Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Przeprowadzka hali produkcyjnej w 7 krokach – poradnik

Przeprowadzka hali produkcyjnej jest trudnym przedsięwzięciem. W przeciwieństwie do klasycznej przeprowadzki tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie zaplanowane i przygotowane, gdyż mały błąd może opóźnić powrót przedsiębiorstwa do pełnej wydajności. Przełoży się to na duże straty pieniężne, a tego nie chce żaden właściciel firmy.

Od czego więc rozpocząć przenosiny hali produkcyjnej? Najlepiej od sporządzenia dokładnej listy, w której zawrzemy cały sprzęt konieczny do przewiezienia w inne miejsce.

Co jeszcze? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Krok 1. Sporządzenie listy i porządkowanie hali produkcyjnej

Sprawną przeprowadzkę hali produkcyjnej zapewni nam generalny porządek budynku i znajdujących się w nim urządzeń. Nie zaniedbujmy tej czynności i zapytajmy ekipę przeprowadzkową, czy wykonuje też usługi tego typu. W wielu przypadkach firmy podejmują się kompleksowych przeprowadzek lub współpracują z kimś, kto znakomicie uzupełnia oferowane przez nich usługi.

Czyste sprzęty o wiele łatwiej rozmontowywać i układać w kartonach. Tak przygotowane i oznaczone pakunki wystarczy wynieść do samochodu transportowego i zabezpieczyć na czas przewożenia.

Krok 2. Znakowanie posiadanego sprzętu

Zanim spakujemy maszyny, warto je dokładnie oznaczyć. To nie tylko ułatwi ich rozmontowanie, ale także znacznie przyspieszy rozpakowanie i złożenie wszystkiego na miejscu. Szczególnie jeśli posiadamy wiele sprzętów tego samego rodzaju. Ich podobne elementy mogą się pomieszać i w efekcie wstrzymać całą pracę. Krok drugi to również ostrożne rozmontowanie oznaczonych maszyn i poukładanie ich we wcześniej przygotowanych do tego celu pudełkach lub paletach.

Krok 3. Rozmontowanie taśm produkcyjnych

Nie tylko maszyny należy zdemontować i ułożyć na paletach. Konieczne jest również rozłożenie taśm produkcyjnych, które w rzadkich przypadkach będą posiadały jeszcze więcej elementów niż pojedyncze maszyny. Na szczęście nie znajdziemy ich we wszystkich magazynach i halach produkcyjnych, więc jeśli nie należysz do posiadaczy tego typu taśm, to zapewne z ulgą zmniejszysz swoją checklistę o jeden punkt.

Krok 4. Uczyń przeprowadzkę niezauważalną dla klienta

Największą sztuką podczas przeprowadzek hali produkcyjnych jest sprawienie, że całe przenosiny nie będą uciążliwe dla dotychczasowych klientów. W tym celu warto wynająć dodatkowe pomieszczenie, w którym umieścimy tymczasowe biuro. Skorzystają na tym nie tylko stali bywalcy, ale też jego pracownicy, ponieważ nie będą im przeszkadzały hałasy i dźwięki przewożonego sprzętu.

Warto także dopilnować realizacji zamówień, o ile to oczywiście możliwe. Transport maszyn tymczasowo uniemożliwi produkcję, dlatego przygotujmy odpowiednich rozmiarów zapas.

Jak zorganizować przeprowadzkę firmy

Krok 5. Palety czy kontenery? Wybierz bezpieczniejszą opcję!

Rodzaj pakowania maszyn będzie zależał nie tylko od rozmiaru potencjalnych paczek, ale też odległości, na jaką będą przewożone. W przypadku mniejszych magazynów wystarczy transport paletowy, który firma przeprowadzkowa zorganizuje w swoich samochodach dostawczych. Większe odległości nasze maszyny pokonają z pomocą transportu kontenerów. Warto wiedzieć, że transport międzynarodowy także jest w nich organizowany.

