Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Czego NIE pakować do kartonów podczas przeprowadzki? Lista zakazanych przedmiotów

Trudno się z tym nie zgodzić – przeprowadzka to sztuka planowania. Bez przemyślenia całego procesu od A do Z, coś ważnego może nam umknąć. Czasami jednak okazuje się, że mimo dopracowanego planu, w ferworze przeprowadzki robimy rzeczy bardzo nielogiczne, narażając się w ten sposób na niepotrzebny stres. Częstym błędem jest na przykład pakowanie do kartonów rzeczy, które są nam niezbędne na co dzień. Aby uniknąć sytuacji późniejszego szukania ich w popłochu, lepiej jednak tego nie robić. Czego nie pakować do kartonów podczas przeprowadzki? Przedstawiamy listę zakazanych przedmiotów. 

#1 Ubrania

Podczas przeprowadzki domu czy mieszkania siłą rozpędu pakujemy nierzadko wszystkie ubrania łącznie z bielizną do kartonów, nie zostawiając sobie nic do noszenia na najbliższe dni. Chociaż to kompletnie nielogiczne, to jednak zdarza się całkiem często. Tymczasem przeprowadzka nie trwa przecież jeden dzień, to proces, który lubi się przeciągać w nieskończoność. 

 

Jeszcze przed rozpoczęciem pakowania ubrań, warto skompletować kilka zestawów i spakować je w bagaż podręczny. Weźmy pod uwagę pogodę i dostosujmy strój do warunków atmosferycznych. Ponadto lepiej zrezygnować z pakowania reszty ubrań do kartonów. Znacznie lepiej sprawdzą się tutaj worki – zajmą mniej miejsca w transporcie.

 

Więcej o trikach dotyczących pakowania ubrań przeczytasz w artykule na naszym blogu: 5 sposobów na szybkie spakowanie ubrań przed przeprowadzką

 

#2 Ładowarka

Oczywiście opcja zapakowania razem wszystkich ładowarek i kabli do jednego pudła może wydawać się kusząca, ale zdecydowanie nie powinniśmy tego robić z ładowarką do telefonu. Przeprowadzka wiąże się z ogromnym zamieszaniem, lepiej więc być pod telefonem i mieć możliwość telefonowania do bliskich i pracowników firmy transportowej

 

Najlepszym pomysłem wydaje się spakowanie ładowarki po prostu do torebki lub podręcznego bagażu. Sytuacja gdy nie możemy podładować telefonu i zmuszeni jesteśmy otwierać każdy karton, by móc to zrobić, brzmi jak spełnienie najgorszych przeprowadzkowych koszmarów. 

#3 Kosmetyki

Kolejnym błędem jest pakowanie do kartonów wszystkich kosmetyków. Tymczasem najpotrzebniejsze rzeczy takie jak żel pod prysznic, szampon i inne kosmetyki, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, powinniśmy spakować do kosmetyczki, która będzie się znajdowała w torbie podręcznej. W ten sposób zapewnimy sobie komfort, który przecież jest bardzo ważny podczas przeciągającego się procesu przeprowadzki. 

 

Po forsownym przenoszeniu rzeczy w dzień wyprowadzki z pewnością będziemy mieli ochotę na namiastkę normalności i odświeżenie w postaci szybkiego prysznica w nowym domu. Jeśli nie chcemy szukać najpotrzebniejszych kosmetyków wśród stosu kartonów, lepiej jest je mieć pod ręką w kosmetyczce. 

#4 Leki

W polskich domach leki zwykle trzyma się w jednym miejscu. I choć praktyczne wydaje się spakowanie ich wszystkich do jednego kartonu, to jednak może on się później zagubić wśród kilkudziesięciu innych. Leki przeciwbólowe oraz te, które zażywamy na co dzień, najlepiej zapakować do woreczka strunowego i trzymać w podręcznej torbie. 

