Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

5 sposobów na szybkie spakowanie ubrań przed przeprowadzką

Ubrania to często najliczniej przez nas posiadane rzeczy, których spakowanie przed planowaną przeprowadzką staje się wyzwaniem. Zanim wszystko wrzucimy do jednego worka, zastanówmy się, jak spakować się sprawnie, by uniknąć dodatkowego wysiłku podczas rozpakowywania w nowym miejscu. Grunt to wypracować system, dzięki któremu pójdzie szybko i efektywnie. Prezentujemy sprawdzone rozwiązania, które koniecznie trzeba znać, jeśli planuje się przeprowadzkę.

Pakowanie ubrań przed przeprowadzką – jak zrobić to z głową?

Przeprowadzka domu bywa męcząca i logistycznie wymagająca, dlatego jeszcze przed pakowaniem ubrań należy dokonać skrupulatnej segregacji. Może to zająć nieco więcej czasu, ale zdecydowanie warto go poświęcić. Dzięki temu pozbędziemy się rzeczy starych, znoszonych lub takich, które z pewnością nie będą już używane. Pakowanie i transport nieużywanych ubrań to strata zarówno czasu jak i miejsca. Niepotrzebne rzeczy można przekazać firmie przeprowadzkowej do utylizacji lub oddać potrzebującym.  

 

 

Worki na śmieci czy worki próżniowe – w co spakować ubrania przed przeprowadzką?

Przed przystąpieniem do pakowania zaopatrujemy się w różnego rodzaju worki – próżniowe, na śmieci, woreczki strunowe. W trakcie pakowania często zastanawiamy się, co najlepiej umieścić w którym worku. Do zwykłych poleca się spakować odzież dzienną, czyli bluzki, swetry, spodnie, a także bieliznę i piżamy. Pamiętajmy jednak, że worki na śmieci z reguły nie są zbyt trwałe, dlatego warto zaopatrzyć się w mocne worki z polietylenu o pojemności 120–240 litrów. Zabezpieczając je dodatkowo taśmą, zyskamy pewność, że ubrania dotrą do celu bez problemu. Innego rodzaju workami będą próżniowe. Ich specyfika polega na tym, że po włożeniu do nich ubrań za pomocą odkurzacza odsysamy całe powietrze. Worki próżniowe pozwalają zmniejszyć objętość ubrań nawet o 75%. Najlepiej spakować do nich:

  • kurtki i płaszcze zimowe,
  • kurtki skórzane i futra,
  • odzież sportową i kombinezony,
  • ręczniki i inne tekstylia,
  • buty.

Pakowanie próżniowe uniemożliwia dostanie się wilgoci i kurzu, a tym samym rozwój bakterii, dzięki czemu ubrania po wypakowaniu będą suche i czyste.

Pakowanie odzieży w kartony – czy to dobre rozwiązanie?

Pakując rzeczy w kartony, należy pamiętać, by bardzo dokładnie zabezpieczyć je taśmą. W przeciwieństwie do worków nie są wodoodporne, co trzeba mieć na uwadze, jeżeli przeprowadzamy się zimą lub jesienią, kiedy na zewnątrz panuje wilgoć. Uważajmy, by kartonów z ubraniami nie stawiać na mokrej powierzchni. Najlepiej zaopatrzyć się w mocne kartony z pięcio- lub siedmiowarstwowej tektury, które zabezpieczą odzież przed uszkodzeniami. Składając odzież dzienną w kostkę lub ją rolując, a następnie umieszczając w kartonie, unikniemy prasownia po wypakowaniu. Zaletą kartonów jest także to, że można je podpisać imieniem osoby, do której należą rzeczy. Zdecydowanie ułatwi to późniejszy proces rozpakowywania.

Jak odpowiednio spakować ubrania w kartony przed przeprowadzką?

Jak pakować odzież przed przeprowadzką, żeby nie pogniotła się w transporcie?

Nie wszystkie ubrania nadają się do tego, by umieścić je w worku lub kartonie. Niektóre części garderoby wymagają szczególnego podejścia i powinny być transportowane w stanie rozłożonym. Rzeczy wiszące, takie jak sukienki balowe, suknie ślubne, garnitury i żakiety nie powinny być składane i “upychane” między inne rzeczy w pudełkach. W nienaruszonym stanie przewieziemy je w specjalnie do tego dostosowanych pokrowcach, zapinanych na zamek. Możemy także zakupić wysoki karton pełniący funkcję szafy, w którym znajduje się plastikowy drążek na wieszaki. Wieszając w nim ubrania, będziemy mieli pewność, że nic im się nie stanie, a w nowym lokum sprawnie przeniesiemy je z niego do szafy bądź garderoby.

