Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Najczęstsze błędy w trakcie pakowania kuchni do przeprowadzki. Tego musisz unikać!

W natłoku spraw związanych z przeprowadzką często popełniamy podstawowe błędy w pakowaniu i transporcie rzeczy. Pomyłki wynikają również z pośpiechu, który przy takim przedsięwzięciu jest nieunikniony. Jak mimo tego wyzbyć się potknięć i sprawnie zaplanować zmianę miejsca zamieszkania? W tym artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w trakcie pakowania kuchni do przeprowadzki.

Jak zorganizować przeprowadzkę kuchni?

Pierwszym punktem organizacji przeprowadzki jest sprawdzenie, czy możesz wykorzystać starą kuchnię w nowym miejscu. W związku z tym dokładnie zmierz oba pomieszczenia i upewnij się, że wszystkie meble i akcesoria się zmieszczą.

Zadbaj o harmonogram, w którym wyszczególnisz każdy etap zmiany lokum. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy przyjdzie czas na pakowanie urządzeń kuchennych. Co więcej, pozwoli Ci to uniknąć przeprowadzki na ostatnią chwilę. Brak dobrego planu bardzo często skutkuje chaotycznym spakowaniem kuchni. Wówczas trudniej odnaleźć się w nowym pomieszczeniu, a wyjęcie sprzętu potrwa znacznie dłużej.

Jednym z zasadniczych problemów jest synchronizacja daty opuszczenia starego mieszkania i wprowadzenia się do innego lokum. Pomocne okażą się usługi magazynowania i przechowywania rzeczy. Nie musisz już martwić się o przeniesienie kuchni. Wystarczy spakować naczynia do kartonów, a następnie będą na Ciebie czekać w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Planujesz pakowanie kuchni, ale przeraża Cię wizja organizacji nagromadzonych przedmiotów? Skontaktuj się z nami!

Sprzątanie przed przeprowadzką kuchni – dlaczego warto?

Przeprowadzka to idealny czas na gruntowne porządki i pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. W końcu nie chcesz, aby kuchnia w nowym domu była zagracona już od pierwszego dnia jej używania. Zabierz ze sobą tylko te rzeczy, z których będziesz korzystać. Jeśli w Twoich wnętrzach znajduje się wiele bezużytecznych przedmiotów, to skorzystaj z usług wywozu i utylizacji mebli. Potrzebujesz gruntownego wyczyszczenia całego mieszkania po byłych lokatorach? Usługi likwidacji i opróżniania mieszkań pozwolą Ci przygotować pomieszczenia dla nowych domowników.

Skoro chcesz szybko i bezproblemowo spakować kuchnię musisz pamiętać o odpowiednim posegregowaniu. W trakcie sprzątania odkładaj do osobnych kartonów sztućce, szklanki, kubki, kieliszki, talerze i miski. Co więcej, wszystkie pudełka muszą zostać dokładnie opisane. Ciekawym rozwiązaniem jest wydrukowanie list przedmiotów kuchennych i przyklejanie ich do kartonów. Dzięki temu na etapie pakowania naczyń i sprzętu będziesz wiedzieć, co ma znaleźć się w poszczególnych paczkach. Dodatkowo wybierz inny kolor kartonu do każdego pomieszczenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprawnym pakowaniu kuchni, to przeczytaj nasz artykuł: 6 rzeczy, których nie warto brać ze sobą do nowego lokum.

Jak zabezpieczyć sprzęt kuchenny i naczynia przed transportem?

Kolejnym błędem w trakcie pakowania okazuje się zbyt duża liczba rzeczy w jednym kartonie. W końcu delikatne szklanki kuchenne nie powinny znajdować się w jednym pudełku z garnkami. Co więcej, całość nie może być zbyt ciężka. W innym przypadku dojdzie do pęknięcia paczki w trakcie jej przenoszenia.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest pakowanie przedmiotów folią bąbelkową. Dzięki temu masz pewność, że nie uszkodzą się w trakcie transportu. Innym sposobem na zabezpieczenie delikatnych naczyń są różnorodne wypełniacze, w tym ekologiczny skropak. Powstaje na bazie skrobi (ziemniaczanej lub kukurydzianej) i biodegradowalnych polimerów.

