Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Jak przewozić książki, płyty i filmy? Przeprowadzka z domową biblioteczką

W trakcie przeprowadzki musimy zadbać o staranne zapakowanie nie tylko mebli i naczyń, ale także naszej domowej biblioteczki zawierającej gromadzone często latami książki, czasopisma, płyty i filmy.

Jak pakować książki do przeprowadzki domu lub mieszkania, aby nie zagubić się w naszym księgozbiorze? Jak przewozić płyty i albumy, aby transport był sprawny i odbył się bez uszczerbku dla naszych zbiorów?

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak szybko i bezboleśnie przeprowadzić się z domową biblioteczką!

Jak przygotować książki i płyty do przeprowadzki?

Zanim zabierzesz się do pakowania swoich książek, czasopism i płyt, np. przy wyprowadzce na studia, oczyść je z kurzu i dokładnie przejrzyj. Jeśli jesteś pewien, że nie będziesz ich więcej czytał, słuchał czy oglądał – to jest ten moment, w którym możesz je sprzedać, oddać znajomym lub wymienić. Nie ma sensu przewozić rzeczy, z których nie będziesz potem korzystał, a będą tylko zabierać miejsce.

Jest to także ten moment, w którym ocenisz stan swojego zbioru – uszkodzone książki możesz wzmocnić lub oddać do introligatora, aby mieć pewność, że odbędą bezpiecznie podróż na nowe miejsce. Popękane lub rozerwane opakowania płyt CD i winylowych musisz posklejać i zreperować. Uporządkuj także swoją kolekcję – sprawdź, czy każda z twoich płyt jest w odpowiednim pudełku i czy żadna się nie zagubiła.

Pakowanie książek i czasopism do przeprowadzki

Pakowanie książek i czasopism do przeprowadzki – jak zrobić to dobrze?

Pakując się do przeprowadzki, należy przede wszystkim pamiętać, że książki i czasopisma są z papieru, a ten jest ciężki. Swoje lektury lepiej więc włóż do kilku mniejszych pudełek, które łatwiej będziesz mógł przenieść bez narażania na szwank swoich pleców, a także samych książek. Jednego wielkiego pudła wypełnionego woluminami możesz po pierwsze nie unieść, po drugie zaś ciężar książek może rozerwać dno kartonu, co grozi zniszczeniem twoich zbiorów.

Dlatego do transportu książek warto wybierać pudełka plastikowe albo kartonowe z odpowiednio wzmocnionym dnem. Dobrze także, jeśli pudła te będą mieć poręczne uszy, które ułatwią podnoszenie i przestawianie.

Książek w żadnym razie nie powinno przewozić się w workach ani luzem, ponieważ istnieje duże ryzyko, że te w miękkich oprawach ulegną uszkodzeniu lub rozdarciu, a te w twardych rozerwą worek i rozsypią się.

Książki ze względu na swą geometryczna formę są łatwe do układania, jednak przy tej czynności też należy być ostrożnym, aby nie zagiąć ich rogów i nie naruszyć grzbietów. Wolną przestrzeń w pudełku zaś należy uzupełnić miękkim materiałem, np. tkaniną, aby uniknąć przesuwania się książek.

Jak pakować i przewozić w czasie przeprowadzki płyty winylowe, CD i DVD?

Płyty winylowe najlepiej przewozić ułożone pionowo po kilkanaście w specjalnych pudełkach, płyty CD i DVD natomiast warto pakować do specjalnych albumów, które mają kompaktową formę i są poręczne.

Innym wyjściem może być wiązanie, np. za pomocą gumek recepturek, kilku opakowań z płytami CD w małe pakiety i wkładanie ich do kartonów. Przy tym rozwiązaniu możemy od razu dzielić płyty w grupy według gatunków czy autorów.

Tak zapakowane płyty dobrze układać na wierzchu stosu rzeczy przygotowanych do przeprowadzki, ponieważ położenie na nich cięższych przedmiotów może spowodować zgięcie lub rozdarcie kartonu i uszkodzenie cennego ładunku.

