Przeprowadzka z mieszkania do domu

Dom czy mieszkanie w bloku? Dla wielu z nas wybór jest oczywisty. Własny ogródek, mniejsze problemy z sąsiadami, większy metraż i przede wszystkim swoboda – to powody, dla których rezygnujemy z mieszkania i podejmujemy trud związany z przeprowadzką do domu. Podpowiadamy, jak przygotować przenosiny i zorganizować je tak, by były jak najmniej uciążliwe.

Dom a mieszkanie – istotne przy przeprowadzce różnice

Powierzchnia użytkowa

Przeprowadzka z mieszkania do domu oznacza przenosiny do lokum o zazwyczaj znacznie większym metrażu. Dotyczy to nie tylko sumarycznej powierzchni, ale również wielkości poszczególnych pomieszczeń – salon czy kuchnia w domu będą przestronniejsze niż te w bloku. Choć przed każdą przeprowadzką należy zrobić porządek i selekcję posiadanych rzeczy, w tym przypadku nie musimy ograniczać się z ilością zabieranych ze sobą przedmiotów.

Dodatkowa przestrzeń…

Domy, szczególnie te poza granicami miasta, otoczone są ogródkiem, a w samych budynkach zazwyczaj znajduje się po kilka pomieszczeń gospodarczych. To dodatkowa przestrzeń, na której możemy pomieścić niezbędne rzeczy lub składować te niebędące przedmiotami pierwszej potrzeby, ale mogące się przydać.

… i dodatkowe obowiązki

Czy warto zamienić mieszkanie na dom? Rozważając tę kwestię, często mamy na uwadze zakres obowiązków dotyczących utrzymania lokum w dobrym stanie. Dodatkowa przestrzeń wymaga bowiem nie tylko odpowiedniego zagospodarowania, ale też czynności pielęgnacyjnych (ogródek) czy nadprogramowego sprzątania (garaż, strych, piwnica). To z kolei sprawia, że przeprowadzka do nowego domu wiąże się z zakupami – nie da się dbać o dom bez odpowiednich narzędzi i podstawowych materiałów.

Wyprowadzka z mieszkania – jak się przygotować?

Przed przeprowadzką z mieszkania do domu warto wykonać kilka czynności wstępnych, niezwiązanych stricte z samym pakowaniem i przenosinami. Najważniejsze z nich to:

  • załatwienie kwestii formalnych (wypowiedzenie umów, poinformowanie właściwych instytucji o zmianie zameldowania);
  • zorganizowanie opieki dzieciom i zwierzętom na czas przeprowadzki;
  • zaplanowanie urlopu w pracy w ,,dniu zero”;
  • przegląd posiadanych rzeczy (mimo sporego metrażu domu nie warto składować sprzętów starych, zepsutych);
  • oddanie pożyczonych przedmiotów, wypożyczonych książek;
  • poinformowanie sąsiadów i bliskich o terminie przenosin;
  • zrobienie szczegółowego planu przeprowadzki;
  • zgromadzenie materiałów niezbędnych do pakowania.

Kiedy wyprowadzka do nowego domu zostanie już zaplanowana, pora działać. Sprawdź, jak to sobie ułatwić!

Organizacja przeprowadzki z mieszkania do domu

Przeprowadzka wymaga planowego działania. Pakowanie dobytku należy rozpocząć już na kilka tygodni przed terminem przenosin. Trzeba pakować przedmioty tematycznie (według pokoi lub zgodnie z przeznaczeniem), jednocześnie dbając o ich odpowiednie zabezpieczenie (szczególnie w przypadku szkła oraz sprzętów RTV i AGD). Przemyślenia wymaga kwestia nie tylko transportu, ale również wyniesienia i wniesienia rzeczy (zwłaszcza, jeśli mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze lub nasz dom wyposażony jest w schody kręcone).

Przeprowadzka z mieszkania do domu pochłania mnóstwo czasu, energii i nerwów. Aby oszczędzić sobie wysiłku i zyskać pewność, że nasze rzeczy zostaną przetransportowane w bezpieczny sposób, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Megaprzeprowadzki pomagają w organizacji przenosin, począwszy od etapu pakowania, poprzez utylizację zbędnych sprzętów, po rozładunek rzeczy na miejscu.  

Co trzeba kupić ,,na wprowadziny” do nowego domu

Najbardziej potrzebne rzeczy w domu poza meblami, sprzętami RTV i AGD oraz podstawowym wyposażeniem (pościel, artykuły kuchenne) i rzeczami osobistymi to:

  • narzędzia niezbędne do drobnych napraw (śrubokręt, młotek, klucz francuski, kombinerki);
  • bazowe materiały budowlane (zaprawa do tynkowania drobnych ubytków, farba) – zwłaszcza jeśli czeka nas wyprowadzka do niewykończonego domu;
  • środki, narzędzia i sprzęty niezbędne do pielęgnacji ogrodu (kosiarka, grabie etc.).

 

Przeprowadzka do domu jednorodzinnego to marzenie wielu osób. W jego realizacji skutecznie i regularnie pomagają fachowcy z Megaprzeprowadzek. Zapoznaj się z ofertą i ciesz się z nowego lokum jeszcze przed przenosinami, nie martwiąc się o kwestie rozładunku czy transportu.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

    Twoje imię i nazwisko (wymagane)


    Twój e-mail (wymagane)


    Telefon (wymagane)

    Temat


    Twoja wiadomość

    Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

     

    Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

     

    R

    Wysoka jakość

    Ubezpieczenie transportu

    Niskie ceny

    Duży obszar działania

    Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

    Jak przewozić sejf, pianino, fortepian, stół bilardowy i inne?

    Proces przeprowadzki bywa często męczący i długotrwały. Pakowanie, znoszenie, wnoszenie i rozpakowywanie - to zajęcia żmudne oraz wymagające dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo sporo pracy wymaga odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy, by nie uległy...

    6 porad na pakowanie zabawek do przeprowadzki

    Pakowanie zabawek do przeprowadzki może się wydawać na pierwszy rzut oka bardzo łatwe. Jak się jednak okazuje, rodzice często nie zdają sobie sprawy z ogromu przedmiotów zgromadzonych przez ich dzieci. Ponadto, niektóre zabawki bardzo łatwo jest uszkodzić. Aby do tego...

    Jak zmniejszyć ślad węglowy podczas przeprowadzki?

    Z roku na rok rośnie nasza świadomość ekologiczna. Coraz więcej mówi się o negatywnym wpływie ludzi i ich działalności na środowisko naturalne, chętniej też podejmujemy działania, które mają temu przeciwdziałać. Transport jest jedną z najbardziej emisyjnych czynności,...

    Sprawna przeprowadzka biblioteki i archiwum? Te porady będą pomocne!

    Przeprowadzka biblioteki jest wymagającym przedsięwzięciem. Z pozoru wydaje się łatwa do zorganizowania, ponieważ zbiory zazwyczaj są już posortowane, jednak przeniesienie ich do pudełek, a następnie ponowne ułożenie w nowym miejscu może przytłoczyć. Co zrobić, aby...

    Jak zorganizować przeprowadzkę do budynku bez windy?

      Każda przeprowadzka to prawdziwe logistyczne wyzwanie - nie tylko pod względem pakowania, ale również bezpiecznego przewożenia rzeczy. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy przenosimy się do budynku bez windy. Wówczas podstawowym problemem staje się...