Jak bezpiecznie zapakować i przewieźć sprzęty elektroniczne? Wszystko o transporcie elektroniki podczas przeprowadzki
Przewożenie elektroniki może okazać się dla nas dość ryzykowne i kłopotliwe, szczególnie jeśli mówimy o wartościowych przedmiotach. Nikt z nas nie chce stracić czy uszkodzić wartą nawet kilkanaście tysięcy elektronikę taką jak komórki, komputery, telewizory. By tego uniknąć, warto poznać zasady bezpiecznego pakowania i przewożenia sprzętu elektronicznego. Zapraszamy do lektury naszego poradnika!
Co może zaszkodzić elektronice w czasie przewożenia sprzętu i przeprowadzki?
By w pełni zrozumieć, jak należy pakować elektronikę w czasie przeprowadzki domów i mieszkań, musimy poznać zagrożenia, do których może dojść w jej trakcie. Elektronika jest bardzo delikatna, narażona między innymi na:
- drgania i wstrząsy, które w najlepszym razie doprowadzą do rozłączenia części składowych w komputerze, a w najgorszym spowodują trwałe uszkodzenie urządzenia;
- uszkodzenie mechaniczne – wszelkiego rodzaju uderzenia, nawet delikatne mogą być zabójcze dla naszej elektroniki;
- wilgoć i zalanie – to najgorsze, co mogłoby się stać. Elektronika jest bardzo wrażliwa na zalanie i zawilgocenie. Dlatego przede wszystkim nie powinniśmy przewozić jej w trakcie deszczu czy mocno wilgotnej pogody. Dodatkowo musimy zadbać o staranne zapakowanie urządzeń;
- wahania temperatur oraz skrajne temperatury, zarówno za wysokie, jak i za niskie.
Jak pakować elektronikę na czas przeprowadzki?
By odpowiednio przygotować się do przeprowadzki mieszkania, pokoju dziennego, musimy poznać zasady prawidłowego transportu sprzętu AGD, RTV oraz elektroniki. Będzie nam to niezbędne w przeprowadzkach prywatnych, jak i przewozu komputerów, ksera i sprzętu biurowego.
Jak pakować sprzęt telewizor, komputer i inną elektronikę do bezpiecznego przewozu?
Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na zapakowanie elektroniki jest przewożenie jej w oryginalnym opakowaniu. Producenci dbają o ty, by pudełka były idealnie dopasowane wielkościowo. Dodatkowo zazwyczaj elektronika pakowana jest w laserowo wycięte styropiany. Są one zaprojektowane tak, by sprzęt nie tylko był zabezpieczony z każdej strony, ale przede wszystkim nie może się przesuwać.
Jak zapakować elektronikę bez oryginalnego pudełka?
Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy oryginalnego opakowania? Nic straconego, zapakowanie sprzętu elektroniki będzie nieco trudniejsze i bardziej pracochłonne, ale nie niemożliwe. Jak więc zapakować elektronikę na czas przeprowadzki?
- Przygotuj odpowiedniej wielkości pudełko oraz zadbaj o jego dodatkowe wzmocnienie. Można zrobić to przez położenie na dnie dodatkowego kartonu i oklejenie całości kilkoma warstwami taśmy klejącej;
- wolne miejsce uzupełnij styropianem, piankowymi kulkami lub innym rodzajem wypełnienia. Celem tego zabiegu jest nie tylko zabezpieczenie przed wstrząsami, ale również przed przesuwaniem elektroniki wewnątrz pudełka;
- zadbaj o prawidłowe opisanie pudełka tak, by każda osoba wiedziała, co się w nim kryje oraz że należy traktować je z dużą delikatnością;
- zatroszcz się o pełną stabilność paczki w trakcie transportu i jej noszenia.
Planujesz przeprowadzkę komputera i sprzętu biurowych? Dowiedz się, jak zrobić to w pełni bezpiecznie.
Jak bezpiecznie przewozić sprzęt elektroniczny?
Gdy już wiemy, jak prawidłowo zapakować elektronikę, powinniśmy przejść do starannego zaplanowania przeprowadzki. Przede wszystkim zdecydowanie bezpieczniej będzie skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy transportowej. Fachowcy nie tylko pomogą nam w starannym zapakowaniu elektroniki, ale także zapewnią jej bezpieczny transport.
Kluczem do przewozu sprzętu elektronicznego, który będzie sprawny i bezpieczny, jest dokładne jego zaplanowanie. Jeśli zadbamy o każdy etap przeprowadzki, zwiększymy tym samym bezpieczeństwo poszczególnych czynności. Najbardziej ryzykownymi momentami jest noszenie oraz samo transportowanie elektroniki. Do tych etapów powinniśmy przygotować się możliwie najlepiej. W trakcie noszenia paczek warto skorzystać z pomocy – innych osób lub profesjonalistów. Nie warto nosić ciężkich i delikatnych pudeł z elektroniką samodzielną. Robienie to w minimum dwie osoby zmniejsza ryzyko wypadnięcia nam paczki. Jest nam również wygodniejsze. By ułatwić sobie jeszcze bardziej to zadanie, w pudełkach możemy wyciąć sobie uchwyty, czyli miejsce do włożenia dłoni.
Ostatnim momentem, podczas którego nasza elektronika mogłaby ulec zniszczeniu, jest moment przewożenia sprzętu elektronicznego. Warto dołożyć wszelkich starań, by w trakcie transportu pudła się nie przesuwały. Musimy je ustabilizować poprzez zablokowanie ich innymi pudełkami (ale niezbyt ciężkimi) bądź też trzymanie ich przez całą drogę.
Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?