Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Pakowanie luster i szklanych mebli. Jakich błędów nie popełniać?

W trakcie przeprowadzki należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie. Wśród nich znajdują się lustra i meble ze szklanymi elementami. Wymagają one wyjątkowo dokładnego spakowania oraz zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. W tym artykule podpowiadamy, jakich błędów unikać oraz przedstawiamy sprawdzone sposoby na transport szkła. Zapraszamy!

Bezpieczny transport szkła i luster

Jak ułatwić bezpieczny przewóz szkła firmie przeprowadzkowej? Wbrew pozorom wiele zależy również od sposobu pakowania. Wszystkie kartony powinny być opisane, wraz z pomieszczeniem, do którego są przeznaczone. Poza tym należy zadbać o naklejki, informujące o delikatnej zawartości pudeł. Wówczas osoby odpowiedzialne za przenoszenie kartonów będą bardziej ostrożne.

Ważne jest nie tylko odpowiednie spakowanie, lecz także bezpieczny transport szkła i luster. Przewóz na własną rękę i do tego bez dostosowanego pojazdu to decyzja, która może zakończyć się zniszczeniem szklanych elementów. W związku z tym warto skorzystać usług transportowych. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie nasze przedmioty w całości trafią do nowego lokum.

Stresujesz się bezpiecznym transportem wartościowych i delikatnych przedmiotów? Chętnie pomożemy Ci w sprawnym przewozie luster i szkła!

Pakowanie mebli ze szklanymi elementami – czego warto unikać?

W trakcie pakowania mebli ze szklanymi elementami powinno zadbać się o ich prawidłowe zabezpieczenie. Jeśli jest to możliwe, to należy je zdemontować na czas transportu i zapakować osobno. Oto kilka innych błędów, których musisz unikać:

  • Zbyt małe kartony i zabezpieczenia – wystające krawędzie mebli i luster mogą ulec zniszczeniu.
  • Taśma klejąca przyklejona do przedmiotów – powinna być mocowana do pudełka lub folii bąbelkowej.
  • Pakowanie szklanych elementów luzem – muszą zostać owinięte folią lub papierem. Dobrze sprawdzą się także wypełniacze.
  • Lustra i szkło w kartonie z innymi przedmiotami – niezbędne jest osobne pakowanie rzeczy, oddzielnie od tych, które mogłyby je zniszczyć lub zarysować.
  • Brak oznaczenia kartonów – wprowadza niepotrzebny chaos w trakcie wypakowywania.

Jeśli przeraża Cię ilość spraw do załatwienia w trakcie wyprowadzki, to przeczytaj nasz artykuł i pokonaj stres przed zmianą miejsca zamieszkania: Jak ograniczyć stres w trakcie przeprowadzki? Poznaj skuteczne sposoby!

Najlepsze i sprawdzone materiały do pakowania mebli

W przypadku pakowania mebli ze szklanymi elementami niezbędne są dodatkowe zabezpieczenia. W tym przypadku standardowe rozwiązanie, czyli kartonowe pudełko i taśma klejąca nie wystarczą. W jakie materiały do pakowania rzeczy warto wyposażyć się jeszcze przed rozpoczęciem przeprowadzki?

  • Folia bąbelkowa – amortyzuje szkło i pozwala uniknąć pęknięć oraz zarysowań.
  • Profile z pianki – sprawdzają się do zabezpieczenia krawędzi luster i mebli.
  • Wypełniacze – ciekawym i ekologicznym rozwiązaniem do wypełnienia przestrzeni w pudełkach jest skropak ze skrobi kukurydzianej.
  • Papier pakowy – dodatkowe zabezpieczenie szklanych elementów.

Do pakowania szklanych części mebli potrzebne są kartony o odpowiedniej wytrzymałości. Dlatego warto zakupić profesjonalne i dedykowane do przeprowadzki pudełka. Wówczas otrzymujemy informacje o maksymalnym ciężarze.

Szukasz ekologicznych sposobów na przeprowadzkę? W takim razie zapoznaj się z naszymi wskazówkami: Jak zmniejszyć ślad węglowy w trakcie przeprowadzki?

Pakowanie mebli i antyków

W naszych domach i mieszkaniach nierzadko kryją się wyjątkowe modele mebli i luster, które chcemy zabrać ze sobą do nowego lokum. Wówczas pojawia się trudność z bezpiecznym przewozem antyków i dzieł sztuki. W związku z tym transport artykułów nietypowych należy zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Co więcej, usługa obejmuje zazwyczaj również przewóz sejfówtransport żywności, a nawet transport fortepianów i pianin.

Jak zabezpieczyć na czas przewozu lustra i szkło?

Pierwszym krokiem w pakowaniu lustra jest naklejenie odpowiedniej folii ochronnej, która zabezpieczy kruchą powierzchnię przed zarysowaniem. Kolejnym etapem będzie folia bąbelkowa, co z kolei pozwoli uniknąć skruszenia. Dopiero po wykonaniu tych czynności lustro może trafić do kartonu lub bezpośrednio do transportu.

Oczywiście w każdym domu znajduje się o wiele więcej szklanych przedmiotów. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie wymienionych wskazówek do pakowania wszystkich delikatnych elementów. Wśród nich znajdują się żyrandole, dekoracje, szklanki, zastawa czy kieliszki.

Planujesz przeprowadzkę, ale obawiasz się prawidłowego zabezpieczenia mebli i szkła? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości!

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Przesądy i zabobony dotyczące przeprowadzek

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest przeprowadzka, zwłaszcza jeśli dotyczy zmiany nie tylko ulicy w jednym mieście, ale często województwa czy kraju zamieszkania. Istnieje cała masa przesądów dotyczących przeprowadzek. Między innymi mówi się, że w pierwszej...
Czytaj więcej

Jak ograniczyć stres w trakcie przeprowadzki? Poznaj skuteczne sposoby!

  Wiele osób uważa, że stres przed przeprowadzką jest nieunikniony. Trudno walczyć z oczywistymi reakcjami organizmu na zmiany. Jednocześnie strach może paraliżować działania, a nasze słabe samopoczucie będzie się w ten sposób zapętlać. Dlatego koniecznie musisz...
Czytaj więcej

5 faktów, których nie znałeś o przeprowadzce szpitala i przychodni

Jedną z najtrudniejszych przeprowadzek do przeprowadzenia są te szpitali, przychodni i innych medycznych instytucji. Oprócz tego, że do przewiezienia jest bardzo wiele przedmiotów, dokumentów, sprzętu, to równocześnie należy pamiętać o zachowaniu wymogów sanitarnych....
Czytaj więcej

Usługi specjalne w czasie przeprowadzki

Choć jej organizacja może spędzać sen z powiek, to jednak z reguły jest to zmiana na lepsze i początek nowego życia. Dlatego też, aby nadmiernie się nie stresować w tym ważnym momencie, warto sprawdzić jaką ofertę mają firmy przeprowadzkowe. Kraków jest pionierem w...
Czytaj więcej

Ogólnie o przeprowadzkach

Przeprowadzka to zadanie, które bez wyjątku wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie czy przeprowadzamy prywatne mieszkanie, zmieniamy siedzibę biura, magazynu czy hali produkcyjnej  przedsięwzięciu temu towarzyszy wiele nerwów i zamieszania. Aby uniknąć nadmiernego...
Czytaj więcej