Transport Rybek i Przewóz Akwarium
Podczas przewożenia naszego małego wodnego świata, musimy zdać sobie sprawę, że na taki przewóz składają się tak naprawdę dwa mniejsze wyzwania:
– transport akwarium
– transport rybek
Jak zacząć przewóz akwarium?
Najpierw należy odłowić rybki (grupami lub osobno) do specjalnych pojemników. Pamiętaj, aby w pojemniku było wystarczająco miejsca dla każdej (to oznacza tak naprawdę więcej tlenu w wodzie), a woda pochodziła z opróżnianego akwarium. Jeżeli Twoja przeprowadzka zajmie tylko kilka godzin, możesz umieścić rybki w wypełnionych wodą woreczkach śniadaniowych.
Jak przygotować się do przeprowadzki rybek?
Możesz nakarmić rybki dzień wcześniej, ale nie wrzucaj żadnego jedzenia do pojemników, ponieważ zanieczyści to wodę. Nie bój się- rybki mogą przeżyć bez jedzenia nawet tydzień.
Pamiętaj, że transport ryb akwariowych to delikatna sprawa, dlatego upewnij się że wszystkie pojemniki są szczelnie zamknięte, a woreczki mocno zawiązane. Gdy będziesz nocować w hotelu, pamiętaj aby rybki nie zostały na noc w samochodzie- duża różnica temperatur w dzień i w nocy mogłaby im poważnie zaszkodzić.
Jak przewieźć ozdoby i sprzęt akwariowy?
Wybierz z akwarium żwir, kamienie i inne ozdoby i zapakuj do osobnego woreczka. Filtr powietrza włóż do woreczka, pamiętając żeby nie wyschnął- pozwoli to potem szybciej odtworzyć florę bakteryjną Twojego akwarium. Grzałkę i lampkę wysusz i zapakuj do plastikowego pudełeczka.
Uwagi do transportu roślin akwariowych
Żywe rośliny należy umieścić grupami w woreczkach foliowych, pamiętając aby nalać tam trochę wody w celu zapewnienia stałego nawilżenia. Nie należy wsadzać roślin do woreczków z rybkami, ponieważ mogą go uszkodzić i spowodować wyciek wody.
Sposoby na bezpieczny przewóz akwarium
Samo akwarium wyczyść i osusz, a następnie obłóż styropianem i okej szarą taśmą. Jeżeli nie masz na tyle styropianu, owiń szkło folią bąbelkową. Aby lepiej zabezpieczyć akwarium podczas przeprowadzki, owiń je ręcznikiem lub kocem, zwracając uwagę na ostre rogi.
Po przyjeździe na miejsce docelowe ułóż kamienie i ozdoby oraz nalej wody. Na początek napełnij akwarium tylko w części i poczekaj aż woda osiągnie odpowiednią temperaturę. Reszta wody będzie pochodzić z pojemników z rybkami. Pamiętaj również, że tuż po dokonaniu przeprowadzki akwarium trzeba od razu włączyć filtr, tak aby rybki jak najszybciej mogły się na nowo zaklimatyzować. Jeżeli akwarium nie zostało jeszcze dopełnione do końca – nie śpiesz się. Dodatkowe szklanki możesz wlać 2-3 dni po przeprowadzce – dzięki temu Twoje rybki przyzwyczają się do nowego składu chemicznego wody.’
Zastanawiasz się, jaki jest koszt usługi przewozu akwarium? Oszacuj cenę dzięki naszemu cennikowi.
Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?