Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Feng Shui a przeprowadzka — czy właściwe układanie ma sens?

Przeprowadzka może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Niektórzy ludzie bywają tak związani ze swoim lokum, że zmiana otoczenia może stać się przyczyną dużego spadku nastroju a w efekcie depresji. Warto wiedzieć, że już w starożytności ludzie trzymali się ściśle określonych zasad związanych z przenosinami. Część z nich miała zagwarantować ukojenie myśli, a inne łatwiejsze zapanowanie nad przeprowadzkowym bałaganem.

Najciekawsze rytuały wokół przenosin posiadali Chińczycy. Trzymali się zasad, które ściśle wyznaczała ich filozofia. Dostosowanie się zapewniało nie tylko spokój, ale także szczęście i bogactwo w nowym domostwie.

Jeśli lubimy eksperymentować, warto zapoznać się z Feng Shui i poprosić zaufaną firmę przeprowadzkową o pomoc w trzymaniu się zasad.

Przeprowadzka do nowego mieszkania — najpierw sprawdź jego stan

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać zaraz po wybraniu nowego lokalu, jest sprawdzenie jego stanu. Nie chodzi tutaj o same oczywistości, takie jak jakość i zużycie, ale też osobowości byłych lokatorów. Jeśli kupujemy dom z drugiej ręki, warto przeprowadzić krótki wywiad, w którym zapytamy, z jakimi emocjami kojarzy im się to mieszkanie.

Chińczycy pilnowali także, aby nie wprowadzać się do pustego domu. Pierwsze wejście wiązało się z przyniesieniem ze sobą cennego przedmiotu, co miało zapewnić powodzenie.

Ukończ prace remontowe, zanim się przeprowadzisz

Kolejną zasadą Feng Shui jest dopilnowanie, by nie przenosić się do domu, który jest w trakcie wykańczania. Możemy jednak przenosić meble wraz z firmą przeprowadzkową i dekorować wnętrze. Jeśli pani domu spodziewa się dziecka, to należy odciążyć ją z wszelkich prac – według starożytnej filozofii ciężarna kobieta mogła wprowadzić się dopiero wtedy, kiedy wszystko było gotowe.

 

 

Zorganizuj przeprowadzkę i wyznacz osobę odpowiedzialną za jej plan

Tradycyjna przeprowadzka powinna być dobrze zaplanowana. Nie musimy sami nad wszystkim czuwać, jeśli nie czujemy się na siłach. Dobrym rozwiązaniem w duchu chińskiej filozofii będzie wynajęcie dobrej i taniej ekipy przeprowadzkowej, która jednocześnie wspomoże nas w etapie planowania.

Przed rozpoczęciem przeprowadzki możemy dokładnie umyć nowe mieszkanie oraz je wywietrzyć, co zapewni przyjemny zapach i symboliczne oczyszczenie domostwa. Warto postawić na dobrej jakości świeczki zapachowe i kadzidełka.

Jak przygotować się do wyprowadzki? — zasada trzech dni

Jedna z zasad Feng Shui zakłada, że zanim przeprowadzimy się do nowego domu, powinniśmy go odpowiednio przygotować. Nie chodzi tutaj o prace odświeżające i sprzątanie, ale o zapalenie światła.

Dom jest świątynią ognia i aby zapewnić sobie dobrą energię, warto przez trzy dni poprzedzające przeprowadzkę palić w nim światło. Nie jest to rozwiązanie zbyt ekologiczne, ale można wykorzystać do tego energooszczędne lampki, co pozwoli maksymalnie zmniejszyć wydatek.

Sposoby na szybką przeprowadzkę

Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów przed przeprowadzką

Chińczycy wierzyli, że otaczanie się zbyt dużą ilością przedmiotów może osłabić przemieszczanie się energii. Zgodnie z Feng Shui warto postawić na minimalizm i pozbyć się wszystkich przedmiotów, które nie przydadzą nam się w przyszłości.

Dobrym rozwiązaniem będzie sprzedanie ich na targu staroci lub jednej z grup na serwisie społecznościowym. Istnieje też wiele fundacji, które zawsze znajdą zastosowanie dla każdego podarowanego im przedmiotu. Innym sposobem są usługi utylizacji, zwykle świadczone przez firmy przeprowadzkowe.

Gromadzenie nie uczyni nas bardziej szczęśliwymi, ale z pewnością wydłuży czas przeprowadzki. Zepsute rzeczy bez namysłu wyrzucamy, ponieważ według wierzeń gromadzą negatywną energię.

Dzień przeprowadzki — co będzie nam potrzebne?

Przeprowadzka jest intensywnym doznaniem i może być przyczyną dużej ilości stresu. Wedle zasad Feng Shui, ważne jest odpowiednie powitanie nowych lokatorów oraz zaproszenie gości, co poprawi atmosferę i przyciągnie szczęście do nowego domu.

Sercem chińskiego domostwa była kuchnia, dlatego to tam odbywały się najważniejsze przygotowania. W kuchni miał palić się ogień, a na nim gotowała się słodka herbata. W dniu przeprowadzki należało przygotować poczęstunek dla gości.

Skorzystajmy ze starożytnej mądrości i nie zastanawiajmy się długo nad zorganizowaniem parapetówki!

 

 

Jak najszybciej pozbądź się pudeł i zadbaj o naprawienie wszelkich usterek

Nie zostawiajmy pustych pudeł w nowym domu. Poprośmy ekipę przeprowadzkową o ich wyniesienie lub zadbajmy o to sami. Niezmiernie ważne wedle Feng Shui jest także naprawienie usterek. Podobno przez zepsuty i kapiący kran najszybciej uciekają pieniądze, a nadmiar wody może być powodem leniwego usposobienia.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Najważniejsze cechy firmy przewozowej

Zmiana miejsca zamieszkania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, a jednym ze związanych z nim aspektów jest oczywiście przeprowadzka. Kraków jest miastem, które stale się rozbudowuje i nieprzerwanie ściąga w swoje gościnne progi nowych mieszkańców....
Czytaj więcej

6 trików aby obniżyć koszty przeprowadzki

Podczas organizacji przeprowadzki zazwyczaj napotykamy co najmniej kilka niespodziewanych wydatków, szczególnie jeśli zajmujemy się nią sami. Bardzo często okazuje się, że chcąc przeprowadzić się szybko i sprawnie, przepłacamy. By uniknąć takich sytuacji, zachęcamy do...
Czytaj więcej

Popyt na usługi transportowe

Sposób życia, globalizacja gospodarcza, rozwój technologii przyczyniły się do ogromnego wzrostu popytu na usługi transportowe. Na terenie miasta Kraków, działa mnóstwo firm świadczących usługi w transporcie krajowym, międzynarodowym. Ponadto do tego rodzaju...
Czytaj więcej

Jak zorganizować transport samochodów osobowych? Przydatne wskazówki, które ułatwią ten proces

Transport samochodów osobowych jest usługą mocno specjalistyczną, która wymaga dużo wiedzy i doświadczenia w prawidłowym jej zaplanowaniu. Z tego powodu niewiele osób decyduje się na samodzielne zorganizowanie takiego przewozu. Oto kilka najważniejszych kwestii, o...
Czytaj więcej

Przeprowadzka do mniejszego mieszkania – kompleksowy poradnik

Przeprowadzka to czynność, której wielu z nas nie lubi. Najczęściej kojarzy nam się z dużą ilością pracy, problemami logistycznymi i zamieszaniem. Z pewnością jednymi z najtrudniejszych przeprowadzek są te z większego do mniejszego mieszkania czy domu. Jak...
Czytaj więcej