 

 

Jak mądrze spakować ubrania przed przeprowadzką?

Pakujmy się przede wszystkim z głową. Rozpakowywanie dobytku to proces uciążliwy i zajmuje trochę czasu, dlatego warto znać sposoby, które oszczędzą nam dodatkowej pracy.

Gdy brak potrzebnych akcesoriów do pakowania

Żeby oszczędzić sobie stresu w czasie przeprowadzki, najlepiej odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w potrzebne materiały do pakowania. Jeżeli jednak zdarzy się, że musimy przewieźć ulubioną sukienkę, a nie mamy pokrowca, z łatwością można ten problem rozwiązać. Wystarczy wybraną część garderoby wraz z wieszakiem włożyć do dużego worka, a następnie hakiem przebić jego dno. Otrzymamy pokrowiec, który wystarczy na dole zakleić taśmą. W ten sposób możemy spakować wszystkie wiszące w szafie ubrania, co znacznie ułatwi rozpakowywanie w nowym domu. 

Tematyczne pakowanie odzieży to oszczędność czasu

Zaoszczędzimy sobie pracy związanej z rozpakowywaniem także wówczas, gdy spakujemy odzież tematycznie. Do osobnych worków lub kartonów wpakujmy poszczególne części garderoby – osobno bluzki, spodnie, swetry czy bieliznę, a każdy karton odpowiednio opiszmy. Ubrania można też podzielić sezonowo, czyli osobno letnie, zimowe czy jesienne. Jeśli jednak przeprowadza się cała rodzina, najlepiej osobno spakować każdego z domowników i podpisać karton z ich rzeczami imieniem. 

Nie zapomnijmy o praniu przed przeprowadzką

Warto spakować czyste rzeczy, żeby przypadkiem nie nabrały specyficznego zapachu podczas leżakowania w workach czy kartonach. Dlatego najlepiej przed planowana przeprowadzką wszystko wyprać. Jeśli jednak nie ma czasu na pranie, to przynajmniej pakujemy osobno brudne, a osobno czyste rzeczy oszczędzimy sobie dodatkowej pracy w nowym miejscu.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Przeprowadzka z miasta na wieś – co warto wiedzieć?

  Coraz więcej ludzi decyduje się na przeprowadzkę z miasta na wieś. Powodów jest wiele - potrzeba spokoju i własnej przestrzeni na świeżym powietrzu to tylko niektóre z nich. Często jednak zapominamy, z jak licznymi zmianami wiąże się taka decyzja. Już sam...
Czytaj więcej

Jaką wynająć profesjonalną firmę do przeprowadzki?

Zmiana miejsca zamieszkania lub siedziby firmy z reguły jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem, wymagającym odpowiedniego rozplanowania każdej czynności. Najlepiej organizację przenosin zlecić profesjonalnej firmie, która ma w swojej ofercie przeprowadzki. Kraków...
Czytaj więcej

Transport tanio i solidnie

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć tani transport? Kraków jest do tego najlepszym miejscem, gdyż właśnie tutaj swoją siedzibę mają przeróżne firmy, świadczące takie usługi. Co można przewieźć w ramach transportu? Przewieźć można dosłownie wszystko, a...
Czytaj więcej

Przeprowadzka i co dalej, czyli jak zorganizować się w nowym miejscu zamieszkania?

Choć może się wydawać, że zakończenie przeprowadzki jest końcem naszych problemów, nie do końca musi tak być. Okazuje się, że adaptacja w nowym miejscu zamieszkania może dostarczyć nam wiele stresu i nastręczyć trudności. Zmierzenie się z rzeczywistością, szczególnie...
Czytaj więcej

Kiedy się przeprowadzać – przeprowadzka a pora roku

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w związku z przeprowadzkami jest to, czy pora roku na nie wpływa. Kiedy najlepiej się przeprowadzać, czy pora roku ma znaczenie, a może powinniśmy przeprowadzać się, kiedy tylko chcemy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w...
Czytaj więcej