Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

6 trików aby obniżyć koszty przeprowadzki

Podczas organizacji przeprowadzki zazwyczaj napotykamy co najmniej kilka niespodziewanych wydatków, szczególnie jeśli zajmujemy się nią sami. Bardzo często okazuje się, że chcąc przeprowadzić się szybko i sprawnie, przepłacamy. By uniknąć takich sytuacji, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, w którym przedstawiamy sprawdzone triki na obniżenie kosztów przeprowadzki.

Materiały do pakowania – zacznij gromadzić je już wcześniej

Jedną z najważniejszych prawd przeprowadzkowych jest to, że zawsze mamy więcej rzeczy niż nam się wydaje. Z tego powodu musimy odpowiednio wcześniej zadbać o zgromadzenie odpowiedniej ilości pudeł do pakowania. Podczas przeprowadzki mieszkania czy domu będziemy potrzebować ich naprawdę sporo. By obniżyć koszty przeprowadzki, nie kupujmy ich, a spróbujmy pozyskać je z okolicznych sklepów. Ze względu na ich gabaryty raczej nie przechowujemy w domach kartonów po kupowanych rzeczach. Dlatego gdy już wiemy, że będziemy się przeprowadzać, popytajmy w sklepach spożywczych, monopolowych, warzywniakach, a na pewno uda nam się pozyskać darmowe pudełka o różnych rozmiarach. Idealnie sprawdzą się do pakowania naszych rzeczy.

 

 

Użyj starych gazet i ścinków zamiast folii bąbelkowej i obniż koszty przeprowadzki

Choć zakup rolki folii bąbelkowej nie jest może dużym wydatkiem, na pewno taniej i bardziej ekologicznie będzie użyć jako wypełnienia pudeł z delikatnymi przedmiotami starych gazet czy ścinek papierów. Choć czytelnictwo papierowych gazet spada, na pewno wśród znajomych i rodziny znajdziemy jeszcze stare i zbędne egzemplarze. Warto popytać u osób starszych, które najczęściej je gromadzą, w sklepach ze starą prasą, redakcjach bądź też w skupie makulatury. Dobrym pomysłem jest podczas przeprowadzki mieszkania, transportu kuchni i pokoju dziennego użycie ulotek, często pozostawianych w skrzynkach. Pamiętajmy więc, by odpowiednio wcześniej zacząć je gromadzić.

Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki? – zatrudnij profesjonalną firmę przeprowadzkową

Być może nie jest to oczywiste rozwiązanie, ale w większości przypadków zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej do transportu AGD, RTV, przeprowadzki piwnicy, strychu i całego mieszkania, może okazać się tańsze. Wbrew pozorom samodzielna przeprowadzka wymaga od nas zdecydowanie więcej czasu, większej liczby kursów, często wynajęcia odpowiedniego samochodu, zakupu pudełek, opłacenia osób do pomocy w noszeniu i transporcie mebli. A to wszystko sumarycznie może nas kosztować więcej niż skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Obniż koszty przeprowadzki niwelując ilość przewożonych rzeczy

Częścią składową ostatecznego kosztu przeprowadzki jest między innymi ilość przewożonych rzeczy. Warto więc zniwelować je, pozbywając się mebli i przedmiotów starych, zepsutych i po prostu nam niepotrzebnych. Stare meble warto poddać utylizacji, a rzeczy w dobrym stanie sprzedać, dzięki czemu możemy dodatkowo zarobić kilka złotych. Wystarczy wystawić je na serwisie ogłoszeniowym lub przygotować wyprzedaż garażową. Niewątpliwie takie rozwiązanie przyniesie nam wiele korzyści:

  • pozbędziemy się niepotrzebnych przedmiotów,
  • obniżymy koszty transportu i przeprowadzki,
  • zarobimy kilka złotych na sprzedaży lub pomożemy potrzebującym poprzez oddanie im części towarów.

Nie wiesz, w jaki sposób pozbyć się starych i zniszczonych mebli? Skorzystaj z naszych porad!

 

Pomysły na obniżenie kosztów przeprowadzki

Jak obniżyć koszty przeprowadzki? Postaw na dokładne planowanie

Usługa transportowa podlega takim samym mechanizmom rynkowym jak inne. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim jej cena może się zmieniać ze względu na sezon czy też podlegać promocjom. By obniżyć koszty przeprowadzki, warto więc wybrać odpowiedni, poza szczytem przeprowadzkowego sezonu, termin. Dobrze jest również przejrzeć media społecznościowe firm przeprowadzkowych, może któraś z nich będzie miała jakąś promocję, pozwalającą nam oszczędzić.

Oprócz tego warto przeprowadzkę dokładnie zaplanować. Im szybciej zamówimy usługi transportu, szczególnie artykułów nietypowych, tym mniej zapłacimy, ponieważ firmy do usług zamawianych na ostatnią chwilę doliczają dodatkową marżę.

W jakiej porze roku najlepiej się przeprowadzać? Sprawdź to w naszym artykule!

Wynajmij firmę przeprowadzkową na spółkę

Ciekawym i niezbyt często spotykanym trikiem na obniżenie kosztów przeprowadzki może być współdzielenie usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli przenosimy się do nowego bloku, gdzie przeprowadzają się także inni, warto podzielić się kosztami i na przykład na spółkę wynająć firmę (jeśli przewożone są rzeczy z podobnych rejonów miasta). Można również dzielić się pudłami i odsprzedać je tym, którzy ich potrzebują, oczywiście, gdy my się już rozpakujemy.

 

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Przeprowadzka hali produkcyjnej w 7 krokach – poradnik

Przeprowadzka hali produkcyjnej jest trudnym przedsięwzięciem. W przeciwieństwie do klasycznej przeprowadzki tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie zaplanowane i przygotowane, gdyż mały błąd może opóźnić powrót przedsiębiorstwa do pełnej wydajności. Przełoży się to...
Czytaj więcej

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę, zwykle zapominamy o meblach. Są one jednak najważniejszymi i najtrudniejszymi przedmiotami, które musimy przewieźć. Co trzeba zrobić, żeby bezpiecznie i skutecznie je przetransportować? Zaplanuj przenoszenie mebli wcześniej Przed każdą...
Czytaj więcej

5 trendów przeprowadzkowych wśród Polaków w 2021 roku

Za nami bardzo specyficzny rok, również w branży przeprowadzkowej. W minionych miesiącach mieliśmy okazję zaobserwować pojawienie się wielu nowych trendów dotyczących przeprowadzek - przede wszystkim w zakresie ich organizacji. Wzrastająca świadomość na temat...
Czytaj więcej

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Przechowywanie rzeczy biurowych podczas przeprowadzki — koło ratunkowe dla firm

Podczas przeprowadzki i urządzania nowego domu lub biura czeka nas dużo niespodzianek. Nie zawsze przyjemnych. Musimy sobie radzić z nadmiarem rzeczy i logistyką, której nie ułatwia brak czasu.  W niektórych sytuacjach nie mamy możliwości pozostawienia naszych rzeczy...
Czytaj więcej