Czego nie robić podczas przeprowadzki – najczęstsze błędy

Przeprowadzka to czas obfitujący w sytuacje trudne i stresujące, zwłaszcza jeśli nie mamy dużego doświadczenia w tym aspekcie. Podczas zamieszania łatwo o błędy, które utrudniają i wydłużają proces pakowania czy przeprowadzania się. Dlatego przychodzimy z poradnikiem i podpowiedziami dotyczącymi tego, jakich błędów nie popełniać podczas przeprowadzki

Błąd 1: Chaotyczne działania i brak planu przeprowadzki

Wiele osób myśli, że samodzielna przeprowadzka to rzecz prosta, szybka i przyjemna. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie mamy za sobą kilku przeprowadzek, trudno będzie nam samodzielnie nie wpaść w chaotyczność działań. Praktycznie nikt nie myśli o tym, by przygotować sobie dokładny plan przeprowadzki, z rozpisanymi dniami, czynnościami i zadaniami do wykonania. Przeprowadzka mieszkania czy strychu lub piwnicy powinna być zaplanowana. Dzięki temu unikniemy marnowania czasu, zgubienia czy nawet potencjalnego zniszczenia przedmiotów.

jak zaplanować przeprowadzkę bez błędów

Błąd 2: Brak materiałów do pakowania podczas przeprowadzki

Kolejnym często spotykanym błędem podczas przeprowadzki jest niezgromadzenie odpowiedniego rodzaju i ilości materiałów niezbędnych do pakowania. Wiele osób zakłada, że to, co znajdą w domu, wystarczy do spakowania i bezpiecznego przewiezienia mebli. Niestety najczęściej to nie wystarcza, szczególnie gdy musimy zapewnić transport akwarium czy kwiatów. Konsekwencje użycia zbyt małej ilości pudeł, taśm czy korzystanie z nieodpowiednich do tego celu produktów może okazać się tragiczne w skutkach, gdy np. coś potłuczemy.

 

 

Błąd 3: Nieoznaczanie pakowanych przedmiotów do przeprowadzki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak w procesie sprawnej przeprowadzki ważne jest odpowiednie oznakowanie przewożonych rzeczy. Chodzi nie tylko o to, by potem łatwo było znaleźć poszczególne przedmioty, ale również o to, by ich nie zniszczyć. W gąszczu pudeł (a zawsze jest ich dużo więcej, niż by nam się mogło wydawać) szybko zapomnimy, co gdzie pochowaliśmy. A to już tylko jeden mały krok od postawienia ciężkich rzeczy na delikatnych i zniszczenia ich.

Błąd 4: Upychanie na siłę dużej ilości rzeczy w pudłach do przeprowadzki

Ten błąd w bezpośredni sposób łączy się z już omawianym punktem drugim. Gdy brakuje nam odpowiedniej ilości bezpiecznych pudełek mamy naturalną tendencję do wkładania zbyt dużej ilości przedmiotów do tych, które mamy. To niestety daje duże ryzyko, że coś się zniszczy, podłucze lub co gorsze, samo pudełko nie wytrzyma ciężaru. Musimy pamiętać, że nieprofesjonalne przeprowadzkowe opakowania nie są równie trwałe i nie mają tak dużej wytrzymałości, jeśli chodzi o ciężar schowanych rzeczy. Dlatego nie warto ryzykować i lepiej skontaktować się z firmą przeprowadzkową, która pomoże nam w całym procesie.

Błąd 5: Nieodpowiednie zabezpieczenie delikatnych przedmiotów na czas przeprowadzki

Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy zabezpieczyć szkło czy porcelanę, nie zawsze robimy to dobrze. Wskazówki jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki omówiliśmy w jednym z poprzednich wpisów na blogu. Pamiętajmy również, że także wiele innych przedmiotów wymaga określonego sposobu przewożenia i chronienia przed uszkodzeniem w czasie transportu domu czy mieszkania.

Błąd 6: Niekorzystanie z pomocy firmy przeprowadzkowej

Choć wydaje nam się, że przeprowadzka jest prosta, jeśli nie mamy wiedzy, pudeł i odpowiedniego samochodu, lepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów od przeprowadzek. Dzięki temu zyskamy czas i pewność, że nic nie ulegnie zniszczeniu.

