Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Transport lub Przewóz Szkła i Luster

Przygotowując się do przeprowadzki, musimy zwrócić szczególną uwagę na transport szkła. Jeżeli interesuje nas transport luster, musimy odpowiednio zabezpieczyć taflę nie tylko przed pęknięciem, ale również przed porysowaniem. W tym celu najlepiej będzie użyć folii bąbelkowej zaklejonej taśmą, a sam pakunek oznaczyć ostrzeżeniem- uwaga szkło!

Szklanki i kieliszki najlepiej owinąć papierem, a następnie umieścić w kartonach tak, aby nie było pomiędzy nimi luzu. Podobnie postępujemy z małymi szklanymi figurkami oraz żarówkami.

Przewóz lamp i żyrandoli

Wielu z nas zapomina że przewóz szkła, to również przewóz szklanych lamp i żyrandoli, często o nieregularnych kształtach. Podobnie jak przy transporcie szklanek, klosze najlepiej owinąć papierem lub szmatką i ułożyć w kartonowym pudełku.

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Jak zapakować szkło przy przeprowadzce? Czy talerze i szklanki można umieścić w jednym kartonie? Co zrobić ze szklanymi elementami mebli? Jeśli czeka Cię zmiana miejsca zamieszkania, na pewno zmierzysz się z tymi pytaniami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak bezpiecznie przetransportować szkło i porcelanę.

O bezpiecznym transporcie szkła i luster

Zapakowanie, a następnie transport szkła to stresujące przedsięwzięcie. Szklane naczynia, bibeloty lub porcelana to przedmioty nie tylko kruche, ale również często cenne czy mające wartość sentymentalną. Dodatkowo w przypadku szkła nie wystarczy zadbać o zabezpieczenie przed stłuczeniem, uszkodzeniami czy zarysowaniem. Nadrzędna powinna być kwestia bezpieczeństwa – niestaranne opakowanie lub nieuważny transport mogą być przyczyną poważnych wypadków.

Bezpieczny transport szkła i luster wymaga zgromadzenia odpowiednich materiałów oraz poświęcenia sporej ilości czasu na pakowanie. Jeśli chcemy oszczędzić sobie wysiłku oraz w dniu przeprowadzki nie martwić się o to, czy szklane przedmioty dotrą do nowego lokum w jednym kawałku, wybierzmy usługi firmy przeprowadzkowej. Profesjonaliści wyręczą nas we wszystkich etapach pracy – od pakowania, poprzez przewóz, po rozładunek.

Szklane przedmioty, z których pakowaniem większość osób organizujących przeprowadzkę samodzielnie ma problem, to:

  • drobne naczynia – talerze, kieliszki, szklanki;
  • lampy;
  • porcelana;
  • lustra;
  • szklane elementy mebli.

Przeczytaj, jak je wszystkie zabezpieczyć na czas przeprowadzki!

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie?

Jak zabezpieczyć talerze, kieliszki i szklanki przy przeprowadzce?

Szklanki i kieliszki najlepiej owinąć papierem, a następnie umieścić w kartonach tak, aby nie było pomiędzy nimi luzu. Podobnie postępujemy z małymi szklanymi figurkami oraz żarówkami. Talerze warto z kolei przełożyć warstwami papieru. Jeżeli chcemy wszystkie naczynia umieścić w jednym kartonie, na spodzie połóżmy cięższe przedmioty, na wierzchu – lżejsze.

Przewóz lamp i żyrandoli

Wielu z nas zapomina, że przewóz szkła to również przewóz szklanych lamp i żyrandoli, często o nieregularnych kształtach. Podobnie jak przy transporcie szklanek, klosze najlepiej owinąć papierem lub szmatką i ułożyć w kartonowym pudełku.

Jak zapakować porcelanę?

Porcelanę pakujemy według tych samych zasad co pozostałe szklane przedmioty. Warto jednak użyć innego materiału niż gazety – te bowiem mogą pozostawiać na ozdobnych naczyniach czarne ślady po druku, co przysporzy nam dodatkowej pracy w postaci czyszczenia.

Pakowanie luster

Jeżeli interesuje nas transport luster, musimy odpowiednio zabezpieczyć taflę nie tylko przed pęknięciem, ale również przed porysowaniem. W tym celu najlepiej będzie użyć folii bąbelkowej zaklejonej taśmą, a sam pakunek oznaczyć ostrzeżeniem: uwaga szkło!

Jak pakować meble ze szklanymi elementami?

