Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Jak ograniczyć stres w trakcie przeprowadzki? Poznaj skuteczne sposoby!

Wiele osób uważa, że stres przed przeprowadzką jest nieunikniony. Trudno walczyć z oczywistymi reakcjami organizmu na zmiany. Jednocześnie strach może paraliżować działania, a nasze słabe samopoczucie będzie się w ten sposób zapętlać. Dlatego koniecznie musisz zadbać o konkretne elementy wyprowadzki z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji. W tym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób unikać i walczyć z tego rodzaju stresem.

Stres przed wyprowadzką – co go powoduje?

Stres w trakcie przeprowadzki jest naturalną reakcją na zachodzące w naszym życiu zmiany. Zasadniczo powinien pełnić funkcję motywatora do działania. Jeśli jednak odwrotnie paraliżuje i wywołuje w Tobie lęk przed wyprowadzką, to najprawdopodobniej wynika z:

  • Natłoku zadań – zastanów się, czy na pewno jesteś w stanie wykonać poszczególne elementy przeprowadzki samodzielnie. Może warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie?
  • Czasu – dokładnie jego braku, a także goniących terminy spraw do załatwienia przed ostatecznym dniem przeprowadzki. Postaraj się podzielić wszystkie zadania na poszczególne miesiące/tygodnie/dni. 
  • Zmiany otoczenia – to zupełnie naturalne uczucie, ale pamiętaj o nowych możliwościach związanych z przeprowadzką.
  • Kosztorysu przeprowadzki – wiele osób nie planuje go równie dokładnie, co budżetu remontu nowego mieszkania. Jednak musisz wiedzieć, że uwzględnienie prac związanych z przeprowadzką w domowych wydatkach pozwala uniknąć stresujących sytuacji. Wystarczy sięgnąć po cennik usług transportowych, gdzie znajdziemy bardziej szczegółowe koszty.

Poziom pojawiającego się stresu będzie zależeć od wielu czynników. Przeprowadzki domów i mieszkań to wymagające przedsięwzięcie pod względem koordynacji wszystkich etapów. W końcu w jednym momencie musisz dokładnie zaplanować wyprowadzkę i aranżację nowej przestrzeni. Bardzo często trudno zgrać wszystko w jednej chwili. Wówczas pomocne okazuje się magazynowanie i przechowywanie rzeczy na czas dopinania wszelkich formalności.

 

Obawiasz się stresu związanego z przeprowadzką? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci go uniknąć!

Jak uniknąć stresowych sytuacji w trakcie przeprowadzki?

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim prawidłowa organizacja. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę i zaplanuj przeprowadzkę z odpowiednim wyprzedzeniem. Stosuj jednolity sposób pakowania, a także pamiętaj o podpisywaniu kartonów. Na pudełkach, w które zapakujesz szkło i delikatne przedmioty – przyklej odpowiednią naklejkę ostrzegającą. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Na tym etapie przeprowadzki warto przemyśleć, czy na pewno potrzebujesz wszystkich rzeczy w swoim nowym mieszkaniu. Być może to dobry moment na pozbycie się zbędnych ubrań, książek, dekoracji i innych przedmiotów zajmujących mnóstwo miejsca. W ten sposób ograniczysz liczbę rzeczy przy pakowaniu, a tym samym całość przebiegnie sprawniej.

Musisz również wiedzieć, że wywóz i utylizacja mebli to szczególnie przydatna opcja, gdy masz zamiar wyprowadzić się na drugi koniec kraju lub za granicę. Wówczas nie ma sensu brać ze sobą starego umeblowania. Przy okazji odejmie Ci to sporo pracy i związanego z tym stresu.

Jak radzić sobie ze stresem w trakcie przeprowadzki firm i biur?

Szczególnie sporo stresu pojawia się przy okazji przeprowadzek firm i biur lub przeprowadzki instytucji. Głównie ze względu na ewentualne problemy logistyczne z przewożeniem sprzętu i dokumentów. Wówczas warto z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości przeniesienia sprzętu biurowego. Czy klatki schodowe są wystarczająco szerokie? Czy w budynku znajduje się winda? Na którym piętrze znajduje się biuro? Takie informacje pomagają w szczegółowym zaplanowaniu sprawnej przeprowadzki firmy.

 

Szykujesz się do przeprowadzki swojej firmy i nie wiesz, od czego zacząć? W takim razie skontaktuj się z nami

Jak bezstresowo przejść przez wyprowadzkę do innego miasta?

Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z koniecznością sprawnego transportu wszystkich rzeczy. Dlatego, aby uniknąć stresu, musisz odpowiednio zabezpieczyć kartony. W tym celu możesz skorzystać ze specjalnych folii bąbelkowych lub bardziej ekologicznej alternatywy – skropaka ze skrobi kukurydzianej. Potrzebujesz więcej informacji na temat pakowania w trakcie wyprowadzki? Przeczytaj nasz artykuł: Czego nie pakować do kartonów w trakcie przeprowadzki? Lista zakazanych przedmiotów!

Jak odnaleźć się w trakcie przeprowadzki? Najważniejsze jest Twoje nastawienie. Pamiętaj, że każda zmiana niesie ze sobą nowe możliwości tj. praca, szkoła, znajomości, a także lepszy komfort mieszkania. Dodatkowo, jeśli rozpoczniesz planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, to uda Ci się ominąć sporej dawki stresu.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Popyt na usługi transportowe

Sposób życia, globalizacja gospodarcza, rozwój technologii przyczyniły się do ogromnego wzrostu popytu na usługi transportowe. Na terenie miasta Kraków, działa mnóstwo firm świadczących usługi w transporcie krajowym, międzynarodowym. Ponadto do tego rodzaju...
Czytaj więcej

Pozbądź się starych i zniszczonych mebli, czyli jak skutecznie opróżnić mieszkanie?

Większość z nas zbiera w swoim mieszkaniu niepotrzebne i często zniszczone starocie. Dopóki zajmują one jedynie szufladę w komodzie, nie czujemy potrzeby ich wyrzucania, co jednak zrobić, kiedy przedmioty i meble gromadzone przez lata zagracają naszą piwnicę, strych,...
Czytaj więcej

Jak szybko i sprawnie wypakować się po przeprowadzce?

  Kiedy w końcu udaje ci się wnieść wszystkie przeprowadzkowe pudła do nowego lokum, chciałbyś jak najszybciej odpocząć i się zadomowić. Wkrótce jednak odkryjesz, że przeprowadzka jeszcze się nie skończyła, a zamiast odpoczynku czeka na ciebie kilka dni pracy...
Czytaj więcej

Przeprowadzka hali produkcyjnej w 7 krokach – poradnik

Przeprowadzka hali produkcyjnej jest trudnym przedsięwzięciem. W przeciwieństwie do klasycznej przeprowadzki tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie zaplanowane i przygotowane, gdyż mały błąd może opóźnić powrót przedsiębiorstwa do pełnej wydajności. Przełoży się to...
Czytaj więcej

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej