, niż zmiana mieszkania. W domu mamy więcej pomieszczeń i przechowujemy większą ilość rzeczy. Przewóz rzeczy do nowego domu jest dużo bardziej skomplikowany, głównie ze względu na obecność dodatkowych pomieszczeń, które trzeba przenieść (np. spiżarnia, garaż, piwnica, ogród, strych).

Jak zaplanować zatem transport domu?

Mimo że transport domu wydaje się być bardzo ciężkim zadaniem, musimy zdać sobie sprawę iż jest to doskonała okazja do dokonania porządków. W każdym domu leżą niepotrzebne nikomu, stare meble, ubrania czy sprzęty. Warto zastanowić się, które z nich będą nam naprawdę potrzebne w nowym miejscu. Rzeczy bardzo zniszczone i zużyte należy wyrzucić, resztę można oddać ludziom potrzebującym. W każdej miejscowości znajdują się kontenery na ubrania i ośrodek pomocy społecznej, w którym otrzymamy informację komu możemy pomóc. Jeśli planujesz zlecić przewóz tylko ciężkiego wyposażenia, sprawdź naszą propozycję transportu mebli.

W co należy się zaopatrzyć przed rozpoczęciem transportu domu i mieszkania?

Pamiętajmy, aby przed transportem domu i mieszkania zgromadzić odpowiednią ilość kartonów i pudeł, szeroką taśmę klejącą, gazety i styropian (do obkładania szkła i rogów szafek), czarny flamaster (do podpisywania zawartości kartonów), sznurek, duże worki na śmieci (oprócz niepotrzebnych rzeczy, można zapakować w nie np. pościel lub ubrania).

Wybrane przez nas rzeczy powinny być wytrzymałe i dobrej jakości.

Kiedy zacząć się pakować?

Aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, zacznijmy pakowanie kilka dni wcześniej. Możemy zapakować wszystko to, czego nie potrzebujemy w najbliższych kilku dniach (np. ubrania zimowe, książki, firanki i pościel, sprzęt AGD). Zapakowany dobytek należy koniecznie podpisać i zakleić taśmą klejącą.

Samodzielna przeprowadzka domu i mieszkania czy z pomocą firmy transportowej?

Gdy na przetransportowanie domu i mieszkania mamy zaplanowane dużo czasu, jesteśmy odpowiednio przygotowani i nie posiadamy w domu sprzętów cennych lub wymagających specjalnego transportu, możemy spróbować przewieźć nasz dobytek samemu. Cenna będzie tutaj pomoc rodziny bądź zaufanych przyjaciół, którzy np. popilnują domu i pomogą nosić sprzęty. Tego rodzaju wsparcie jest oczywiście ogromnym ułatwieniem, jednak nie zawsze będzie tak skuteczne jak profesjonalne opróżnienie mieszkania. Jeśli natomiast chcesz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, możesz zlecić odbiór i wywóz starych mebli lub innych obiektów.

Gdy jedynym problemem jest transport, możemy wypożyczyć odpowiedni samochód dopasowany do naszych potrzeb. Koszty transportu samochodowego wyliczane są za godzinę (wtedy należy wziąć większy pojazd), bądź na podstawie ceny transportu za km. Jest to także ciekawa propozycja, gdy chcesz zakupić nowe meble i szukasz oferty przewozu mebli z IKEA. Musisz przetransportować cenne urządzenia AGD i RTV? Tym też się dla Ciebie zajmiemy.

Ceny przeprowadzek domów i mieszkań

Jeżeli jednak chcemy przeprowadzić się szybko, profesjonalnie i bezpiecznie, możemy skorzystać z komfortu, jaki daje nam firma przewozowa.  Zaoszczędzimy w ten sposób czas oraz będziemy mieć pewność, że w przypadku nieprzewidzianych sytuacji specjaliści będą w stanie nam pomóc. Ceny przeprowadzek domów ustalane są zwykle na podstawie wielkości usługi. Liczy się tutaj wielkość domu, odległość w jakiej przewozimy rzeczy, stopień wykonania zadań przez firmę transportową (np. sprzątanie po przeprowadzce, ustawianie mebli), dlatego w przypadku przenosin dużego domu, firmy przeprowadzkowe oferują wyceny indywidualne. Jest to dobra sytuacja, ponieważ zawsze możemy się targować bądź zrezygnować z części usług (np. wyżej wymienionego sprzątania).

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Jak uniknąć stresu w czasie przeprowadzki?

W świadomości wielu osób jednym z najbardziej stresujących i skomplikowanych wydarzeń w życiu jest przeprowadzka. Kraków jest miastem, w którym zmianę miejsca zamieszkania warto sobie ułatwić, gdyż bardzo często jej przebieg sprawia, że atmosfera wśród domowników jest...
Czytaj więcej

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej

Dobre planowanie podczas przeprowadzki

Teoretycznie przeprowadzka nie powinna stanowić problemu. Tak naprawdę za każdym razem przeprowadzi pochłaniają wiele czasu i są przyczyną wieli stresów. Kraków to miasto, gdzie najczęściej studenci zmieniają mieszkania, na większe, tańsze czy lepsze. Niemniej by...
Czytaj więcej

Jak rozwiązać największe problemy związane z przeprowadzką?

Przeprowadzka dla wielu z nas to raczej powód do radości niż do smutku. Zmianie miejsca zamieszkania towarzyszą z reguły pozytywne emocje związane z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przeprowadzka i ta mała, i duża, i ‘na swoje”, i do wynajętego mieszkania to zawsze...
Czytaj więcej