Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

W jaki sposób przeprowadzić transport pralki do nowego mieszkania? Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt AGD

Przeprowadzka, wymiana, kupno nowej lub konieczność oddania do naprawy posiadanej pralki wymaga odpowiedniego przetransportowania urządzenia AGD. Nieodpowiedni przewóz może spowodować uszkodzenia na produkcie i wyrządzić różne usterki. Transport tego typu urządzeń może być problematyczny. Główną przeszkodą może okazać się nie tylko rozmiar, ale i ciężar. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić transport pralki do nowego mieszkania.

Przygotowanie pralki do przeprowadzki do nowego mieszkania

Zanim przystąpimy do przygotowywania pralki do przewozu, należy dzień przed transportem odłączyć urządzenie od prądu. Oczywiście najważniejsze jest wyłączenie sprzętu od dostępu do wody oraz wyciągnięcie węża dopływowego, aby woda mogła spłynąć do miski lub wiadra. Dokładne wysuszenie sprzętu jest bardzo ważne, ponieważ dotyczy to głównie kwestii naszego bezpieczeństwa.

Ważne: Podczas transportu woda może dostać się do przewodu elektrycznego, natomiast po ponownym podłączeniu do gniazdka spowodować zwarcie. W najgorszym wypadku sprzęt AGD mógłby porazić prądem któregoś z domowników.

Jeśli już mamy pewność, że nasze urządzenie jest suche, a w wężach hydraulicznych nie osadza się już woda, to możemy przystąpić do zabezpieczenia pralki przed transportem.

Transport pralki i odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu

Najważniejsze, aby podczas przeprowadzki upewnić się, że nasz sprzęt jest bezpieczny i nic mu się nie stanie. Dla większej pewności możemy owinąć sprzęty folią bąbelkową lub ochronną. Dzięki temu uchronimy nie tylko produkty AGD, ale i ściany przed uszkodzeniem, czy zarysowaniem w momencie przenoszenia ich do samochodu. Co więcej, można zakupić specjalny pokrowiec, który dostosowany jest do tego typu przeprowadzek domów i mieszkań. Ułatwi nie tylko przewóz urządzeń, ale i ich podnoszenie z ziemi. Zawsze możemy zlecić przewóz pralki do nowego mieszkania firmie transportowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz sprzęt AGD jest odpowiednio zabezpieczony i nic nie stanie się podczas przewożenia.

Transport pralki do nowego domu &#8211 czy warto skorzystać z firmy transportowej?

Podczas przeprowadzki firm i biur, domu, czy instytucji warto skorzystać z profesjonalnej firmy transportowej. Najczęściej w pomieszczeniach znajdują się ciężkie rzeczy do przetransportowania. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne noszenie mebli i urządzeń, możemy uszkodzić sobie, np. kręgosłup. Profesjonaliści od przeprowadzek posiadają wiele narzędzi, a także umiejętności odpowiedniego zabezpieczenia sprzętów tak, aby nie uległy zniszczeniu. Firmy transportowe zdecydowanie przydadzą się także do transportu sprzętu AGD i RTVtransportu mebliprzeprowadzki kuchnitransportu stołu bilardowegoprzewozu sejfów, czy transportu pianin i fortepianów.

Zobacz także artykuł: Transport kuchni – jak przygotować sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki?

Jak przewieźć pralkę i nic nie uszkodzić?

Jeśli otrzymamy pralkę od razu od sprzedawcy, to będzie zabezpieczona w specjalne pianki dystansujące i styropianowe panele. Warto na przyszłość zachować takie elementy na strychu lub w piwnicy, ponieważ podczas przeprowadzki mogą okazać się bardzo przydatne. Wykorzystanie pianki i paneli w trakcie transportu może pomóc uchronić pralkę przed uszkodzeniem. Warto zastosować także dodatkowe śruby zabezpieczające bęben. Jest to tak zwana blokada transportowa, która ma za zadanie utrzymać główny roboczy element w bezruchu. Niektóre modele mają wbudowany element blokujący, który należy tylko odpowiednio ustawić w dniu przeprowadzki.

Jak przewieźć pralkę? Pionowo czy na leżąco

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest przewóz pralki do nowego mieszkania w pozycji pionowej. Jest to bezpieczne i praktyczne rozwiązanie. Warto zastosować już wspomniane pasy transportowe, styropian czy blokadę. Jeśli nie skorzystamy z odpowiedniego zabezpieczenia, to pralka będzie przesuwać się po ładowni i w najgorszym wypadku ulegnie uszkodzeniu. W czasie przewożenia sprzętu AGD najlepiej ułożyć ją na boku od strony szufladki na proszek, ponieważ nie wolno transportować urządzenia “na plecach”.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

5 porad w przypadku nagłej przeprowadzki

Przeprowadzka zawsze generuje wiele stresu, nawet gdy jest starannie zaplanowana z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jeszcze więcej nerwów może wiązać się z przeprowadzką nagłą, kiedy nie mamy czasu na rozpisanie jej planu i wieloetapowe przygotowania. W takim przypadku...
Czytaj więcej

Jak przewozić sejf, pianino, fortepian, stół bilardowy i inne?

Proces przeprowadzki bywa często męczący i długotrwały. Pakowanie, znoszenie, wnoszenie i rozpakowywanie - to zajęcia żmudne oraz wymagające dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo sporo pracy wymaga odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy, by nie uległy...
Czytaj więcej

5 trendów przeprowadzkowych wśród Polaków w 2021 roku

Za nami bardzo specyficzny rok, również w branży przeprowadzkowej. W minionych miesiącach mieliśmy okazję zaobserwować pojawienie się wielu nowych trendów dotyczących przeprowadzek - przede wszystkim w zakresie ich organizacji. Wzrastająca świadomość na temat...
Czytaj więcej

Przeprowadzka zero waste – jak przeprowadzać się zgodnie z ekologią?

Świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok. Coraz chętniej dołączamy do nurtu zero waste i staramy się ograniczać produkowane śmieci. Jak jednak pogodzić ze sobą planowaną przeprowadzkę i nurty ekologicznego życia? Zapraszamy do lektury materiału, w którym...
Czytaj więcej

Firmy transportowe

Każdy, kto chce skorzystać z usług firm transportowych powinien wiedzieć, że rynek ten jest dość szeroki i specyficzny. Brak tu, bowiem konkretnych i stałych cen, które zróżnicowane są ze względu na rodzaj przewożonych towarów oraz ich wielkość. Firmy transportowe...
Czytaj więcej