Dobrze zaplanowana przeprowadzka
Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych! Urząd Miasta Kraków w pewnych kwestiach może okazać się pomocny, jednak nie we wszystkim. Dlatego to na nas samych spoczywa obowiązek dopełnienia wszelkich kwestii. Ale na tym nie koniec. Przecież pozostaje jeszcze jeden problem – przewóz mebli! Na całe szczęście Kraków nie narzeka na brak firm transportowych i zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalistów.
Jak prawidłowo zorganizować przeprowadzkę?
Okazuje się, że dobre spakowanie rzeczy i ubrań może znacznie ułatwić życie. Porządek w tym przypadku może zaoszczędzić nawet kilka godzin podczas rozpakowywania. Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w kilka, kilkanaście dużych kartonów, by móc wszystkie przedmioty od razu segregować. Najlepiej robić to, według pokoi. A więc wszelkie akcesoria kuchenne pakować w jeden karton, książki – ozdoby – figurki w kolejny. Postępując według tego schematu zawsze wiadomo gdzie, co jest. Ważne by kartony podpisywać! Po drugie, trzeba dać sobie czas na pakowanie. Przeprowadzki nie odbywają się, co tydzień, a jest to dobry moment by przy okazji wyrzucić niepotrzebne rzeczy. W Krakowie mamy wiele punktów, gdzie możemy oddać w dobrym stanie ubrania, zabawki czy buty.
Sprawdź nasz cennik przeprowadzek
Jakie sprawy należy załatwić po przeprowadzce?
Wbrew pozorom, przy przeprowadzce nie wystarczy pamiętać tylko o zmianie adresu i powiadomieniu odpowiedniego urzędu. Jest jeszcze kilka innych spraw, o których warto, a wręcz trzeba pamiętać:
– telefon stacjonarny, – jeśli w dotychczasowym mieszkaniu domu, posiadaliśmy telefon stacjonarny warto przenieść stary numer, na nowe lokum. Zmiana operatora jest bezpłatna, a formalności załatwia się w jednym miejscu. Wystarczy złożyć wniosek do danego dostawcy usług, to on zajmie się resztą formalności.
-Zameldowanie i wymeldowanie – tą sprawę załatwia się w Urzędzie Miasta Kraków, w wydziale Spraw Administracyjnych. Jeśli zmieniamy miejsce zamieszkania w obrębie Krakowa, nie trzeba się wymeldowywać.
– wymiana dowodu osobistego, gdzie zmienia się adres zamieszkania wiąże się z kolejnymi kwestiami. Trzeba, bowiem zmienić prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny – praktycznie każdy dokument, gdzie widnieje adres.
– zmiana urzędu skarbowego –w tym przypadku należy wypełnić formularz – NIP-3 by dokonać rejestracji w nowym oddziale.
Sposoby na duże przedmioty przy przeprowadzce
Oczywiście, przeprowadzając się, nie zabieramy tylko drobnych przedmiotów i kartonów. Często są to, duże gabarytowo przedmioty np. fortepian, pianino, czy po prostu meble nie zdatne do demontażu. Oczywiście, w takich sytuacjach należy powiadomić niezwłocznie o tym firmę przeprowadzkową.
Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?