Krok 6. Właściwa ochrona podczas transportu sprzętu

Ostatnie czego musimy dopilnować podczas przeprowadzki magazynów, jest dokładne zabezpieczenie sprzętu w transporcie. Ochronę przed zniszczeniem zapewnią wcześniej wspomniane palety czy dodatkowe kartony i piankowy wypełniacz, który amortyzuje wstrząsy.

Krok 7. Rozpakowanie i złożenie maszyn w nowej siedzibie

Przeprowadzki firm i biur są jednymi z bardziej wymagających przedsięwzięć, ponieważ konieczny w ich przypadku jest transport dla przemysłu i korzystanie z samochodów o większych gabarytach. Jednak zaraz po zakończeniu operacji, możemy płynnie przejść do rozpakowania i złożenia maszyn w nowej siedzibie. Profesjonalna firma przeprowadzkowa pomoże nam w przygotowaniu nowego budynku i układaniu narzędzi we właściwych miejscach. Ponadto będzie asystowała w wypakowaniu kontenerów.

Jak nie zwariować? Przeprowadzka hali produkcyjnej dobrze zaplanowana

Jak zostało przedstawione w kilku poprzednich krokach, przeprowadzki przedsiębiorstw wcale nie muszą być skomplikowane i trudne. Trzymanie się planu oraz właściwej kolejności zapewni nam sukces i szybki powrót firmy do pełnej wydajności sprzed okresu przenosin.

Pamiętajmy jedynie, że sprawny transport ciężarowy nie zależy jedynie od fachowców, ale my również mamy w niego duży wkład. Choćby poprzez dokładną segregację urządzeń i doprowadzenie hali do porządku przed rozpoczęciem pakowania.

Właściwe planowanie to przeprowadzka pozbawiona zmartwień, stresu i strat finansowych. Przygotowania docenią nie tylko pracownicy, ale również klienci, którzy nie zrezygnują z naszych usług podczas relokacji.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Jak ograniczyć stres w trakcie przeprowadzki? Poznaj skuteczne sposoby!

  Wiele osób uważa, że stres przed przeprowadzką jest nieunikniony. Trudno walczyć z oczywistymi reakcjami organizmu na zmiany. Jednocześnie strach może paraliżować działania, a nasze słabe samopoczucie będzie się w ten sposób zapętlać. Dlatego koniecznie musisz...
Czytaj więcej

7 porad na sprawną przeprowadzkę ze zwierzętami

Przeprowadzka to wydarzenie bardzo stresujące. Jeśli posiadamy zwierzaki, musimy pamiętać, że dla nich też jest to trudna sytuacja. Czeka na nich nowe, nieznane miejsce. A do tego spore zamieszanie i sam proces przeprowadzki. Pamiętajmy, że całkowicie zależne od nas...
Czytaj więcej

10 trików, by szybciej i sprawniej się spakować podczas przeprowadzki

Przeprowadzka może wydawać się przytłaczającym zadaniem, ale z odpowiednimi trikami i strategiami można ją znacznie ułatwić i przyspieszyć. Jak szybko się spakować do przeprowadzki i jakie sposoby na szybsze pakowanie podczas przeprowadzki mogą okazać się nieocenione?...
Czytaj więcej

Przeprowadzka z mieszkania do domu

Dom czy mieszkanie w bloku? Dla wielu z nas wybór jest oczywisty. Własny ogródek, mniejsze problemy z sąsiadami, większy metraż i przede wszystkim swoboda - to powody, dla których rezygnujemy z mieszkania i podejmujemy trud związany z przeprowadzką do domu....
Czytaj więcej

Pakowanie luster i szklanych mebli. Jakich błędów nie popełniać?

  W trakcie przeprowadzki należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie. Wśród nich znajdują się lustra i meble ze szklanymi elementami. Wymagają one wyjątkowo dokładnego spakowania oraz zastosowania...
Czytaj więcej