Zarówno książki, jak i płyty w trakcie transportu należy zabezpieczyć nie tylko przed zgnieceniem, ale także przed kontaktem z wodą czy innego rodzaju substancjami, które mogą je zniszczyć. Ważne więc, aby zarówno przygotowane pudła, jak i wnętrze samochodu, którym będziemy przewozić swoje rzeczy, były czyste i suche.

Dobre posegregowanie i ułożenie naszych zbiorów – tak książek i czasopism, jak i płyt, przyspieszy proces rozpakowywania i układania ich w nowym miejscu, dlatego warto poświęcić temu trochę czasu już na etapie przygotowania do przeprowadzki.

Pakowanie płyt winylowych do przeprowadzki

Rozpakowywanie i układanie książek i płyt po przeprowadzce

W nowym domu czy mieszkaniu dobrze wyznaczyć specjalną przestrzeń na naszą domową biblioteczkę. Nie zawsze jednak do dyspozycji będziesz mieć bibliotekę czy gabinet, które byłyby najlepszymi miejscami dla naszych książek i płyt.

Dlatego miejscem na wstawienie regału czy powieszenie półek mogą być też salon, sypialnia, korytarz lub nawet przestrzeń pod schodami. Wiele zależy od twojej kreatywności i przestrzeni, jaką masz do zagospodarowania.

Układanie twoich zbiorów na pewno przyspieszy wcześniejsze ich posegregowanie w pudełkach i kartonach, warto jednak już przed wypakowaniem dodatkowo rozplanować ich rozmieszczenie na regałach. Zastanów się, po jakie książki i płyty sięgasz najczęściej. Wtedy będziesz mógł ułożyć je pod ręką, górne półki czy mniej dostępne miejsca zapełniając rzadziej używanymi egzemplarzami.

Dobry pomysł: Sporządź listę książek, płyt i filmów, które wypożyczyłeś znajomym i trzymaj ją np. powieszoną na twoim regale. Taki spis pomoże ci kontrolować stan twojego zbioru i zapobiegnie jego uszczupleniu w wyniku zapominania o wypożyczeniach.

Przemyślane pakowanie twoich książek i płyt ułatwi ci szybsze rozpakowanie na nowym miejscu, a dobre przygotowanie i transport zagwarantują, że twoje zbiory dotrą na miejsce nienaruszone.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Kiedy się przeprowadzać – przeprowadzka a pora roku

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w związku z przeprowadzkami jest to, czy pora roku na nie wpływa. Kiedy najlepiej się przeprowadzać, czy pora roku ma znaczenie, a może powinniśmy przeprowadzać się, kiedy tylko chcemy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w...
Czytaj więcej

Dobre planowanie podczas przeprowadzki

Teoretycznie przeprowadzka nie powinna stanowić problemu. Tak naprawdę za każdym razem przeprowadzi pochłaniają wiele czasu i są przyczyną wieli stresów. Kraków to miasto, gdzie najczęściej studenci zmieniają mieszkania, na większe, tańsze czy lepsze. Niemniej by...
Czytaj więcej

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jednym z największych miast Polski i jednocześnie ogromnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, naukowym i handlowym jest Kraków. Przeprowadzki tutaj to dzień powszedni wielu nowych i starych mieszkańców, a także właścicieli firm. Oczywiście w każdym przypadku jest to...
Czytaj więcej

Pozbądź się starych i zniszczonych mebli, czyli jak skutecznie opróżnić mieszkanie?

Większość z nas zbiera w swoim mieszkaniu niepotrzebne i często zniszczone starocie. Dopóki zajmują one jedynie szufladę w komodzie, nie czujemy potrzeby ich wyrzucania, co jednak zrobić, kiedy przedmioty i meble gromadzone przez lata zagracają naszą piwnicę, strych,...
Czytaj więcej

Jak przewozić sejf, pianino, fortepian, stół bilardowy i inne?

Proces przeprowadzki bywa często męczący i długotrwały. Pakowanie, znoszenie, wnoszenie i rozpakowywanie - to zajęcia żmudne oraz wymagające dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo sporo pracy wymaga odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy, by nie uległy...
Czytaj więcej