Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Feng Shui a przeprowadzka — czy właściwe układanie ma sens?

Przeprowadzka może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Niektórzy ludzie bywają tak związani ze swoim lokum, że zmiana otoczenia może stać się przyczyną dużego spadku nastroju a w efekcie depresji. Warto wiedzieć, że już w starożytności ludzie trzymali się ściśle określonych zasad związanych z przenosinami. Część z nich miała zagwarantować ukojenie myśli, a inne łatwiejsze zapanowanie nad przeprowadzkowym bałaganem.

Najciekawsze rytuały wokół przenosin posiadali Chińczycy. Trzymali się zasad, które ściśle wyznaczała ich filozofia. Dostosowanie się zapewniało nie tylko spokój, ale także szczęście i bogactwo w nowym domostwie.

Jeśli lubimy eksperymentować, warto zapoznać się z Feng Shui i poprosić zaufaną firmę przeprowadzkową o pomoc w trzymaniu się zasad.

Przeprowadzka do nowego mieszkania — najpierw sprawdź jego stan

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać zaraz po wybraniu nowego lokalu, jest sprawdzenie jego stanu. Nie chodzi tutaj o same oczywistości, takie jak jakość i zużycie, ale też osobowości byłych lokatorów. Jeśli kupujemy dom z drugiej ręki, warto przeprowadzić krótki wywiad, w którym zapytamy, z jakimi emocjami kojarzy im się to mieszkanie.

Chińczycy pilnowali także, aby nie wprowadzać się do pustego domu. Pierwsze wejście wiązało się z przyniesieniem ze sobą cennego przedmiotu, co miało zapewnić powodzenie.

Ukończ prace remontowe, zanim się przeprowadzisz

Kolejną zasadą Feng Shui jest dopilnowanie, by nie przenosić się do domu, który jest w trakcie wykańczania. Możemy jednak przenosić meble wraz z firmą przeprowadzkową i dekorować wnętrze. Jeśli pani domu spodziewa się dziecka, to należy odciążyć ją z wszelkich prac – według starożytnej filozofii ciężarna kobieta mogła wprowadzić się dopiero wtedy, kiedy wszystko było gotowe.

 

 

Zorganizuj przeprowadzkę i wyznacz osobę odpowiedzialną za jej plan

Tradycyjna przeprowadzka powinna być dobrze zaplanowana. Nie musimy sami nad wszystkim czuwać, jeśli nie czujemy się na siłach. Dobrym rozwiązaniem w duchu chińskiej filozofii będzie wynajęcie dobrej i taniej ekipy przeprowadzkowej, która jednocześnie wspomoże nas w etapie planowania.

Przed rozpoczęciem przeprowadzki możemy dokładnie umyć nowe mieszkanie oraz je wywietrzyć, co zapewni przyjemny zapach i symboliczne oczyszczenie domostwa. Warto postawić na dobrej jakości świeczki zapachowe i kadzidełka.

Jak przygotować się do wyprowadzki? — zasada trzech dni

Jedna z zasad Feng Shui zakłada, że zanim przeprowadzimy się do nowego domu, powinniśmy go odpowiednio przygotować. Nie chodzi tutaj o prace odświeżające i sprzątanie, ale o zapalenie światła.

Dom jest świątynią ognia i aby zapewnić sobie dobrą energię, warto przez trzy dni poprzedzające przeprowadzkę palić w nim światło. Nie jest to rozwiązanie zbyt ekologiczne, ale można wykorzystać do tego energooszczędne lampki, co pozwoli maksymalnie zmniejszyć wydatek.

Sposoby na szybką przeprowadzkę

Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów przed przeprowadzką

Chińczycy wierzyli, że otaczanie się zbyt dużą ilością przedmiotów może osłabić przemieszczanie się energii. Zgodnie z Feng Shui warto postawić na minimalizm i pozbyć się wszystkich przedmiotów, które nie przydadzą nam się w przyszłości.

Dobrym rozwiązaniem będzie sprzedanie ich na targu staroci lub jednej z grup na serwisie społecznościowym. Istnieje też wiele fundacji, które zawsze znajdą zastosowanie dla każdego podarowanego im przedmiotu. Innym sposobem są usługi utylizacji, zwykle świadczone przez firmy przeprowadzkowe.

Gromadzenie nie uczyni nas bardziej szczęśliwymi, ale z pewnością wydłuży czas przeprowadzki. Zepsute rzeczy bez namysłu wyrzucamy, ponieważ według wierzeń gromadzą negatywną energię.

Dzień przeprowadzki — co będzie nam potrzebne?

Przeprowadzka jest intensywnym doznaniem i może być przyczyną dużej ilości stresu. Wedle zasad Feng Shui, ważne jest odpowiednie powitanie nowych lokatorów oraz zaproszenie gości, co poprawi atmosferę i przyciągnie szczęście do nowego domu.

Sercem chińskiego domostwa była kuchnia, dlatego to tam odbywały się najważniejsze przygotowania. W kuchni miał palić się ogień, a na nim gotowała się słodka herbata. W dniu przeprowadzki należało przygotować poczęstunek dla gości.

Skorzystajmy ze starożytnej mądrości i nie zastanawiajmy się długo nad zorganizowaniem parapetówki!

 

 

Jak najszybciej pozbądź się pudeł i zadbaj o naprawienie wszelkich usterek

Nie zostawiajmy pustych pudeł w nowym domu. Poprośmy ekipę przeprowadzkową o ich wyniesienie lub zadbajmy o to sami. Niezmiernie ważne wedle Feng Shui jest także naprawienie usterek. Podobno przez zepsuty i kapiący kran najszybciej uciekają pieniądze, a nadmiar wody może być powodem leniwego usposobienia.

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

Transport tanio i solidnie

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć tani transport? Kraków jest do tego najlepszym miejscem, gdyż właśnie tutaj swoją siedzibę mają przeróżne firmy, świadczące takie usługi. Co można przewieźć w ramach transportu? Przewieźć można dosłownie wszystko, a...
Czytaj więcej

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Przeprowadzka to moment pełen wyzwań, ale i nowych możliwości. Kluczowym aspektem każdej przeprowadzki jest znalezienie odpowiednich kartonów, które pomogą bezpiecznie przetransportować nasze dobytek do nowego miejsca. Odpowiednie kartony są nie tylko gwarancją...
Czytaj więcej

Jak zmiana miejsca wpływa na dzieci? Kilka sposobów na sprawną przeprowadzkę z dzieckiem

Przeprowadzka jest wielkim wydarzeniem dla rodziny. Zmieniamy nie tylko miejsce zamieszkania, ale również przyzwyczajenia. Inne otoczenie zmusza nas do zmiany nawyków. Nie będziemy mogli chodzić na codzienne spacery w to samo miejsce, robić zakupów w ulubionym...
Czytaj więcej

Przeprowadzka z domu do mieszkania

Coraz więcej ludzi decyduje się na przeprowadzkę z domu do mieszkania. Robią to nie tylko ze względów finansowych - lokum w bloku to szybszy dojazd do pracy w centrum, łatwiejszy dostęp do atrakcji, mniejszy wysiłek włożony w utrzymanie mieszkania w dobrym stanie....
Czytaj więcej

Przeprowadzka zero waste – jak przeprowadzać się zgodnie z ekologią?

Świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok. Coraz chętniej dołączamy do nurtu zero waste i staramy się ograniczać produkowane śmieci. Jak jednak pogodzić ze sobą planowaną przeprowadzkę i nurty ekologicznego życia? Zapraszamy do lektury materiału, w którym...
Czytaj więcej