Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Transport lub Przewóz Szkła i Luster

Przygotowując się do przeprowadzki, musimy zwrócić szczególną uwagę na transport szkła. Jeżeli interesuje nas transport luster, musimy odpowiednio zabezpieczyć taflę nie tylko przed pęknięciem, ale również przed porysowaniem. W tym celu najlepiej będzie użyć folii bąbelkowej zaklejonej taśmą, a sam pakunek oznaczyć ostrzeżeniem- uwaga szkło!

Szklanki i kieliszki najlepiej owinąć papierem, a następnie umieścić w kartonach tak, aby nie było pomiędzy nimi luzu. Podobnie postępujemy z małymi szklanymi figurkami oraz żarówkami.

Przewóz lamp i żyrandoli

Wielu z nas zapomina że przewóz szkła, to również przewóz szklanych lamp i żyrandoli, często o nieregularnych kształtach. Podobnie jak przy transporcie szklanek, klosze najlepiej owinąć papierem lub szmatką i ułożyć w kartonowym pudełku.

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Jak zapakować szkło przy przeprowadzce? Czy talerze i szklanki można umieścić w jednym kartonie? Co zrobić ze szklanymi elementami mebli? Jeśli czeka Cię zmiana miejsca zamieszkania, na pewno zmierzysz się z tymi pytaniami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak bezpiecznie przetransportować szkło i porcelanę.

O bezpiecznym transporcie szkła i luster

Zapakowanie, a następnie transport szkła to stresujące przedsięwzięcie. Szklane naczynia, bibeloty lub porcelana to przedmioty nie tylko kruche, ale również często cenne czy mające wartość sentymentalną. Dodatkowo w przypadku szkła nie wystarczy zadbać o zabezpieczenie przed stłuczeniem, uszkodzeniami czy zarysowaniem. Nadrzędna powinna być kwestia bezpieczeństwa – niestaranne opakowanie lub nieuważny transport mogą być przyczyną poważnych wypadków.

Bezpieczny transport szkła i luster wymaga zgromadzenia odpowiednich materiałów oraz poświęcenia sporej ilości czasu na pakowanie. Jeśli chcemy oszczędzić sobie wysiłku oraz w dniu przeprowadzki nie martwić się o to, czy szklane przedmioty dotrą do nowego lokum w jednym kawałku, wybierzmy usługi firmy przeprowadzkowej. Profesjonaliści wyręczą nas we wszystkich etapach pracy – od pakowania, poprzez przewóz, po rozładunek.

Szklane przedmioty, z których pakowaniem większość osób organizujących przeprowadzkę samodzielnie ma problem, to:

  • drobne naczynia – talerze, kieliszki, szklanki;
  • lampy;
  • porcelana;
  • lustra;
  • szklane elementy mebli.

Przeczytaj, jak je wszystkie zabezpieczyć na czas przeprowadzki!

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie?

Jak zabezpieczyć talerze, kieliszki i szklanki przy przeprowadzce?

Szklanki i kieliszki najlepiej owinąć papierem, a następnie umieścić w kartonach tak, aby nie było pomiędzy nimi luzu. Podobnie postępujemy z małymi szklanymi figurkami oraz żarówkami. Talerze warto z kolei przełożyć warstwami papieru. Jeżeli chcemy wszystkie naczynia umieścić w jednym kartonie, na spodzie połóżmy cięższe przedmioty, na wierzchu – lżejsze.

Przewóz lamp i żyrandoli

Wielu z nas zapomina, że przewóz szkła to również przewóz szklanych lamp i żyrandoli, często o nieregularnych kształtach. Podobnie jak przy transporcie szklanek, klosze najlepiej owinąć papierem lub szmatką i ułożyć w kartonowym pudełku.

Jak zapakować porcelanę?

Porcelanę pakujemy według tych samych zasad co pozostałe szklane przedmioty. Warto jednak użyć innego materiału niż gazety – te bowiem mogą pozostawiać na ozdobnych naczyniach czarne ślady po druku, co przysporzy nam dodatkowej pracy w postaci czyszczenia.

Pakowanie luster

Jeżeli interesuje nas transport luster, musimy odpowiednio zabezpieczyć taflę nie tylko przed pęknięciem, ale również przed porysowaniem. W tym celu najlepiej będzie użyć folii bąbelkowej zaklejonej taśmą, a sam pakunek oznaczyć ostrzeżeniem: uwaga szkło!

