Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

utworzone przez | Mar 22, 2017 | Artykuły, Warte uwagi |

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej kolejności do nowego domu lub mieszkania należy wnieść stół. Jeśli jesteś osobą przesądną, na pewno zainteresują cię zabobony związane z przeprowadzką.

Kolejność wnoszenia sprzętów

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, w jakiej kolejności wnosić meble i sprzęty do swojego nowego domu czy mieszkania? Otóż zabobony wskazują, że pierwszeństwo ma tu stół. Jego wniesienie przed innymi meblami do domu ma sprzyjać relacjom rodzinnym, które w szczególności rozwijają się podczas wspólnych posiłków, właśnie przy dużym stole, który staje się jednocześnie symbolem jedności rodziny.

Przeprowadzka tylko w środy lub soboty

Jeden z zabobonów mówi o tym, że przeprowadzka w sobotę niesie za sobą ogólne szczęście dla wszystkich domowników. Gdy jesteśmy osobami towarzyskimi, a nasz dom zwykle jest otwarty dla gości, powinniśmy zaplanować takie przedsięwzięcie na środę – przesądni wierzą, że przeprowadzka w ten dzień wróży wielu gości.

Za to nie można zmieniać miejsca zamieszkania w niedzielę, co wiąże się z kalendarzem katolickim i ma swoje miejsce w katalogu zabobonów. Dzień święty święcić, jak mówi 10 przykazań. Nie ma więc mowy o dokonywaniu takich trudnych prac, z jakimi niewątpliwie jest związana każda przeprowadzka. Jeśli pomimo tego zdecydujemy się przenosić z jednego mieszkania do drugiego właśnie w niedzielę, to ostrzeżeniem dla przesądnych przed takim działaniem będzie to, że osoba, która przeprowadza się w niedziele „nie będzie miała długiego życia”.

Tylko nie w listopadzie

Listopad według osób przesądnych nie jest dobrym czasem na przeprowadzki. Miesiąc ten uznawany jest w zabobonach za pechowy. Kojarzy się ze świętem zmarłych i być może w tym tkwi problem.

W jaką pogodę?

Najlepiej, aby w  czasie przeprowadzki panowała ładna pogoda. Deszcz też nie będzie tak do końca złą wróżbą. Co innego wichura. Jeśli wystąpi w dzień, na który zaplanowaliśmy przeprowadzkę, to trzeba owe plany zmienić. Dlaczego? Bowiem wichura w czasie przeprowadzki prowadzi ponoć do rozpadu rodziny. Przesąd ten jest wciąż żywy przede wszystkim na Pomorzu. Mówi, że jeśli przeprowadzce towarzyszy silny, porywisty wiatr, to może on z łatwością zdmuchnąć nasze ognisko domowe. Dlatego przeprowadzka w czasie wichury przeznaczona jest tylko dla osób samotnych.

Grosik w każdym kącie

Zanim jeszcze zaczniemy w nowym domu ustawiać meble i sprzęty, powinniśmy zgodnie z popularnym przesądem, porozrzucać po kątach grosiki. To dobra wróżba służąca temu, aby rodzinie nigdy nie zabrakło pieniędzy. Dopuszczalne są przy tym nominały poniżej 1 zł, nie tylko monety 1-groszowe. W niektórych domach wierzy się, że powinny być to monety zebrane przez państwo młodych w dniu ich ślubu, ale nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania.

Tylko to co niezbędne

Ze starego mieszkania do nowego nie powinno się przywozić żadnych śmieci, starych rupieci czy popsutych sprzętów i mebli. Jest to symbol odcięcia się od dawnego życia, a przede wszystkim od związanych z nim problemów.

Tłuczenie szkła

W przeciwieństwie do zabobonu związanego z potłuczeniem lusterka, który wiąże się z 7 latami nieszczęścia, tłuczenie dowolnego szkła w nowym mieszkaniu jest dobrą wróżbą. Ma zabezpieczyć domowników przed kradzieżą i włamaniami.

Wyganianie złych duchów

W wielu domach i mieszkaniach ktoś zmarł i nowy nabywca może nawet o tym nie wiedzieć. Jeśli jednak podejrzewamy taką sytuację, powinniśmy wypalić w nowym domu świecę do cna, zanim jeszcze się wprowadzimy. Dom zostanie dzięki temu w pełni oczyszczony ze złych duchów i negatywnej energii. Podobny przesąd związany jest z paleniem świecy w oknie od południowej strony.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Jak rozwiązać największe problemy związane z przeprowadzką?

Przeprowadzka dla wielu z nas to raczej powód do radości niż do smutku. Zmianie miejsca zamieszkania towarzyszą z reguły pozytywne emocje związane z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przeprowadzka i ta mała, i duża, i ‘na swoje”, i do wynajętego mieszkania to zawsze...
Czytaj więcej

Usługi specjalne w czasie przeprowadzki

Choć jej organizacja może spędzać sen z powiek, to jednak z reguły jest to zmiana na lepsze i początek nowego życia. Dlatego też, aby nadmiernie się nie stresować w tym ważnym momencie, warto sprawdzić jaką ofertę mają firmy przeprowadzkowe. Kraków jest pionierem w...
Czytaj więcej

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych...
Czytaj więcej