Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Ile trwa przeprowadzka? 7 porad jak przyspieszyć przeprowadzkę

Przeprowadzka jest jednym z najtrudniejszych zadań związanych z wyborem nowego lokum. Wiąże się nie tylko z dużą ilością nerwów, ale też z koniecznością szybkiego i sprawnego działania. Tylko dobrze zaplanowana przeprowadzka może pójść gładko. Dlatego, zanim się za nią zabierzemy, sporządźmy wstępny plan i trzymajmy się go krok po kroku.

W przypadku problemów warto mieć w zanadrzu dobrą firmę przeprowadzkową, która uratuje nas z opresji.

Jak przygotować się do wyprowadzki z domu?

Pierwszymi krokami w drodze do pustego mieszkania, jest sporządzenie dokładnej listy. Powinien się na niej znaleźć nie tylko nasz dobytek, ale także przedmioty, które kupimy, zanim rozpoczniemy pakowanie. Zabieganym polecamy stworzenie osobnych list. Jedną na posiadany dobytek, a drugą na wspomniane wcześniej rzeczy do kupienia.

Dzięki stworzeniu list będziemy wiedzieć, jakich przedmiotów warto się pozbyć. Mogą to być niechciane dodatki, które nie będą pasowały do nowego mieszkania. Nieużywane sprzęty i gadżety zagracające przestrzeń, a także jedzenie w zamrażarce, które lepiej zjeść niż przewozić mrożonki do nowego lokum.

Trzymanie się planu może przyspieszyć całą przeprowadzkę mieszkania nawet trzykrotnie, dlatego warto włożyć w to nieco wysiłku.

1. Czego się pozbyć, a co spakować?

Przyspieszenie przeprowadzki rozpocznijmy od sortowania naszych rzeczy. Podzielmy je na dwie duże kategorie. To, co z pewnością zapakujemy do pudełek i to, czego nie zamierzamy ze sobą zabierać. Nie ma sensu sztucznie powiększać pakunku. Niektóre przedmioty i tak wyrzucimy zaraz po rozpakowaniu się, ponieważ nie pasują do nowego wystroju, lub najzwyczajniej w świecie się nie mieszczą.

Zwróćmy uwagę na częstotliwość, z jaką czegoś używaliśmy. Jeśli przedmioty leżały w kącie przez więcej niż rok, to szanse na ich ponowne użycie są znikome. Podobnie postępujemy z garderobą. Stare ubrania możemy sprzedać na wirtualnym bazarku lub oddać na grupach przeznaczonych do tego celu. Portale społecznościowe w tym przypadku są najlepszym źródłem informacji. Innym sposobem jest skorzystanie z usług utylizacji.

2. Opróżnij lodówkę i spiżarnię

Nikt nie lubi przewozić jedzenia w dużych ilościach. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy wszystko psuje się o wiele szybciej. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą wydłużyć czas przeprowadzki, warto opróżnić lodówkę i spiżarnię o wiele wcześniej. Najłatwiej będzie sporządzić jadłospis, którego dania będą stworzone z pozostałości. Resztki produktów można też oddać do specjalnych punktów. Nic nie musi się zmarnować.

 

 

3. Przygotuj odpowiednie kartony

Wiele sklepów oferuje specjalne kartony przeprowadzkowe, które łatwo zamknąć i opisać. Jednak gdy pozostaje nam więcej czasu, warto wybrać się do supermarketu, gdyż znajdziemy tam o wiele więcej różnowymiarowych pudełek. Nieocenione są kartony po bananach, które nałożone na siebie tworzą trudny do przypadkowego otwarcia pakunek.

4. Sporządź listę i sprawdź ją kilka razy

Jak pisaliśmy wcześniej, lista powinna dzielić się na dwie duże kategorie. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu na pakowaniu. Dobrym patentem jest sortowanie listy na podstawie wcześniej przygotowanych pudełek. Można je oznaczać kolorami, dzięki czemu łatwiej spakujemy posortowany dobytek. Po sporządzeniu list warto zabrać się najpierw za „niechciane” rzeczy.

