Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Kraków – gdzie przeprowadzić się?

Pozostać w mieście rodzinnym czy przeprowadzić się do Krakowa? Gdzie wynająć mieszkanie? Prawdopodobnie zadajesz sobie te pytania, jeśli właśnie rozpoczynasz swoją studencką przygodę na jednej z krakowskich uczelni lub w trakcie nauki chcesz zmienić lokum. Właściwy wybór lokalizacji nowego mieszkania to sprawa istotna, tym bardziej, że przeprowadzka to wymagające planowego działania i sporego wysiłku przedsięwzięcie.

3 powody, dla których warto przeprowadzić się do Krakowa

Zastanawiasz się, czy w ogóle się przeprowadzać? Istnieje kilka powodów, które powinny Cię przekonać. Kraków to miasto, które ma wiele do zaoferowania, szczególnie studentom (i to także tym, których zawartość portfela nie jest imponująca).

Życie studenckie

Przebywając w domu rodzinnym, nie będziesz w stanie w pełni korzystać z licznych atrakcji, spośród których wiele dedykowanych jest właśnie studentom. Mieszkanie w Krakowie to nie tylko możliwość wypicia piwa na Rynku czy zabawy w studenckich klubach do białego rana. To także imprezy kulturalne (Noc Muzeów, Noc teatrów), bogata oferta kinowa i teatralna, wydarzenia, podczas których będziesz mógł uczestniczyć w panelach dyskusyjnych lub spotkać się z ludźmi znanymi z ekranów i pierwszych stron gazet. Wszystko to w towarzystwie rówieśników podzielających Twoje zainteresowania.

Kraków tańszy niż myślisz

Jak się mieszka w Krakowie? Niekoniecznie drogo! Ceny wynajmu mieszkań i pokoi są bardzo zróżnicowane, opcją korzystną dla studenta jest też akademik – wybór tego drugiego może obniżyć koszty utrzymania nawet o kilkaset złotych. W wielu barach mlecznych czy przy uczelnianych stołówkach można zjeść dwudaniowy obiad za niewielkie pieniądze. Studentom przysługują zniżki na komunikację miejską oraz rozmaite bilety – do kina, teatrów, filharmonii, opery.

Wygoda i komfort

Na wielu uczelniach zajęcia odbywają się od rana do późnego wieczora, zaś plan zajęć zawiera kilkugodzinne przerwy. W tej sytuacji dojazd staje się męczący, a brak własnego lokum, w którym można spędzić część dnia – uciążliwy. Z tego powodu przeprowadzka do Krakowa to znaczne ułatwienie. Zmiana miejsca zamieszkania z pomocą krakowskich fachowców również staje się prostsza – nasza firma pomaga z załadunkiem i rozładunkiem mienia, przewozi wszelkiego rodzaju sprzęty. Megaprzeprowadzki świadczą usługi zarówno w obrębie miasta, jak i poza jego granicami – pełna oferta i bardziej szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Najlepsza lokalizacja mieszkania w Krakowie dla studenta

Istnieje kilka czynników, które jako student powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji mieszkania. Najważniejsze z nich to:

  • odległość od uczelni,
  • poziom bezpieczeństwa,
  • cena mieszkania;
  • łatwość i czas dojazdu.

Odległość od uczelni

Uczelnia to miejsce, gdzie w trakcie studiów (a przynajmniej pierwszych ich lat) spędzisz najwięcej czasu. Warto zadbać o to, żeby dojazd na zajęcia nie zajmował zbyt wiele czasu – dzięki temu w trakcie przerw będziesz mógł odpocząć w swoim lokum, pośpisz też nieco dłużej, zanim będziesz musiał udać się na poranne wykłady i ćwiczenia.

Bezpieczeństwo w mieście

Część dzielnic Krakowa uważane jest za niebezpieczne. Blokowiska na Nowej Hucie czy w Kurdwanowie cieszą się złą sławą. Choć informacje o niskim poziomie bezpieczeństwa mogą być przesadzone, warto wybrać mieszkania tak, by po imprezie pokonywać drogę do krakowskiego lokum spokojnym marszem, a nie biegiem.