Jak pakować meble ze szklanymi elementami?

Jeżeli mebel posiada ruchome szklane elementy, należy je starannie zabezpieczyć. Jeśli to możliwe, zdemontujmy je i zapakujmy osobno, jeśli nie – postarajmy się o ich unieruchomienie i dodatkową ochronę, np. w postaci styropianowej listwy. Uwagi te dotyczą pakowania zwłaszcza urządzeń RTV i AGD,  jak i innych obiektów. Skuteczne zabezpieczenie będzie nieodzowne także podczas transportu pianina czy fortepianu. Sprawdź szczegóły dotyczące przewozu mebli.

Pakowanie szkła krok po kroku

Krok pierwszy – zgromadź kartony i materiały

Już na kilka tygodni przed przeprowadzką zacznij systematycznie zbierać gazety i papiery. Zaopatrz się w folię bąbelkową. Do pakowania szkła możesz wykorzystać również stare ubrania czy koce. Gdy będziesz miał do czynienia z większą wagą szkła, kup specjalne kartony do przeprowadzki. Są one dużo bardziej wytrzymałe i pozwalają uniknąć rozerwania opakowania pod wpływem ciężaru. Firmy przeprowadzkowe dysponują takimi kartonami, dlatego też, nawet jeśli nie korzystamy z usług przewozowych, można spróbować kartony wypożyczyć.

Krok drugi – ustal kolejność pakowania

Podczas przygotowywania się do przeprowadzki obowiązuje prosta zasada: najpierw zajmujemy się przedmiotami większymi, a następnie – mniejszymi. Pakowanie szkła rozpoczynamy więc od luster, lamp, żyrandoli, następnie zabezpieczamy garnki, a na końcu umieszczamy w kartonach drobne naczynia i bibeloty.

Krok trzeci – przystąp do pakowania szkła

Jak zapakować szkło do przeprowadzki? Pamiętaj, aby wypełnić puste przestrzenie w paczkach ze szkłem i porcelaną. Wyjątkowo delikatne i drobne przedmioty umieść najpierw w mniejszym, a następnie w większym opakowaniu. Nie zapomnij o zabezpieczeniu krawędzi szkła – owiń je folią bąbelkową lub gazetą.

Krok czwarty – opis kartony

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Przede wszystkim – opisać ją. Nie wystarczy sam napis: uwaga szkło! Należy odpowiednio oznaczyć, gdzie jest góra, a gdzie dół paczki, dodać ewentualną adnotację z zawartością i uwagami dotyczącymi transportu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której przykładowo kilkakrotnie przestawiamy karton z miejsca na miejsce, bo nie pamiętamy, co w nim jest.

Wiesz już, jak zabezpieczyć kruche przedmioty, ale potrzebujesz pomocy w zakresie magazynowania i transportu szkła? A może chcesz zlecić profesjonalistom także pakowanie części wyposażenia? W tych i innych przypadkach pomogą Ci fachowcy z Megaprzeprowadzek. Nieważne, czy chcesz się przeprowadzić, opróżnić swoje mieszkanie, czy przetransportować pianino. Zajrzyj do cennika i zapoznaj się z pełną ofertą naszej firmy!

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Jak bezpiecznie przewieźć cenne przedmioty?

W jaki sposób przewieźć meble, duży telewizor, czy delikatną porcelanę? Takie pytania zadają sobie osoby, które planują przeprowadzkę. Najprościej jest skorzystać z oferty, którą przedstawiają firmy przeprowadzkowe. Kraków daje pod tym względem naprawdę wiele...
Czytaj więcej

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej

Jak rozwiązać największe problemy związane z przeprowadzką?

Przeprowadzka dla wielu z nas to raczej powód do radości niż do smutku. Zmianie miejsca zamieszkania towarzyszą z reguły pozytywne emocje związane z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przeprowadzka i ta mała, i duża, i ‘na swoje”, i do wynajętego mieszkania to zawsze...
Czytaj więcej

Usługi specjalne w czasie przeprowadzki

Choć jej organizacja może spędzać sen z powiek, to jednak z reguły jest to zmiana na lepsze i początek nowego życia. Dlatego też, aby nadmiernie się nie stresować w tym ważnym momencie, warto sprawdzić jaką ofertę mają firmy przeprowadzkowe. Kraków jest pionierem w...
Czytaj więcej

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych...
Czytaj więcej