5. Nie zapomnij o prawidłowym oznaczeniu pudeł

Lista i pudła oznaczone? W takim razie warto o tym pamiętać i nie zaniedbywać tej czynności. To właśnie ona zaoszczędzi nam najwięcej czasu. O ile chaotyczne pakowanie może udać się dość szybko, to rozpakowanie źle przygotowanego dobytku może zająć nam całe tygodnie. W razie wątpliwości warto udać się po pomoc do zaufanej firmy przeprowadzkowej, która pomoże się prawidłowo spakować.

6. Najważniejsze rzeczy zapakuj do osobnego pudełka lub walizki

Wybierając się na wycieczkę, zabieramy ze sobą bagaż podręczny. Warto zrobić to samo na czas przeprowadzki. Jeśli prawidłowo oznaczyliśmy pudełka, to nie będzie problemu, jednak zawsze warto być przygotowanym na losowe przypadki, które mogą nam utrudnić dostęp do pudełek. Co do niego włożyć? Kosmetyki, 2 komplety ubrań, pidżamę, talerz, kubeczek, łyżkę i ładowarkę do telefonu.

7. Przestrzeń w pudełkach wypełnij maksymalnie

Źle zapakowane pudełka mogą sprawić, że zniszczymy część dobytku. Warto wykorzystać ręczniki, folię bąbelkową i stare gazety do odizolowania od siebie łatwo tłukących się przedmiotów. Nie zostawiajmy też pustej przestrzeni, ponieważ może to zniszczyć pudełka podczas przenoszenia.

Sposoby na sprawną przeprowadzkę

Kilka porad na koniec, co spakować do samochodu?

Pamiętajmy, żeby pudełek nie wrzucać na ślepo do samochodu. Bałagan wydłuża nie tylko pakowanie, ale też wypakowywanie w nowym miejscu. Warto wszystko wynieść na zewnątrz i dopiero wtedy zaplanować właściwe ułożenie. Ekipa przeprowadzkowa jest zwykle doświadczona w układaniu oraz transporcie różnych rzeczy i zawsze służy radą w razie wątpliwości.

Nie zapomnijmy, żeby wcześniej przygotowany bagaż podręczny zostawić przy sobie i zabrać do samochodu, inaczej będziemy zmuszeni szukać go wśród spakowanych pudeł. Trzymajmy się planu, a cała przeprowadzka minie tak szybko, jak się zaczęła.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Kraków – gdzie przeprowadzić się?

Pozostać w mieście rodzinnym czy przeprowadzić się do Krakowa? Gdzie wynająć mieszkanie? Prawdopodobnie zadajesz sobie te pytania, jeśli właśnie rozpoczynasz swoją studencką przygodę na jednej z krakowskich uczelni lub w trakcie nauki chcesz zmienić lokum. Właściwy...
Czytaj więcej

Przeprowadzka w ciąży – jak ją zorganizować sprawnie i bezstresowo?

Kiedy dowiadujemy się o tym, że nasza rodzina się powiększy, często decydujemy się na przeprowadzkę do większego mieszkania lub domu. Chcemy kolejny rozdział naszego życia rozpocząć w nowym miejscu. Tymczasem przeprowadzka w ciąży może wiązać się z wieloma...
Czytaj więcej

Bezpieczny transport akwarium — jak przenieść rybki?

  Tworząc swoje idealne akwarium, mało kto myśli o tym, co zrobi z nim podczas przeprowadzki. Tym sposobem robi się mały ekosystem, którego naruszenie może spowodować duże szkody. Bezpieczny przewóz akwarium jest jednak możliwy, należy tylko pamiętać o...
Czytaj więcej

Przeprowadzka do mniejszego mieszkania – kompleksowy poradnik

Przeprowadzka to czynność, której wielu z nas nie lubi. Najczęściej kojarzy nam się z dużą ilością pracy, problemami logistycznymi i zamieszaniem. Z pewnością jednymi z najtrudniejszych przeprowadzek są te z większego do mniejszego mieszkania czy domu. Jak...
Czytaj więcej