Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

W jaki sposób przygotować się na transport antyków?

Przeprowadzka bardzo często wiąże się z dużym stresem. Nie jest to spowodowane jedynie zmianą środowiska, ale samym momentem transportu. Wszystkie drogocenne pamiątki rodzinne wiezione są w jednym miejscu, a my nie mamy wpływu na to, co z nimi się stanie. Ale czy na pewno? Może jednak jesteśmy w stanie się przygotować do przewożenia tych najcenniejszych dla nas przedmiotów?

Sprawdź ilość i wymiary swoich antyków

Zanim zaczniemy zamawiać transport do przeniesienia wartościowych przedmiotów, musimy solidnie się przygotować. Tylko wtedy mamy pewność, że przewóz przebiegnie gładko i bez komplikacji. Co więc powinniśmy zrobić najpierw?

Przed planowaniem transportu, musimy dokładnie wiedzieć, ile mamy przedmiotów, na które trzeba będzie uważać podczas przejazdu oraz jakie są ich dokładne wymiary. Antyki to nie tylko małe obrazy lub wazoniki, często zdarza się, że najdrogocenniejszymi meblami okazują się wielkie szafy lub pianina. O tym, jak przewozić sejf, pianino, fortepian, stół bilardowy i inne pisaliśmy w osobnym artykule, należy jednak pamiętać, że z antykami powinniśmy obchodzić się jeszcze delikatniej. Jeśli wiemy, że chcemy je przenieść, musimy przygotować do tego zarówno naszą przestrzeń, jak i przewoźnika z firmy transportowej. Powinien o tym wiedzieć wcześniej, żeby móc zaplanować dla nas wystarczająco dużo czasu.

Przygotuj się przed transportem antyków

Przed samym transportem musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Żeby dobrze przygotować się do przewozu antyków, musimy rozplanować dokładnie każdy etap podróży, a także zabezpieczyć się przed wypadkami.

Zadbajmy o dobre i sprawdzone ubezpieczenie najcenniejszych dla nas przedmiotów. Na niektóre wypadki losowe nie mamy wpływu, dobrze jest więc mieć pewność, że możemy czuć się bezpieczniej. Dodatkowo zaplanujmy najwyższą jakość przewozu. Umówmy transport antyków ze sprawdzoną firmą przeprowadzkową. Sami możemy nie poradzić sobie z przenoszeniem i bezpiecznym przejazdem. Często kończy się to uszkodzeniem przewożonej rzeczy. Zadbajmy więc o to, żeby się od tego uchronić, powiadamiając firmę, jakiego typu i jakiej wartości dla nas rzeczy planujemy transportować. Wtedy będziemy mieć pewność, że zarezerwują dla nas wystarczającą ilość czasu oraz fachowców pomagających przy przenoszeniu.

Jak zabezpieczyć antyki i rzeczy wartościowe do transportu?

Przed transportem najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest zabezpieczenie naszych antyków. Nie możemy pozwolić, żeby obijały się o siebie w trakcie przejazdu. Techniki są różne, w głównej mierze zależą od rodzaju przedmiotu, który chcemy chronić.

  • Meble

Porady dotyczące przewozu mebli omówiliśmy w osobnym artykule. Powinno się z nimi zapoznać i stosować do nich z jeszcze większym zaangażowaniem przy transporcie antyków. Tego typu meble są bowiem najczęściej nie tylko kruche i delikatne, ale przy okazji nieporęczne i ciężkie, co nie pomaga podczas przenosin. Sprawdźmy więc, czy można je bezpiecznie rozmontować, jeśli nie warto pomyśleć o przewozie wielkogabarytowym. Dodatkowo dobrze jest zabezpieczyć boki mebla styropianem lub folią bąbelkową, a całość owinąć folią stretch. Wtedy będziemy mieć pewność, że po transporcie nie będzie na nich żadnej rysy.

  • Obrazy i książki

Zarówno obrazy, jak i książki są przedmiotami, które łatwo jest przewozić. Mają bardzo wdzięczną formę, a dodatkowo nie są ciężkie, co przydaje się podczas przenoszenia ich do samochodu. Krótki poradnik o tym, jak powinno się pakować książki, umieściliśmy już wśród naszych artykułów, podobnie powinno traktować się obrazy. W obu przypadkach niedopuszczalnym jest pakowanie ich w siatki albo transportowanie luzem. W taki sposób mogą się jedynie podrzeć, zagiąć i zniszczyć. Najlepiej jest układać je na sobie w pudełkach, jeśli mamy do czynienia z okazami bardzo starymi, najlepiej jest wcześniej wyłożyć je papierem lub folią bąbelkową, a między każdym egzemplarzem położyć ściereczkę albo miękki materiał. Tak przygotowane na pewno przetrwają każdą podróż.

  • Drobne przedmioty

Zabezpieczenie niewielkich przedmiotów przed przeprowadzką jest równie ważne, jak przygotowanie dużych mebli. Musimy zadbać o każdą rzecz, żeby mieć pewność, że nie stanie się im nic złego podczas transportu. Najłatwiej jest to zrobić, owijając je folią bąbelkową, pakując do osobnych kartonów albo pasujących do nich pudełeczek. Dodatkowo warto samo pudełko wyłożyć miękkim materiałem lub owinąć folią stretch, co sprawi, że nawet w przypadku upadku, naszemu antykowi nie powinno się nic stać.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Profesjonalne przeprowadzki w każdym calu

W dużych miastach migracja ludności jest stale na dość wysokim poziomie, czego efektem są częste przeprowadzki. Kraków jest jednym z największych ośrodków przemysłowych w Polsce, dlatego też wiele osób przyjeżdża tu w poszukiwaniu pracy i osiedla się na stałe. W...
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o przeprowadzce salonu kosmetycznego i fryzjerskiego? Praktyczny poradnik

  Zmiana adresu salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego wiąże się z wieloma pozytywnymi skutkami. Lepsza lokalizacja może na przykład zaowocować większą liczbą klientów. Jednocześnie przeprowadzka salonu piękności nie należy do najłatwiejszych zadań. Powinna być...
Czytaj więcej

7 trików na sprawną przeprowadzkę przedsiębiorstwa

Przeprowadzka przedsiębiorstwa zawsze jest dużym wyzwaniem dla jego właścicieli i pracowników. By dopiąć wszystko na ostatni guzik, potrzebna jest dokładna organizacja, dobre planowanie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych ekip przeprowadzkowych. Podpowiadamy,...
Czytaj więcej

Pakowanie luster i szklanych mebli. Jakich błędów nie popełniać?

  W trakcie przeprowadzki należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie. Wśród nich znajdują się lustra i meble ze szklanymi elementami. Wymagają one wyjątkowo dokładnego spakowania oraz zastosowania...
Czytaj więcej

Jak rozwiązać największe problemy związane z przeprowadzką?

Przeprowadzka dla wielu z nas to raczej powód do radości niż do smutku. Zmianie miejsca zamieszkania towarzyszą z reguły pozytywne emocje związane z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przeprowadzka i ta mała, i duża, i ‘na swoje”, i do wynajętego mieszkania to zawsze...
Czytaj więcej