Cena mieszkania w Krakowie

Najdroższe dzielnice w Krakowie to te najbliżej centrum. Opłaty na Starym Mieście, Kazimierzu czy w okolicach dworca są dużo wyższe niż na Bieżanowie czy Prądniku. Nie warto przeprowadzać się w samo serce Krakowa, szczególnie, jeśli nasze zajęcia będą odbywać się na Kampusie UJ na Ruczaju czy w filii Politechniki Krakowskiej na Czyżynach. Twój wydział umiejscowiony jest w samym Rynku? Wtedy najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór mieszkania w dobrze skomunikowanej dzielnicy, np. Bronowicach.

Komunikacja miejska w Krakowie

Zanim się przeprowadzisz do nowego mieszkania w Krakowie, sprawdź jego połączenie komunikacyjne z dworcem, ścisłym centrum oraz uczelnią. Nie zapomnij o połączeniach nocnych. Zwróć uwagę, czy na wybranej trasie kursuje jeden z Krakowskich Szybkich Tramwajów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, do których konkretnych dzielnic Krakowa najlepiej się przeprowadzić!

Centrum czy przedmieścia Krakowa – gdzie się przeprowadzić?

Gdzie zamieszkać w Krakowie?

Jeśli zależy ci na bliskości atrakcji lub szybkim dojeździe w okolice Rynku ze względu na uczelnię czy pracę, wybierz lokalizację, którą od centrum dzieli kilka-kilkanaście minut tramwajem. Te warunki spełniają następujące dzielnice:

  • Grzegórzki,
  • Dębniki,
  • Bronowice,
  • Podgórze,
  • Krowodrza Górka.

Obszary wciąż dobrze skomunikowane, jednak położone nieco dalej od centrum, to Mały Płaszów czy Podgórze Duchackie.

Gdzie zamieszkać pod Krakowem?

Dojazdy z okolicznych miejscowości nie będą zbytopłacalne i komfortowe dla studenta. Jeśli zależy ci na niskich kosztach najmu, przeprowadź się do jednej z peryferyjnych dzielnic. Najtańsze obszary Krakowa pod względem cen mieszkań to Złocień oraz Górka Narodowa – wynajęcie mieszkania w tych rejonach powinno być dość tanie.

Jakąkolwiek lokalizację wybierzesz, pamiętaj, że Megaprzeprowadzki pomogą Ci w przewozie mebli, drobniejszych sprzętów, a usługi transportowe świadczone są na terenie całego Krakowa.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Jak uniknąć stresu w czasie przeprowadzki?

W świadomości wielu osób jednym z najbardziej stresujących i skomplikowanych wydarzeń w życiu jest przeprowadzka. Kraków jest miastem, w którym zmianę miejsca zamieszkania warto sobie ułatwić, gdyż bardzo często jej przebieg sprawia, że atmosfera wśród domowników jest...
Czytaj więcej

Kiedy się przeprowadzać – przeprowadzka a pora roku

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w związku z przeprowadzkami jest to, czy pora roku na nie wpływa. Kiedy najlepiej się przeprowadzać, czy pora roku ma znaczenie, a może powinniśmy przeprowadzać się, kiedy tylko chcemy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w...
Czytaj więcej

Przeprowadzka zero waste – jak przeprowadzać się zgodnie z ekologią?

Świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok. Coraz chętniej dołączamy do nurtu zero waste i staramy się ograniczać produkowane śmieci. Jak jednak pogodzić ze sobą planowaną przeprowadzkę i nurty ekologicznego życia? Zapraszamy do lektury materiału, w którym...
Czytaj więcej

Komfort psychiczny w trakcie przeprowadzki – jak się do niej mentalnie przygotować?

  Przeprowadzce towarzyszą nie tylko pozytywne uczucia - wiąże się ona również ze stresem i lękiem przed zmianą. Niekiedy może to całkowicie przyćmić radość i ekscytację z rozpoczynania nowego etapu w życiu. Chociaż decyzji o przeprowadzce nie podejmujemy zwykle...
Czytaj więcej

Przeprowadź swój ogród – przewóz roślin i nie tylko

Przeprowadzając się, często myślimy, że musimy zostawić nasz ogród. Nie jest to jednak konieczne. Większość roślin może być przesadzona, jeśli odpowiednio o nie zadbamy podczas przeprowadzki. Największym wyzwaniem dla nich jest czas transportu, wtedy występuje...
Czytaj więcej