Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

utworzone przez | Mar 22, 2017 | Artykuły, Warte uwagi |

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych przedmiotów. Jak się do tego przygotować i w jaki sposób najlepiej pakować swoje rzeczy, aby w czasie transportu i wnoszenia do nowego domu lub mieszkania nie uległy one zniszczeniu?

Materiały do pakowania

W pierwszej kolejności podczas organizowania przeprowadzki powinniśmy naszykować sobie wszystkie materiały do pakowania. Powinny się wśród nich znaleźć:

  • kartony i pudła,
  • pudełka plastikowe,
  • stare gazety i papier,
  • folia bąbelkowa,
  • worki,
  • naklejki z oznaczeniami np. ostrożnie szkło,
  • styropian,
  • taśma klejąca i nożyczki.

To podstawowe akcesoria niezbędne nam do pakowania podczas przeprowadzki wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Kolejność pakowania

Na samo dno kartonów i worków powinniśmy pakować najbardziej wytrzymałe i najcięższe rzeczy, takie jak na przykład książki. Na nie układamy lżejsze i bardziej delikatne przedmioty. Dzięki temu nie zgnieciemy na przykład delikatnej porcelany, kładąc na nią mosiężne świeczniki. Kamienne lub metalowe ozdoby nie powinny znajdować się na samym dnie pojemników, ponieważ można je uszkodzić. Najlepiej zabezpieczyć je przed taką ewentualnością folią bąbelkową.

Przy pakowaniu ubrań na dno pudła zapakujmy bawełniane t-shirty, piżamy, czy jeansy. Ubrania delikatne, takie jak jedwabne bluzki czy sukienki i garnitury zaleca się przewozić w nowe miejsce na wieszakach, zapakowane w pokrowce odzieżowe lub zawinięte w cienką folię. Nie ubrudzą się i nie pozaciągają dzięki temu. Można je dodatkowo umieścić w specjalnych kartonach do przewożenia ubrań.

Naczynia kuchenne pakujemy w ten sposób, że na dno kartonów wkładamy garnki, patelnie czy talerze z nietłukącego się szkła, a na wierzch ceramiczne kubki, zwykłe szklanki i inne naczynia. Warto każde naczynie zawinąć w folię bąbelkową czy owinąć gazetą. Pomiędzy nimi zaś wkładamy piankę lub tkaniny – ręczniki, koce i tym podobne. Dzięki temu od razu i dla nich znajdziemy odpowiednie miejsce.

Przy przewożeniu artykułów płynnych – detergentów, kosmetyków czy produktów spożywczych, ważne jest solidne pozakręcanie butelek i pakowanie ich w pionie w kartonach. Najlepiej także oznaczyć karton, aby w czasie transportu nie został ustawiony na przykład odwrotnie, przez co płyny z butelek i pojemników mogłyby się łatwo wylać.

Zabezpieczenie sprzętów i mebli

Wielkogabarytowe urządzenia i elementy wyposażenia, w tym meble, trzeba solidnie zabezpieczyć przy użyciu kartonów, folii bąbelkowej i zwykłej oraz styropianu. Jeśli nie dysponujemy wiedzą i materiałami, które by nam na to pozwalały, to warto zlecić takie zadanie firmie przeprowadzkowej. Oprócz zabezpieczenia naszego mienia, taka firma często dysponuje odpowiednimi samochodami, w których można przymocować specjalnymi pasami majątek klienta do podłogi i burty kontenera. Podczas transportu nie będzie on swobodnie przesuwał się wewnątrz furgonetki i na pewno nic się z nim nie stanie.

Gdy nie mamy już oryginalnych pudełek i opakowań po sprzętach RTV i AGD, powinniśmy je wypożyczyć np. od firmy organizującej przeprowadzki. Dzięki temu będziemy pewni, że dotrą do nowego mieszkania w nienaruszonym stanie i będzie można z nich w dalszym ciągu korzystać.

Jeśli mamy w swoim domu dzieła sztuki lub inne przedmioty wartościowe, które łatwo zniszczyć w czasie przeprowadzki, możemy zainwestować w specjalne opakowania i zabezpieczenia. Kartony np. z obrazami można wypełnić materiałem tłumiącym drgania. Na pudłach naklejmy ponadto informację „uwaga szkło” lub podobną, aby nikt nie miał wątpliwości co do tego, jak postępować z nimi podczas przeprowadzki.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Jak bezpiecznie przewieźć cenne przedmioty?

W jaki sposób przewieźć meble, duży telewizor, czy delikatną porcelanę? Takie pytania zadają sobie osoby, które planują przeprowadzkę. Najprościej jest skorzystać z oferty, którą przedstawiają firmy przeprowadzkowe. Kraków daje pod tym względem naprawdę wiele...
Czytaj więcej

Jak uniknąć stresu w czasie przeprowadzki?

W świadomości wielu osób jednym z najbardziej stresujących i skomplikowanych wydarzeń w życiu jest przeprowadzka. Kraków jest miastem, w którym zmianę miejsca zamieszkania warto sobie ułatwić, gdyż bardzo często jej przebieg sprawia, że atmosfera wśród domowników jest...
Czytaj więcej

Dobre planowanie podczas przeprowadzki

Teoretycznie przeprowadzka nie powinna stanowić problemu. Tak naprawdę za każdym razem przeprowadzi pochłaniają wiele czasu i są przyczyną wieli stresów. Kraków to miasto, gdzie najczęściej studenci zmieniają mieszkania, na większe, tańsze czy lepsze. Niemniej by...
Czytaj więcej

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych...
Czytaj więcej

Usługi specjalne w czasie przeprowadzki

Choć jej organizacja może spędzać sen z powiek, to jednak z reguły jest to zmiana na lepsze i początek nowego życia. Dlatego też, aby nadmiernie się nie stresować w tym ważnym momencie, warto sprawdzić jaką ofertę mają firmy przeprowadzkowe. Kraków jest pionierem w...
Czytaj więcej