Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Transport żywności

Ważne zasady transportu mrożonek

Przewóz mrożonek również wymaga od przewoźnika posiadania certyfikatu ATP. Konwencja podaje najwyższe dopuszczalne temperatury możliwe przy przewozie artykułów głęboko mrożonych. Wyglądają one następująco:

Zamrożona śmietana oraz koncentraty soków owocowych -20°C

Zamrożone ryby -18°C
Zamrożone masło oraz inne tłuszcze -14°C
Zamrożony drób, podroby oraz dziczyzna -12°C
Zamrożone mięso -10°C
Inne mrożone artykuły konsumpcyjne -10°C

Dodatkowo przepisy uwzględniają transport ryb (powinny być zawsze przewożone w lodzie) i określają jego temperaturę na+2°C.

Jak widać, szukając oferty usług transportowych należy pamiętać, aby oprócz ceny brać pod uwagę inne uwarunkowania, które pozwolą cieszyć się nam świeżymi i bezpiecznymi produktami.

Informacje o transporcie jabłek

Każdy z nas lubi zjeść świeże jabłka i pomarańcze, jednak niewielu zastanawia się jak owoce powinny być transportowane i przechowywane.

Do transportu jabłek z sadu najlepiej użyć skrzyniopalety o pojemności powyżej 300 kg. Ich zużycie zmniejsza liczbę uszkodzeń o ok. 30%. Na stan owoców ma wpływ również ilość operacji przeładunkowych (im mniej tym lepiej), stan nawierzchni dróg oraz prędkość pojazdu.

Kto może zająć się przewozem jabłek?

Warunki przewozu jabłek (zwłaszcza w przypadku przewozów międzynarodowych) określa konwencja ATP ustanowiona w 1970 r. w Genewie. Dotyczy ona przewozu towarów szybko psujących się i definiuje warunki w jakich dobra powinny być przewożone.

Wskazuje ona, że np. przewóz jabłek powinien odbywać się samochodem izolowanym termicznie (ściany, podłoga lub dach), w temperaturze 3,5-4,5 °C (odmiana Idared) lub1,5-2 °C (odmiana Golden). Wilgotność w samochodzie powinna wynosić od 90 do 95%.

W przypadku przewozu jabłek, warto wybrać przewoźnika, który ma doświadczenie w tego typu działalności i przede wszystkim, posiada certyfikat ATP.

Oszacuj cenę przewozu dzięki naszemu cennikowi przeprowadzek i usług transportowych.

 

 

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Jak uniknąć stresu w czasie przeprowadzki?

W świadomości wielu osób jednym z najbardziej stresujących i skomplikowanych wydarzeń w życiu jest przeprowadzka. Kraków jest miastem, w którym zmianę miejsca zamieszkania warto sobie ułatwić, gdyż bardzo często jej przebieg sprawia, że atmosfera wśród domowników jest...
Czytaj więcej

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych...
Czytaj więcej

Dobre planowanie podczas przeprowadzki

Teoretycznie przeprowadzka nie powinna stanowić problemu. Tak naprawdę za każdym razem przeprowadzi pochłaniają wiele czasu i są przyczyną wieli stresów. Kraków to miasto, gdzie najczęściej studenci zmieniają mieszkania, na większe, tańsze czy lepsze. Niemniej by...
Czytaj więcej

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej