Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

6 trików aby obniżyć koszty przeprowadzki

Podczas organizacji przeprowadzki zazwyczaj napotykamy co najmniej kilka niespodziewanych wydatków, szczególnie jeśli zajmujemy się nią sami. Bardzo często okazuje się, że chcąc przeprowadzić się szybko i sprawnie, przepłacamy. By uniknąć takich sytuacji, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, w którym przedstawiamy sprawdzone triki na obniżenie kosztów przeprowadzki.

Materiały do pakowania – zacznij gromadzić je już wcześniej

Jedną z najważniejszych prawd przeprowadzkowych jest to, że zawsze mamy więcej rzeczy niż nam się wydaje. Z tego powodu musimy odpowiednio wcześniej zadbać o zgromadzenie odpowiedniej ilości pudeł do pakowania. Podczas przeprowadzki mieszkania czy domu będziemy potrzebować ich naprawdę sporo. By obniżyć koszty przeprowadzki, nie kupujmy ich, a spróbujmy pozyskać je z okolicznych sklepów. Ze względu na ich gabaryty raczej nie przechowujemy w domach kartonów po kupowanych rzeczach. Dlatego gdy już wiemy, że będziemy się przeprowadzać, popytajmy w sklepach spożywczych, monopolowych, warzywniakach, a na pewno uda nam się pozyskać darmowe pudełka o różnych rozmiarach. Idealnie sprawdzą się do pakowania naszych rzeczy.

 

 

Użyj starych gazet i ścinków zamiast folii bąbelkowej i obniż koszty przeprowadzki

Choć zakup rolki folii bąbelkowej nie jest może dużym wydatkiem, na pewno taniej i bardziej ekologicznie będzie użyć jako wypełnienia pudeł z delikatnymi przedmiotami starych gazet czy ścinek papierów. Choć czytelnictwo papierowych gazet spada, na pewno wśród znajomych i rodziny znajdziemy jeszcze stare i zbędne egzemplarze. Warto popytać u osób starszych, które najczęściej je gromadzą, w sklepach ze starą prasą, redakcjach bądź też w skupie makulatury. Dobrym pomysłem jest podczas przeprowadzki mieszkania, transportu kuchni i pokoju dziennego użycie ulotek, często pozostawianych w skrzynkach. Pamiętajmy więc, by odpowiednio wcześniej zacząć je gromadzić.

Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki? – zatrudnij profesjonalną firmę przeprowadzkową

Być może nie jest to oczywiste rozwiązanie, ale w większości przypadków zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej do transportu AGD, RTV, przeprowadzki piwnicy, strychu i całego mieszkania, może okazać się tańsze. Wbrew pozorom samodzielna przeprowadzka wymaga od nas zdecydowanie więcej czasu, większej liczby kursów, często wynajęcia odpowiedniego samochodu, zakupu pudełek, opłacenia osób do pomocy w noszeniu i transporcie mebli. A to wszystko sumarycznie może nas kosztować więcej niż skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Obniż koszty przeprowadzki niwelując ilość przewożonych rzeczy

Częścią składową ostatecznego kosztu przeprowadzki jest między innymi ilość przewożonych rzeczy. Warto więc zniwelować je, pozbywając się mebli i przedmiotów starych, zepsutych i po prostu nam niepotrzebnych. Stare meble warto poddać utylizacji, a rzeczy w dobrym stanie sprzedać, dzięki czemu możemy dodatkowo zarobić kilka złotych. Wystarczy wystawić je na serwisie ogłoszeniowym lub przygotować wyprzedaż garażową. Niewątpliwie takie rozwiązanie przyniesie nam wiele korzyści:

  • pozbędziemy się niepotrzebnych przedmiotów,
  • obniżymy koszty transportu i przeprowadzki,
  • zarobimy kilka złotych na sprzedaży lub pomożemy potrzebującym poprzez oddanie im części towarów.

Nie wiesz, w jaki sposób pozbyć się starych i zniszczonych mebli? Skorzystaj z naszych porad!

 

Pomysły na obniżenie kosztów przeprowadzki

Jak obniżyć koszty przeprowadzki? Postaw na dokładne planowanie

Usługa transportowa podlega takim samym mechanizmom rynkowym jak inne. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim jej cena może się zmieniać ze względu na sezon czy też podlegać promocjom. By obniżyć koszty przeprowadzki, warto więc wybrać odpowiedni, poza szczytem przeprowadzkowego sezonu, termin. Dobrze jest również przejrzeć media społecznościowe firm przeprowadzkowych, może któraś z nich będzie miała jakąś promocję, pozwalającą nam oszczędzić.

Oprócz tego warto przeprowadzkę dokładnie zaplanować. Im szybciej zamówimy usługi transportu, szczególnie artykułów nietypowych, tym mniej zapłacimy, ponieważ firmy do usług zamawianych na ostatnią chwilę doliczają dodatkową marżę.

W jakiej porze roku najlepiej się przeprowadzać? Sprawdź to w naszym artykule!

Wynajmij firmę przeprowadzkową na spółkę

Ciekawym i niezbyt często spotykanym trikiem na obniżenie kosztów przeprowadzki może być współdzielenie usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli przenosimy się do nowego bloku, gdzie przeprowadzają się także inni, warto podzielić się kosztami i na przykład na spółkę wynająć firmę (jeśli przewożone są rzeczy z podobnych rejonów miasta). Można również dzielić się pudłami i odsprzedać je tym, którzy ich potrzebują, oczywiście, gdy my się już rozpakujemy.

 

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Czego NIE pakować do kartonów podczas przeprowadzki? Lista zakazanych przedmiotów

  Trudno się z tym nie zgodzić - przeprowadzka to sztuka planowania. Bez przemyślenia całego procesu od A do Z, coś ważnego może nam umknąć. Czasami jednak okazuje się, że mimo dopracowanego planu, w ferworze przeprowadzki robimy rzeczy bardzo nielogiczne,...
Czytaj więcej

Jak szybko i sprawnie wypakować się po przeprowadzce?

  Kiedy w końcu udaje ci się wnieść wszystkie przeprowadzkowe pudła do nowego lokum, chciałbyś jak najszybciej odpocząć i się zadomowić. Wkrótce jednak odkryjesz, że przeprowadzka jeszcze się nie skończyła, a zamiast odpoczynku czeka na ciebie kilka dni pracy...
Czytaj więcej

Jak przewozić książki, płyty i filmy? Przeprowadzka z domową biblioteczką

W trakcie przeprowadzki musimy zadbać o staranne zapakowanie nie tylko mebli i naczyń, ale także naszej domowej biblioteczki zawierającej gromadzone często latami książki, czasopisma, płyty i filmy. Jak pakować książki do przeprowadzki domu lub mieszkania, aby nie...
Czytaj więcej

Duża rodzina – jak zaplanować sprawną przeprowadzkę?

Przeprowadzka niemal zawsze wiąże się z ogromnym stresem. Jest to wyzwanie trudne nie tylko pod względem logistycznym, ale również emocjonalnym, zwłaszcza kiedy wyprowadzamy się z miejsca, do którego zdążyliśmy się przywiązać. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,...
Czytaj więcej

Jak przeprowadzka do innego miasta wpływa na nasze samopoczucie? 5 korzyści ze zmiany miejsca zamieszkania

Przeprowadzka do innego miasta to duże wyzwanie. Sam proces zmiany miejsca wiąże się z wieloma formalnościami, organizacją transportu, opróżnianiem mieszkań, a nierzadko również utylizacją starych mebli. Pakowanie rzeczy do kartonów i sprzątanie mieszkania może być...
Czytaj więcej