Jeżeli mebel posiada ruchome szklane elementy, należy je starannie zabezpieczyć. Jeśli to możliwe, zdemontujmy je i zapakujmy osobno, jeśli nie – postarajmy się o ich unieruchomienie i dodatkową ochronę, np. w postaci styropianowej listwy. Uwagi te dotyczą pakowania zwłaszcza urządzeń RTV i AGD,  jak i innych obiektów. Skuteczne zabezpieczenie będzie nieodzowne także podczas transportu pianina czy fortepianu. Sprawdź szczegóły dotyczące przewozu mebli.

Pakowanie szkła krok po kroku

Krok pierwszy – zgromadź kartony i materiały

Już na kilka tygodni przed przeprowadzką zacznij systematycznie zbierać gazety i papiery. Zaopatrz się w folię bąbelkową. Do pakowania szkła możesz wykorzystać również stare ubrania czy koce. Gdy będziesz miał do czynienia z większą wagą szkła, kup specjalne kartony do przeprowadzki. Są one dużo bardziej wytrzymałe i pozwalają uniknąć rozerwania opakowania pod wpływem ciężaru. Firmy przeprowadzkowe dysponują takimi kartonami, dlatego też, nawet jeśli nie korzystamy z usług przewozowych, można spróbować kartony wypożyczyć.

Krok drugi – ustal kolejność pakowania

Podczas przygotowywania się do przeprowadzki obowiązuje prosta zasada: najpierw zajmujemy się przedmiotami większymi, a następnie – mniejszymi. Pakowanie szkła rozpoczynamy więc od luster, lamp, żyrandoli, następnie zabezpieczamy garnki, a na końcu umieszczamy w kartonach drobne naczynia i bibeloty.

Krok trzeci – przystąp do pakowania szkła

Jak zapakować szkło do przeprowadzki? Pamiętaj, aby wypełnić puste przestrzenie w paczkach ze szkłem i porcelaną. Wyjątkowo delikatne i drobne przedmioty umieść najpierw w mniejszym, a następnie w większym opakowaniu. Nie zapomnij o zabezpieczeniu krawędzi szkła – owiń je folią bąbelkową lub gazetą.

Krok czwarty – opis kartony

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Przede wszystkim – opisać ją. Nie wystarczy sam napis: uwaga szkło! Należy odpowiednio oznaczyć, gdzie jest góra, a gdzie dół paczki, dodać ewentualną adnotację z zawartością i uwagami dotyczącymi transportu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której przykładowo kilkakrotnie przestawiamy karton z miejsca na miejsce, bo nie pamiętamy, co w nim jest.

Wiesz już, jak zabezpieczyć kruche przedmioty, ale potrzebujesz pomocy w zakresie magazynowania i transportu szkła? A może chcesz zlecić profesjonalistom także pakowanie części wyposażenia? W tych i innych przypadkach pomogą Ci fachowcy z Megaprzeprowadzek. Nieważne, czy chcesz się przeprowadzić, opróżnić swoje mieszkanie, czy przetransportować pianino. Zajrzyj do cennika i zapoznaj się z pełną ofertą naszej firmy!

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Dobrze zaplanowana przeprowadzka

Przeprowadzka to czasem wyzwanie, któremu trudno sprostać. Należy załatwić wiele spraw i formalności. Nie można podejść do przeprowadzki w sposób powierzchowny. Z pewnością można powiedzieć, że zmiana adresu zamieszkania to sprawdzian z umiejętności organizacyjnych!...
Czytaj więcej

Usługi specjalne w czasie przeprowadzki

Choć jej organizacja może spędzać sen z powiek, to jednak z reguły jest to zmiana na lepsze i początek nowego życia. Dlatego też, aby nadmiernie się nie stresować w tym ważnym momencie, warto sprawdzić jaką ofertę mają firmy przeprowadzkowe. Kraków jest pionierem w...
Czytaj więcej

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej

Jak bezpiecznie przewieźć cenne przedmioty?

W jaki sposób przewieźć meble, duży telewizor, czy delikatną porcelanę? Takie pytania zadają sobie osoby, które planują przeprowadzkę. Najprościej jest skorzystać z oferty, którą przedstawiają firmy przeprowadzkowe. Kraków daje pod tym względem naprawdę wiele...
Czytaj więcej

Jak pakować różne przedmioty na czas przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Im więcej rzeczy mieliśmy w swoim dotychczasowym domu i im dalej się przeprowadzamy, tym jest to trudniejsze do logistycznej realizacji. Ważnym punktem każdej przeprowadzki jest pakowanie różnych...
Czytaj więcej