Błąd 7: Niesegregowanie przedmiotów przed pakowaniem do przeprowadzki

Nie ma nic gorszego niż przewożenie do nowego miejsca zamieszkania dokładnie wszystkich przedmiotów, które mieliśmy w starym. Segregacja i wyrzucenie zbędnych rzeczy jest kluczem do szybkiej i sprawnej przeprowadzki.

Błąd 8: Czekanie do ostatniej chwili z przeprowadzką

Naturą ludzką jest odkładanie stresujących rzeczy do wykonania na później. Często w ostatniej chwili zabieramy się za pakowanie i noszenie. Ten błąd prowadzi nie tylko do chaosu, większego stresu, ale również może okazać się niebezpieczny, jeśli w określonym czasie musimy zwolnić lokum. Ryzykujemy bowiem spóźnienie.

Błąd 9: Brak planu na rozpakowanie po przeprowadzce

Wbrew pozorom przeprowadzka nie kończy się wraz z wniesieniem rzeczy do nowego mieszkania czy domu. Czeka nas bowiem jeszcze rozpakowanie. Jeśli nie będziemy mieli planu i wykonywanie tego systematycznie może spowodować, że przez kilka dni czy tygodni nie skończymy tego zadania.

Błąd 10. Niesprzątanie podczas przeprowadzki

Brak systematycznego sprzątania podczas przeprowadzki to kolejny błąd prowadzący do chaosu i przeciągnięcia całego procesu. Pamiętajmy, im bardziej zadbamy o bieżący porządek, tym szybciej i łatwiej skończymy przeprowadzkę. Przydatne będzie przygotowanie sobie podręcznego zestawu do sprzątania i przedmiotów, które są nam stale potrzebne. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem przeszukiwać pudeł, gdy nam czegoś zabraknie.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

    Twoje imię i nazwisko (wymagane)


    Twój e-mail (wymagane)


    Telefon (wymagane)

    Temat


    Twoja wiadomość

    Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

     

    Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

     

    R

    Wysoka jakość

    Ubezpieczenie transportu

    Niskie ceny

    Duży obszar działania

    Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

     

    Jak bezpiecznie przewieźć cenne przedmioty?

    W jaki sposób przewieźć meble, duży telewizor, czy delikatną porcelanę? Takie pytania zadają sobie osoby, które planują przeprowadzkę. Najprościej jest skorzystać z oferty, którą przedstawiają firmy przeprowadzkowe. Kraków daje pod tym względem naprawdę wiele...

    Jak przygotować kuchenny sprzęt RTV i AGD do przeprowadzki?

    Mówi się, że kuchnia jest najtrudniejszym pomieszczeniem podczas przeprowadzki. Dzieje się tak głównie ze względu na dużą ilość delikatnych naczyń i małych przedmiotów, a także występujące w każdej kuchni sprzęty takie, jak lodówka czy piekarnik. Transport kuchni może...

    Co zrobić ze zbędnymi rzeczami w czasie przeprowadzki – 3 kroki do czystego lokum

      Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością segregacji posiadanych przedmiotów oraz z rozstrzygnięciem, co zrobić z nimi w czasie trwania tego procesu. Przewożenie wszystkich posiadanych mebli, ubrań czy gadżetów nie ma sensu,  szczególnie jeśli są one...

    Przygotowania do przeprowadzki: jak spakować salon?

      Pakowanie to trudna sztuka. Potwierdzi to każdy, kto choć raz się przeprowadzał. Jest jednak wiele trików, które usprawniają ten proces oraz umożliwiają bezpieczne i bezstratne spakowanie i przewożenie różnych przedmiotów, ubrań czy mebli. Zapraszamy do lektury...

    Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przeprowadzkę za granicę? Kompleksowy przewodnik

    Przeprowadzka za granicę to wyzwanie, które może wydawać się ogromne i stresujące, ale z odpowiednim przygotowaniem i planowaniem może przebiec sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się w celach zawodowych, osobistych czy...