Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Bezpieczny transport akwarium — jak przenieść rybki?

Tworząc swoje idealne akwarium, mało kto myśli o tym, co zrobi z nim podczas przeprowadzki. Tym sposobem robi się mały ekosystem, którego naruszenie może spowodować duże szkody. Bezpieczny przewóz akwarium jest jednak możliwy, należy tylko pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do niego rybek. Jeśli mamy mniejsze akwarium albo czyścimy je gruntownie co jakiś czas, przeprowadzka nie powinna być problematyczna dla naszych rybek. Warto jednak wciąż pamiętać o kilku sposobach na przewóz poszczególnych elementów.

Jak bezpiecznie przetransportować rybki?

Bezpieczeństwo naszych rybek jest podstawą podczas transportu akwarium. Należy o nie odpowiednio zadbać, aby mieć pewność, że przeżyją przewóz w spokoju i bez stresu.

Rybek nie powinno się karmić dzień lub dwa przed transportem. Głód nie sprawia im problemu, a zapewni to czystą i bezpieczną do przewozu wodę.

Rybki należy przewozić w plastikowych woreczkach, które nie są wypełnione wodą do samego końca. Pozwala to na dostarczenie niezbędnego dla życia tlenu. Jeśli planujemy transport dłuższy niż parę godzin, warto do wody dorzucić specjalne tabletki z tlenem. Jeśli wiemy, że nasze gatunki wymagają konkretnej temperatury wody, zastanówmy się nad jazdą testową, w której co jakiś czas będziemy mierzyć temperaturę woreczków z samą wodą.

Pamiętajmy, żeby nie przewozić w jednym woreczku gatunków ryb, które są między sobą agresywne. Nawet jeśli współżyją ze sobą w jednym akwarium, mała przestrzeń może nie być najlepszym miejscem do wspólnego transportu. Jeśli woreczków z rybkami jest dużo, dobrze jest włożyć je do jednego kartonu lub skrzyni, nie będą one się wtedy przemieszczały podczas transportu, co zapewni im spokój i bezpieczeństwo.

Warto także skorzystać z pomocy ekspertów. Usługi naszej firmy zapewniają także transport ryb i akwarium. Nasi fachowcy wiedzą, co należy zrobić, aby bezpiecznie i szybko przeprowadzić całe akwarium.

Szybki i bezpieczny transport akwarium lub terrarium

Akwarium szklane może być dużym problemem podczas transportu. Jest ono najczęściej bardzo delikatne, a każde uszkodzenie sprawia, że nie nadaje się już do użytku.

Zawsze przed transportem należy opróżnić i dokładnie wysuszyć akwarium, aby nic nie mogło go zarysować ani obciążać.

Aby bezpiecznie przetransportować akwarium, należy je wcześniej odpowiednio zabezpieczyć. O sposobach na przewóz szkła pisaliśmy już w osobnym artykule, warto go przeczytać, aby mieć pewność, że nasze akwarium nie stłucze się podczas podróży.

Najlepszym zabezpieczeniem do przewozu jest obłożenie akwarium styropianem lub miękką tkaniną, ze szczególną uwagą na kanty i rogi. Podczas transportu dobrze jest położyć je na płasko, aby nie mogło się przewrócić i rozbić.

Firmy przeprowadzkowe oferują usługi przewozu szkła i luster. Ich doświadczenie sprawia, że zapewniony jest szybki i bezpieczny transport akwarium nawet o dużych wymiarach.

Jak bezpiecznie przewieźć rośliny akwariowe?

Transport roślin akwariowych nie powinien stanowić większego problemu, jeśli przeprowadzka nie trwa dłużej niż kilka godzin. Warto je jednak wcześniej odpowiednio przygotować.

Zabezpieczenie roślin akwariowych nie różni się znacznie od przygotowania do transportu zwykłych roślin. O tym, jak zrobić to najlepiej pisaliśmy w artykule o przeprowadzeniu ogrodu.