Pamiętaj, że garnki nie powinny leżeć bezpośrednio na lżejszych przedmiotach. Co ważne, zasada ta dotyczy nie tylko pakowania w kartony, lecz także układania w samochodzie transportowym. Właśnie dlatego przeprowadzki domów i mieszkań należy zlecić profesjonalnym firmom. Fachowcy sprawnie zapakują wszystkie przedmioty, a Ty zaoszczędzisz sporo nerwów. Dotyczy to również transportu artykułów nietypowych, np.  żywności lub wina. Warto rozważyć ten rodzaj usług przeprowadzkowych, jeśli chodzi o przewóz antyków i dzieł sztukistołu bilardowegosejfów, czy pianin i fortepianów.

Jak zabezpieczyć sprzęt RTV i AGD?

Kartony do przeprowadzki i folia bąbelkowa okazują się niewystarczające, gdy chodzi o zabezpieczenie sprzętów. Właśnie dlatego przed transportem urządzeń RTV i AGD należy wymontować wszystkie elementy ruchome, które w trakcie przewożenia mogłyby zostać urwane lub przesunięte. W przypadku lodówki i zmywarki pamiętaj o zaklejeniu drzwi i wyciągnięciu wszystkich szuflad.

Szukasz więcej informacji o pakowaniu sprzętu kuchennego? Przeczytaj nasz artykuł: Jak przygotować kuchenny sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki.

Jak bezpiecznie pakować żywność przed wyprowadzką?

Organizacja przeprowadzki kuchni musi uwzględniać również kwestię pakowania żywności. Jeśli masz w planach przewozić jedzenie, to koniecznie zapytaj o pomoc firmę przeprowadzkową. Musisz pamiętać, że zdecydowana większość produktów będzie wymagała odpowiedniej izolacji termicznej. Oprócz tego z oczywistych względów nie pakujemy wyrobów spożywczych razem z naczyniami lub sprzętem kuchennym.

Chcesz sprawnie przewieźć żywność, ale nie znasz odpowiednich zasad transportu produktów spożywczych? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Przygotowania do przeprowadzki: jak spakować salon?

  Pakowanie to trudna sztuka. Potwierdzi to każdy, kto choć raz się przeprowadzał. Jest jednak wiele trików, które usprawniają ten proces oraz umożliwiają bezpieczne i bezstratne spakowanie i przewożenie różnych przedmiotów, ubrań czy mebli. Zapraszamy do lektury...
Czytaj więcej

Czego NIE pakować do kartonów podczas przeprowadzki? Lista zakazanych przedmiotów

  Trudno się z tym nie zgodzić - przeprowadzka to sztuka planowania. Bez przemyślenia całego procesu od A do Z, coś ważnego może nam umknąć. Czasami jednak okazuje się, że mimo dopracowanego planu, w ferworze przeprowadzki robimy rzeczy bardzo nielogiczne,...
Czytaj więcej

Ogólnie o przeprowadzkach

Przeprowadzka to zadanie, które bez wyjątku wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie czy przeprowadzamy prywatne mieszkanie, zmieniamy siedzibę biura, magazynu czy hali produkcyjnej  przedsięwzięciu temu towarzyszy wiele nerwów i zamieszania. Aby uniknąć nadmiernego...
Czytaj więcej

Przeprowadzka do mniejszego mieszkania – kompleksowy poradnik

Przeprowadzka to czynność, której wielu z nas nie lubi. Najczęściej kojarzy nam się z dużą ilością pracy, problemami logistycznymi i zamieszaniem. Z pewnością jednymi z najtrudniejszych przeprowadzek są te z większego do mniejszego mieszkania czy domu. Jak...
Czytaj więcej

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jednym z największych miast Polski i jednocześnie ogromnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, naukowym i handlowym jest Kraków. Przeprowadzki tutaj to dzień powszedni wielu nowych i starych mieszkańców, a także właścicieli firm. Oczywiście w każdym przypadku jest to...
Czytaj więcej