#5 Dokumenty

Absolutnie powstrzymajmy się przed pakowaniem do kartonów dokumentów. O ile inne rzeczy łatwo jest ponownie kupić, zgubienie dokumentów naraża nas na ogromny stres i zmusza do ich ponownego wyrobienia. Taka sytuacja może być ponadto szczególnie niebezpieczna w przypadku, gdy organizujemy przeprowadzkę firmy lub biura. Niektóre dane są poufne i nie chcemy, by dotarły w zagubionym kartonie w niepowołane ręce.

 

Najbezpieczniejsze wyjście to zapakowanie ważnych dokumentów w osobną torbę podręczną. Aby dodatkowo zabezpieczyć je przed wilgocią, dobrze jest włożyć je do foliowej koszulki i teczki. 

Rzeczy, których nie warto pakować do kartonów podczas przeprowadzki

#6 Artykuły nietypowe

Jeśli dysponujemy antykami, dziełami sztuki lub wartościowymi eksponatami, lepiej nie pakować ich samodzielnie w kartony. Nie mając pojęcia o zabezpieczaniu dzieł sztuki, możemy nieumyślnie doprowadzić do ich uszkodzenia. Wówczas najlepiej skontaktować się ze sprawdzoną firmą transportową, która profesjonalnie je zapakuje.

 

Warto zaufać fachowcom, którzy na co dzień zajmują się transportem artykułów nietypowych. Nasze nieudolne próby zapakowania wartościowych rzeczy w kartony mogą mieć bardzo przykry finał, a nie chcemy przecież zaczynać życia w nowym domu od zmartwienia w postaci zniszczenia rodzinnej pamiątki. 

Jak zapobiec omyłkowemu zapakowaniu potrzebnych rzeczy do kartonów?

Zanim zaczniemy pakować cały nasz dobytek, dobrze jest na spokojnie usiąść i zrobić listę rzeczy, które będą nam potrzebne podczas tych kilku dni przeprowadzki. Następnie należy od razu spakować je do podręcznego bagażu i torby. W ten sposób unikniemy omyłkowego zapakowania niezbędnych rzeczy do kartonów i oszczędzimy sobie stresu. 

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Najważniejsze cechy firmy przewozowej

Zmiana miejsca zamieszkania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, a jednym ze związanych z nim aspektów jest oczywiście przeprowadzka. Kraków jest miastem, które stale się rozbudowuje i nieprzerwanie ściąga w swoje gościnne progi nowych mieszkańców....
Czytaj więcej

Przeprowadzka a osoby starsze – jak ją zorganizować sprawnie i bez stresu?

Powodów przeprowadzki osób starszych może być wiele, od konieczności zamieszkania z dziećmi po zmianę mieszkania czy domu na mniejsze lub większe. Niezależnie od tego, taka przeprowadzka może nastręczać wielu trudności niespotykanych w innych przypadkach. Zapraszamy...
Czytaj więcej

6 powodów, dla których nie warto przeprowadzać się na własną rękę

Przeprowadzka to bardzo czasochłonny proces - wie o tym każdy, kto jej doświadczył. Wciąż jednak panuje mylne przekonanie, że najlepiej zrobić to na własną rękę. Tymczasem powierzenie całego przedsięwzięcia specjalistom pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale...
Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

  Z przeprowadzką łączy się cały szereg obowiązków i zadań do wykonania. Najważniejszym jest odpowiednie spakowanie naszych rzeczy, tak, by podczas transportu nic się nie zniszczyło. O ile zapakowanie ubrań jest dość proste, o tyle zdecydowanie trudniej...
Czytaj więcej

Przewóz przedmiotów i materiałów nietypowych

Kupno nowego zestawu wypoczynkowego, czy ogromnej szafy do sypialni z reguły stawia przed nami jedno istotne pytanie, – jak przewieźć meble ? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest profesjonalny transport mebli. Kraków jest dużym ośrodkiem miejskim, w którym...
Czytaj więcej