Rośliny na co dzień żyjące w wodzie potrzebują dużej wilgotności, najlepiej więc przewozić je w foliowych woreczkach spryskanych wodą. Para wodna osiadająca na folii zapewni wilgoć niezbędną do przeżycia roślin podczas transportu.

Sposoby na bezpieczny przewóz żwiru i ozdób akwariowych

Wszystkie przedmioty znajdujące się w akwarium należy przewozić osobno. Zabezpiecza to przed zniszczeniem się lub zarysowaniem ścianek akwarium. Warto oczyścić je i zapakować do jednego pudełka.

Należy pamiętać, aby nie czyścić żwiru, który na co dzień znajduje się w akwarium. Są w nim dobre bakterie budujące cały ekosystem, który bez nich mógłby ulec zniszczeniu. Warto przewozić żwir w plastikowych pudełeczkach albo woreczkach foliowych. Wypakowanie go nie powinno wtedy stanowić problemu.

Co zrobić po transporcie akwarium?

Po transporcie, zanim damy rybki do wody, należy odpowiednio odbudować ich miejsce do życia. Na początek nasypmy żwir i ustawmy wszystkie dekoracje. Następnie dolejmy odstanej wody, najlepiej przygotowanej wcześniej. Jeśli chcemy, aby rybki miały wodę, którą znają, można wcześniej przelać ją do baniaków na wodę i przetransportować razem z akwarium. Później jest czas na wstawienie roślin i filtru, a dopiero po chwili dodanie tam rybek.

Dajmy rybkom możliwość na przyzwyczajenie się do nowego miejsca. Nie karmy ich od razu, niech najpierw zobaczą, gdzie są, i że są bezpieczne. Nie zapominajmy, że dla nich przeprowadzka to duży stres.

Aby zaoszczędzić sobie stresu przeprowadzkowego i mieć zapewnione bezpieczeństwo podczas przewozu akwarium, warto skontaktować się z fachowcami, którzy mają już doświadczenie w przewozach delikatnych materiałów i przedmiotów.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Co warto wiedzieć o przeprowadzce salonu kosmetycznego i fryzjerskiego? Praktyczny poradnik

  Zmiana adresu salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego wiąże się z wieloma pozytywnymi skutkami. Lepsza lokalizacja może na przykład zaowocować większą liczbą klientów. Jednocześnie przeprowadzka salonu piękności nie należy do najłatwiejszych zadań. Powinna być...
Czytaj więcej

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę, zwykle zapominamy o meblach. Są one jednak najważniejszymi i najtrudniejszymi przedmiotami, które musimy przewieźć. Co trzeba zrobić, żeby bezpiecznie i skutecznie je przetransportować? Zaplanuj przenoszenie mebli wcześniej Przed każdą...
Czytaj więcej

6 powodów, dla których nie warto przeprowadzać się na własną rękę

Przeprowadzka to bardzo czasochłonny proces - wie o tym każdy, kto jej doświadczył. Wciąż jednak panuje mylne przekonanie, że najlepiej zrobić to na własną rękę. Tymczasem powierzenie całego przedsięwzięcia specjalistom pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale...
Czytaj więcej

Jak zmiana miejsca wpływa na dzieci? Kilka sposobów na sprawną przeprowadzkę z dzieckiem

Przeprowadzka jest wielkim wydarzeniem dla rodziny. Zmieniamy nie tylko miejsce zamieszkania, ale również przyzwyczajenia. Inne otoczenie zmusza nas do zmiany nawyków. Nie będziemy mogli chodzić na codzienne spacery w to samo miejsce, robić zakupów w ulubionym...
Czytaj więcej

Jak przewieźć materac podczas przeprowadzki? Praktyczny poradnik

Na myśl o przeprowadzce, często optymistycznie wydaje nam się, że zdołamy samodzielnie przewieźć cały dobytek. Tymczasem są przedmioty, których transport samochodem osobowym może okazać się niemożliwy. Należy do nich na przykład materac - pakując go w nieumiejętny...
Czytaj więcej