Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

Z przeprowadzką łączy się cały szereg obowiązków i zadań do wykonania. Najważniejszym jest odpowiednie spakowanie naszych rzeczy, tak, by podczas transportu nic się nie zniszczyło. O ile zapakowanie ubrań jest dość proste, o tyle zdecydowanie trudniej zabezpieczyć szkło i inne delikatne przedmioty. Dowiedz się, jak łatwo i skutecznie ochronić szkło podczas przeprowadzki.

Krok 1 – zgromadź niezbędne materiały

Gdy już wiesz, że za chwilę czeka cię przeprowadzka domu czy mieszkania, zacznij gromadzić potrzebne do niej akcesoria. Na pewno potrzebne będą duże i mocne kartony. Zbierając je zwróć uwagę, czy są odpowiednio bezpieczne – np. czy ich spód się nie rozłoży pod wpływem ciężaru przewożonych rzeczy. Przydadzą się również zapasy papieru i starych gazet, najlepiej tych czarno-białych. Jeśli czytasz gazety codzienne, po prostu ich nie wyrzucaj. Gdy tego nie robisz, możesz je zdobyć na kilka sposobów. Pierwszym będzie zapytanie znajomych i sąsiadów, czy przypadkiem nie mają jakiś gazet. Możesz również spróbować zdobyć je w kiosku (np. wykupując stare numery) lub w punktach z nieaktualną prasą. W takich miejscach zazwyczaj są dostępne od ręki i nie kosztują wiele.

Krok 2 – przygotowanie do pakowania

Jeśli masz już przygotowane materiały (pudła, gazety, folię bąbelkową czy “trociny” do pakowania), czas na zabezpieczenie przedmiotów. Zacznij od przygotowania pudeł. Gdy nie są złożone, zrób to. Dodatkowo wzmocnij ich spody i łączenia. Najlepiej jest to wykonać grubą taśmą do pakowania. Dla pewności możesz zakleić podwójnie. Celem jest uzyskanie stabilnego dna i ochronienie pudełka przed rozłożeniem się podczas transportu czy przenoszenia.

Gdy pudełka są już przyszykowane, możesz przystąpić do zabezpieczenia szkła. Zrobisz to na kilka sposobów.

  1. Wykorzystaj gazety – jest to najpopularniejsza metoda. Polega na starannym owinięciu każdego szklanego przedmiotu gazetą. Jeśli szkło jest cienkie, możesz zastosować owijanie dwuwarstwowe.
  2. Sięgnij po folię bąbelkową – dziś coraz częściej wybieramy zabezpieczanie folią. Metoda jest równie skuteczna, ale sprawia więcej trudności przy owijaniu drobnych przedmiotów. O ile w przypadku gazety wystarczy ją zawinąć, to zabezpieczane folią szklane rzeczy, musimy dodatkowo zakleić taśmą klejącą. Jeśli tego nie zrobimy, folia szybko się rozwinie.

Krok 3 – bezpieczne pakowanie szkła

Gdy wszystkie szklane przedmioty mamy już zabezpieczone, czas na ich spakowanie. By podczas przewożenia szkła nie doszło do jego stłuczenia, musisz dobrze je opakować. Na spód pudeł wsyp kilka centymetrów dowolnego wypełniacza. Może to być folia bąbelkowa, trociny, kawałki papieru, styropian czy gąbka. Lepiej sprawdzą się mniejsze fragmenty, które dopasują się do przewożonego szkła. Ich celem jest wypełnienie pustych przestrzeni i zabezpieczenie szklanych akcesoriów przed przemieszczaniem się wewnątrz pudełka. Gdy już włożymy przedmioty, pomiędzy i na nie, wsypujemy kolejną warstwę wypełniaczy. Pamiętaj, że pakowanie zaczynamy od największych przedmiotów, które muszą znaleźć się na dole. Inaczej mogłyby przygnieść te drobniejsze.

