Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Technologie a przeprowadzki – 8 pomysłów na wykorzystanie technologii do usprawnienia przeprowadzki

Nie da się ukryć, że nowoczesne technologie są coraz mocniej obecne w naszym życiu. Praktycznie nie ma już dziedziny, w której mniej lub bardziej by nam nie towarzyszyły. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej aplikacji, które dotyczą transportu i przeprowadzek. Do czego mogą nam się one przydać? Przede wszystkim technologia może pomóc nam się sprawnie spakować, zaplanować proces przeprowadzki, pomóc w zabezpieczeniu mebli, a także zagospodarowaniu nowego miejsca zamieszkania. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym wskażemy kilka ciekawych aplikacji usprawniających przeprowadzki.

Aplikacje do planowania przeprowadzki

Aby zorganizować przeprowadzkę, niezbędny jest czas i infrastruktura. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na przeprowadzkę, mocno liczymy się z kosztami oraz chcemy, by cały proces przebiegł bezproblemowo, warto sięgnąć po nowoczesne technologie. Zarówno, gdy korzystamy z firm przeprowadzkowych, jak i organizujemy ją samodzielnie, warto zwrócić uwagę na kilka przydatnych aplikacji.

 

 

Aplikacja list to-do

Podstawowymi narzędziami do planowania przeprowadzki będą te do wykonywania list to-do. Są one pomocne w tworzeniu spisu czynności do wykonania. Aby uniknąć zamieszania i się dobrze przygotować, warto sięgnąć po takie rozwiązania. Przewagą internetowych list nad tymi klasycznymi jest fakt, że zawsze możemy łatwo je znaleźć i będziemy je mieć przy sobie, czyli w telefonie.

Aplikacje do zarządzania kalendarzem i czasem

Kolejną propozycją do zorganizowania przeprowadzki do nowego domu są aplikacje – kalendarze. Ich zadaniem jest pomoc w układaniu harmonogramu zadań związanych z przeprowadzką. Co może nam dać korzystanie z tego rozwiązania? Przede wszystkim będziemy dostawać przypomnienia o tym, kiedy co pakować.

Aplikacje do śledzenia opakowań

To rozwiązanie przyda się szczególnie, kiedy planujemy przeprowadzkę międzynarodową. Jeśli musimy zorganizować transport mebli czy transport pokoju dziennego na dużą odległość, warto rozważyć wysyłkę kartonów z rzeczami. Mniej potrzebne przedmioty warto nadać kurierem. Aby mieć pewność, że na żadnym etapie podróży paczki nie zginą, można skorzystać z aplikacji do śledzenia paczek.

Dowiedz się więcej na temat śladu węglowego. Przeczytaj artykuł: Jak zmniejszyć ślad węglowy podczas przeprowadzki?

Aplikacje do tworzenia elektronicznej listy mienia

Do dużych przeprowadzek instytucji czy przeprowadzek firm i biur w celu utrzymania porządku warto wykorzystać programy do fotografowania i katalogowania przedmiotów. Ograniczymy w ten sposób bałagan i ułatwimy przechowywanie rzeczy. Dodatkowo mogą nam pomóc w gromadzeniu informacji o wartościach i numerach seryjnych.

Aplikacje do komunikacji z zespołem przeprowadzkowym

Nie możemy zapominać, że będziemy potrzebować platformy do komunikacji z ekipą przeprowadzkową. Aby sprawdzić ich dostępność, zmienić ustalenia, skorzystać z porady (np. na temat tego, jakie dokumenty zgromadzić) czy ustalić terminy – do tego wszystkiego przyda się wybór nowego rozwiązania technologicznego zamiast tradycyjnego. Choć wcześniejsze drogi kontaktu nie są złe, to warto też pamiętać, że nowinki technologiczne dają nam coraz więcej szybkich rozwiązań.

Narzędzia do planowania trasy przeprowadzki

Tego typu aplikacja przydatna będzie dla profesjonalnej ekipy organizującej transport dla przemysłu czy transport rzeczy nietypowych. Narzędzie pomoże zaplanować optymalną trasę przeprowadzki. Może również przekazać posiadane informacje na temat warunków ruchu czy przeszkód po drodze.

Aplikacje do recyklingu i utylizacji zbędnych przedmiotów

Technologie mogą nam również pomóc w utylizacji mebli i zbędnych rzeczy pozostałych po przeprowadzce. Jeśli zależy nam na ekologii, powinniśmy przyjrzeć się aplikacjom do zarządzania odpadami. Aby sprawniej segregować i wywozić śmieci czy znaleźć informacje o punktach zbiórki i przekazywania rzeczy – do tego wszystkiego można wykorzystać nowoczesne technologie.

Narzędzia do oceny śladu węglowego przeprowadzki

Nie możemy również zapominać o tym, jak zmiany miejsca zamieszkania wpływają na środowisko naturalne. Aby zminimalizować czas przeprowadzki i tym samym ograniczyć ślad węglowy, warto skorzystać z kalkulatorów emisji CO2 związanej z transportem. Dodatkowo zyskamy wskazówki na zminimalizowanie wpływu przeprowadzki na ekologię.

Dlaczego warto sięgać po nowoczesne technologie w trakcie przeprowadzki?

Wykorzystanie technologii w trakcie zmiany lokalizacji może dać nam wiele korzyści. Przede wszystkim zminimalizujemy straty czasu związane z przeprowadzką do nowego lokum i ułatwimy sobie pozbycie się zbędnych rzeczy. Wady i zalety poszczególnych aplikacji pozwolą nam dopasować je do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności sięgnijmy po technologie ograniczające dodatkowe koszty, planujące przenosiny z wyprzedzeniem oraz zapewniające komfortowy transport.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Przewóz maszyn budowlanych

Przewóz małych rzeczy, mebli czy niewielkich palet to zadanie, któremu sprosta większość przewoźników na terenie miasta Kraków. Problem pojawia się, gdy klient chce przewieźć maszyny budowlane o sporych gabarytach. Transport maszyn to specyficzna gałąź usług...
Czytaj więcej

8 pytań, które musisz sobie zadać przed organizacją przeprowadzki

Organizacja przeprowadzki wielu osobom nastręcza stresu i daje uczucie dyskomfortu. By ograniczyć nasz stres, przed rozpoczęciem przeprowadzki warto zadać sobie kilka pytań. Mogą być one związane zarówno z samą organizacją, jak również z firmą przeprowadzkową. Oto...
Czytaj więcej

Profesjonalne przeprowadzki w każdym calu

W dużych miastach migracja ludności jest stale na dość wysokim poziomie, czego efektem są częste przeprowadzki. Kraków jest jednym z największych ośrodków przemysłowych w Polsce, dlatego też wiele osób przyjeżdża tu w poszukiwaniu pracy i osiedla się na stałe. W...
Czytaj więcej

Przeprowadzka z mieszkania do domu

Dom czy mieszkanie w bloku? Dla wielu z nas wybór jest oczywisty. Własny ogródek, mniejsze problemy z sąsiadami, większy metraż i przede wszystkim swoboda - to powody, dla których rezygnujemy z mieszkania i podejmujemy trud związany z przeprowadzką do domu....
Czytaj więcej

Przeprowadzka na studia do Krakowa – co zabrać?

Wyjazd na studia do innego miasta to nie tylko stres związany ze zmianą otoczenia czy podjęciem nowych obowiązków. To również konieczność skompletowania wyposażenia do akademika czy na stancję i zorganizowania przeprowadzki. Podpowiemy Ci, co zabrać do Krakowa, aby...
Czytaj więcej