Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

W jaki sposób przeprowadzić transport pralki do nowego mieszkania? Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt AGD

Przeprowadzka, wymiana, kupno nowej lub konieczność oddania do naprawy posiadanej pralki wymaga odpowiedniego przetransportowania urządzenia AGD. Nieodpowiedni przewóz może spowodować uszkodzenia na produkcie i wyrządzić różne usterki. Transport tego typu urządzeń może być problematyczny. Główną przeszkodą może okazać się nie tylko rozmiar, ale i ciężar. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić transport pralki do nowego mieszkania.

Przygotowanie pralki do przeprowadzki do nowego mieszkania

Zanim przystąpimy do przygotowywania pralki do przewozu, należy dzień przed transportem odłączyć urządzenie od prądu. Oczywiście najważniejsze jest wyłączenie sprzętu od dostępu do wody oraz wyciągnięcie węża dopływowego, aby woda mogła spłynąć do miski lub wiadra. Dokładne wysuszenie sprzętu jest bardzo ważne, ponieważ dotyczy to głównie kwestii naszego bezpieczeństwa.

Ważne: Podczas transportu woda może dostać się do przewodu elektrycznego, natomiast po ponownym podłączeniu do gniazdka spowodować zwarcie. W najgorszym wypadku sprzęt AGD mógłby porazić prądem któregoś z domowników.

Jeśli już mamy pewność, że nasze urządzenie jest suche, a w wężach hydraulicznych nie osadza się już woda, to możemy przystąpić do zabezpieczenia pralki przed transportem.

Transport pralki i odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu

Najważniejsze, aby podczas przeprowadzki upewnić się, że nasz sprzęt jest bezpieczny i nic mu się nie stanie. Dla większej pewności możemy owinąć sprzęty folią bąbelkową lub ochronną. Dzięki temu uchronimy nie tylko produkty AGD, ale i ściany przed uszkodzeniem, czy zarysowaniem w momencie przenoszenia ich do samochodu. Co więcej, można zakupić specjalny pokrowiec, który dostosowany jest do tego typu przeprowadzek domów i mieszkań. Ułatwi nie tylko przewóz urządzeń, ale i ich podnoszenie z ziemi. Zawsze możemy zlecić przewóz pralki do nowego mieszkania firmie transportowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz sprzęt AGD jest odpowiednio zabezpieczony i nic nie stanie się podczas przewożenia.

Transport pralki do nowego domu &#8211 czy warto skorzystać z firmy transportowej?

Podczas przeprowadzki firm i biur, domu, czy instytucji warto skorzystać z profesjonalnej firmy transportowej. Najczęściej w pomieszczeniach znajdują się ciężkie rzeczy do przetransportowania. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne noszenie mebli i urządzeń, możemy uszkodzić sobie, np. kręgosłup. Profesjonaliści od przeprowadzek posiadają wiele narzędzi, a także umiejętności odpowiedniego zabezpieczenia sprzętów tak, aby nie uległy zniszczeniu. Firmy transportowe zdecydowanie przydadzą się także do transportu sprzętu AGD i RTVtransportu mebliprzeprowadzki kuchnitransportu stołu bilardowegoprzewozu sejfów, czy transportu pianin i fortepianów.

Zobacz także artykuł: Transport kuchni – jak przygotować sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki?

Jak przewieźć pralkę i nic nie uszkodzić?

Jeśli otrzymamy pralkę od razu od sprzedawcy, to będzie zabezpieczona w specjalne pianki dystansujące i styropianowe panele. Warto na przyszłość zachować takie elementy na strychu lub w piwnicy, ponieważ podczas przeprowadzki mogą okazać się bardzo przydatne. Wykorzystanie pianki i paneli w trakcie transportu może pomóc uchronić pralkę przed uszkodzeniem. Warto zastosować także dodatkowe śruby zabezpieczające bęben. Jest to tak zwana blokada transportowa, która ma za zadanie utrzymać główny roboczy element w bezruchu. Niektóre modele mają wbudowany element blokujący, który należy tylko odpowiednio ustawić w dniu przeprowadzki.

Jak przewieźć pralkę? Pionowo czy na leżąco

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest przewóz pralki do nowego mieszkania w pozycji pionowej. Jest to bezpieczne i praktyczne rozwiązanie. Warto zastosować już wspomniane pasy transportowe, styropian czy blokadę. Jeśli nie skorzystamy z odpowiedniego zabezpieczenia, to pralka będzie przesuwać się po ładowni i w najgorszym wypadku ulegnie uszkodzeniu. W czasie przewożenia sprzętu AGD najlepiej ułożyć ją na boku od strony szufladki na proszek, ponieważ nie wolno transportować urządzenia “na plecach”.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Ile trwa przeprowadzka? 7 porad jak przyspieszyć przeprowadzkę

  Przeprowadzka jest jednym z najtrudniejszych zadań związanych z wyborem nowego lokum. Wiąże się nie tylko z dużą ilością nerwów, ale też z koniecznością szybkiego i sprawnego działania. Tylko dobrze zaplanowana przeprowadzka może pójść gładko. Dlatego, zanim...
Czytaj więcej

Jak zorganizować sprawną przeprowadzkę do innego miasta? Kompleksowy poradnik

  Planujesz przeprowadzkę do innego miasta, ale boisz się, że nie poradzisz sobie z czekającym Cię zadaniem? Nie musisz radzić sobie samemu z tymi problemami. Przygotowaliśmy artykuł, w którym dokładnie przybliżamy wszelkie zagadnienia związane z międzymiastową...
Czytaj więcej

Firmy transportowe

Każdy, kto chce skorzystać z usług firm transportowych powinien wiedzieć, że rynek ten jest dość szeroki i specyficzny. Brak tu, bowiem konkretnych i stałych cen, które zróżnicowane są ze względu na rodzaj przewożonych towarów oraz ich wielkość. Firmy transportowe...
Czytaj więcej

Przeprowadzka w ciąży – jak ją zorganizować sprawnie i bezstresowo?

Kiedy dowiadujemy się o tym, że nasza rodzina się powiększy, często decydujemy się na przeprowadzkę do większego mieszkania lub domu. Chcemy kolejny rozdział naszego życia rozpocząć w nowym miejscu. Tymczasem przeprowadzka w ciąży może wiązać się z wieloma...
Czytaj więcej

6 trików aby obniżyć koszty przeprowadzki

Podczas organizacji przeprowadzki zazwyczaj napotykamy co najmniej kilka niespodziewanych wydatków, szczególnie jeśli zajmujemy się nią sami. Bardzo często okazuje się, że chcąc przeprowadzić się szybko i sprawnie, przepłacamy. By uniknąć takich sytuacji, zachęcamy do...
Czytaj więcej