Na koniec zaklejamy starannie karton. Ten etap jest bardzo istotny. Odpowiednie wzmocnienie pudła jest kluczem do bezpiecznego transportu. Podobne metody pakowania możesz zastosować podczas przewożenia artykułów nietypowych.

pakowanie delikatnych przedmiotów

Krok 4 – oznacz delikatne produkty

Jeśli przesyłkę ze szkłem nadajesz kurierowi lub oddajesz firmie przeprowadzkowej, warto dodatkowo oznaczyć pudła. Możesz w tym celu wykorzystać specjalne naklejki z odpowiednimi komunikatami. Jeśli ich nie masz, wystarczy, że grubym markerem, drukowanymi literami opiszesz paczki. Komunikat – uwaga, szkło – na pewno będzie czytelny i zrozumiały dla wszystkich. Najważniejsze, żeby był dobrze widoczny nawet z daleka. Warto również oznaczyć, gdzie znajduje się góra pudełek, pomoże to w prawidłowym ich ustawianiu.

Jeśli sobie nie ufasz, skorzystaj z profesjonalistów

Gdy nie jesteś pewien swoich umiejętności w pakowaniu lub boisz się, że zrobisz to nieprawidłowo, skorzystaj z pomocy ekipy od przeprowadzek. Za niewielką opłatą pomogą ci oni odpowiednio zapakować cenne przedmioty, by później przewieźć je do miejsca docelowego. W takiej firmie bez problemu kupisz również odpowiednie materiały do pakowania. Możesz też poprosić o wskazówki dotyczące zasad bezpiecznego pakowania szkła i innych delikatnych przedmiotów.

Pamiętaj, że to od prawidłowego spakowania zależy, czy przedmioty dotrą na miejsce bezpiecznie. Nie oszczędzaj ani czasu, ani materiałów zabezpieczających. To właśnie one mają ochronić szkło przed stłuczeniem.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Jak przewozić książki, płyty i filmy? Przeprowadzka z domową biblioteczką

W trakcie przeprowadzki musimy zadbać o staranne zapakowanie nie tylko mebli i naczyń, ale także naszej domowej biblioteczki zawierającej gromadzone często latami książki, czasopisma, płyty i filmy. Jak pakować książki do przeprowadzki domu lub mieszkania, aby nie...
Czytaj więcej

7 porad na sprawną przeprowadzkę ze zwierzętami

Przeprowadzka to wydarzenie bardzo stresujące. Jeśli posiadamy zwierzaki, musimy pamiętać, że dla nich też jest to trudna sytuacja. Czeka na nich nowe, nieznane miejsce. A do tego spore zamieszanie i sam proces przeprowadzki. Pamiętajmy, że całkowicie zależne od nas...
Czytaj więcej

Przechowywanie rzeczy biurowych podczas przeprowadzki — koło ratunkowe dla firm

Podczas przeprowadzki i urządzania nowego domu lub biura czeka nas dużo niespodzianek. Nie zawsze przyjemnych. Musimy sobie radzić z nadmiarem rzeczy i logistyką, której nie ułatwia brak czasu.  W niektórych sytuacjach nie mamy możliwości pozostawienia naszych rzeczy...
Czytaj więcej

Najczęstsze błędy w trakcie pakowania kuchni do przeprowadzki. Tego musisz unikać!

  W natłoku spraw związanych z przeprowadzką często popełniamy podstawowe błędy w pakowaniu i transporcie rzeczy. Pomyłki wynikają również z pośpiechu, który przy takim przedsięwzięciu jest nieunikniony. Jak mimo tego wyzbyć się potknięć i sprawnie zaplanować...
Czytaj więcej

Przeprowadzka hali produkcyjnej w 7 krokach – poradnik

Przeprowadzka hali produkcyjnej jest trudnym przedsięwzięciem. W przeciwieństwie do klasycznej przeprowadzki tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie zaplanowane i przygotowane, gdyż mały błąd może opóźnić powrót przedsiębiorstwa do pełnej wydajności. Przełoży się to...
Czytaj więcej