Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Pakowanie luster i szklanych mebli. Jakich błędów nie popełniać?

W trakcie przeprowadzki należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie. Wśród nich znajdują się lustra i meble ze szklanymi elementami. Wymagają one wyjątkowo dokładnego spakowania oraz zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. W tym artykule podpowiadamy, jakich błędów unikać oraz przedstawiamy sprawdzone sposoby na transport szkła. Zapraszamy!

Bezpieczny transport szkła i luster

Jak ułatwić bezpieczny przewóz szkła firmie przeprowadzkowej? Wbrew pozorom wiele zależy również od sposobu pakowania. Wszystkie kartony powinny być opisane, wraz z pomieszczeniem, do którego są przeznaczone. Poza tym należy zadbać o naklejki, informujące o delikatnej zawartości pudeł. Wówczas osoby odpowiedzialne za przenoszenie kartonów będą bardziej ostrożne.

Ważne jest nie tylko odpowiednie spakowanie, lecz także bezpieczny transport szkła i luster. Przewóz na własną rękę i do tego bez dostosowanego pojazdu to decyzja, która może zakończyć się zniszczeniem szklanych elementów. W związku z tym warto skorzystać usług transportowych. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie nasze przedmioty w całości trafią do nowego lokum.

Stresujesz się bezpiecznym transportem wartościowych i delikatnych przedmiotów? Chętnie pomożemy Ci w sprawnym przewozie luster i szkła!

Pakowanie mebli ze szklanymi elementami – czego warto unikać?

W trakcie pakowania mebli ze szklanymi elementami powinno zadbać się o ich prawidłowe zabezpieczenie. Jeśli jest to możliwe, to należy je zdemontować na czas transportu i zapakować osobno. Oto kilka innych błędów, których musisz unikać:

  • Zbyt małe kartony i zabezpieczenia – wystające krawędzie mebli i luster mogą ulec zniszczeniu.
  • Taśma klejąca przyklejona do przedmiotów – powinna być mocowana do pudełka lub folii bąbelkowej.
  • Pakowanie szklanych elementów luzem – muszą zostać owinięte folią lub papierem. Dobrze sprawdzą się także wypełniacze.
  • Lustra i szkło w kartonie z innymi przedmiotami – niezbędne jest osobne pakowanie rzeczy, oddzielnie od tych, które mogłyby je zniszczyć lub zarysować.
  • Brak oznaczenia kartonów – wprowadza niepotrzebny chaos w trakcie wypakowywania.

Jeśli przeraża Cię ilość spraw do załatwienia w trakcie wyprowadzki, to przeczytaj nasz artykuł i pokonaj stres przed zmianą miejsca zamieszkania: Jak ograniczyć stres w trakcie przeprowadzki? Poznaj skuteczne sposoby!

Najlepsze i sprawdzone materiały do pakowania mebli

W przypadku pakowania mebli ze szklanymi elementami niezbędne są dodatkowe zabezpieczenia. W tym przypadku standardowe rozwiązanie, czyli kartonowe pudełko i taśma klejąca nie wystarczą. W jakie materiały do pakowania rzeczy warto wyposażyć się jeszcze przed rozpoczęciem przeprowadzki?

  • Folia bąbelkowa – amortyzuje szkło i pozwala uniknąć pęknięć oraz zarysowań.
  • Profile z pianki – sprawdzają się do zabezpieczenia krawędzi luster i mebli.
  • Wypełniacze – ciekawym i ekologicznym rozwiązaniem do wypełnienia przestrzeni w pudełkach jest skropak ze skrobi kukurydzianej.
  • Papier pakowy – dodatkowe zabezpieczenie szklanych elementów.

Do pakowania szklanych części mebli potrzebne są kartony o odpowiedniej wytrzymałości. Dlatego warto zakupić profesjonalne i dedykowane do przeprowadzki pudełka. Wówczas otrzymujemy informacje o maksymalnym ciężarze.

Szukasz ekologicznych sposobów na przeprowadzkę? W takim razie zapoznaj się z naszymi wskazówkami: Jak zmniejszyć ślad węglowy w trakcie przeprowadzki?

Pakowanie mebli i antyków

W naszych domach i mieszkaniach nierzadko kryją się wyjątkowe modele mebli i luster, które chcemy zabrać ze sobą do nowego lokum. Wówczas pojawia się trudność z bezpiecznym przewozem antyków i dzieł sztuki. W związku z tym transport artykułów nietypowych należy zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Co więcej, usługa obejmuje zazwyczaj również przewóz sejfówtransport żywności, a nawet transport fortepianów i pianin.

Jak zabezpieczyć na czas przewozu lustra i szkło?

Pierwszym krokiem w pakowaniu lustra jest naklejenie odpowiedniej folii ochronnej, która zabezpieczy kruchą powierzchnię przed zarysowaniem. Kolejnym etapem będzie folia bąbelkowa, co z kolei pozwoli uniknąć skruszenia. Dopiero po wykonaniu tych czynności lustro może trafić do kartonu lub bezpośrednio do transportu.

Oczywiście w każdym domu znajduje się o wiele więcej szklanych przedmiotów. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie wymienionych wskazówek do pakowania wszystkich delikatnych elementów. Wśród nich znajdują się żyrandole, dekoracje, szklanki, zastawa czy kieliszki.

Planujesz przeprowadzkę, ale obawiasz się prawidłowego zabezpieczenia mebli i szkła? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości!

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Przeprowadzka zimą krok po kroku – wszystko co musisz wiedzieć

Choć na ogół okres jesienno - zimowy uważany jest za martwy sezon w przeprowadzkach, to jednak nie brakuje śmiałków, którzy decydują się na takie rozwiązanie. Czasem jest to podyktowane koniecznością, gdy na przykład kończy nam się umowa wynajmu i nie chcemy jej...
Czytaj więcej

Ogólnie o transporcie i przewozach

Współczesne firmy przewozowe oferują swym klientom niezwykle zróżnicowane usługi transportowe. Jest to spowodowane faktem, iż wielu klientów posiada bardzo specyficzne wymagania co do przewozu swego sprzętu, rzeczy czy towarów. Wybrane rodzaje usług...
Czytaj więcej

Jak zorganizować przeprowadzkę do budynku bez windy?

  Każda przeprowadzka to prawdziwe logistyczne wyzwanie - nie tylko pod względem pakowania, ale również bezpiecznego przewożenia rzeczy. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy przenosimy się do budynku bez windy. Wówczas podstawowym problemem staje się...
Czytaj więcej

Jak zapakować pokój dziecięcy do przeprowadzki? 5 pomysłów

Pokój dziecięcy pełen jest przeróżnych rzeczy: mebli, ubrań, książek, zabawek i wszelkich gadżetów. Gdy planujemy przeprowadzkę, kwestia spakowania tego wszystkiego może nieco przytłoczyć. Dlatego przychodzimy dziś z pomocą. Podsuniemy kilka pomysłów na sprawne i...
Czytaj więcej

Przeprowadź swój ogród – przewóz roślin i nie tylko

Przeprowadzając się, często myślimy, że musimy zostawić nasz ogród. Nie jest to jednak konieczne. Większość roślin może być przesadzona, jeśli odpowiednio o nie zadbamy podczas przeprowadzki. Największym wyzwaniem dla nich jest czas transportu, wtedy występuje...
Czytaj więcej