Przeprowadzka z mieszkania do domu

Dom czy mieszkanie w bloku? Dla wielu z nas wybór jest oczywisty. Własny ogródek, mniejsze problemy z sąsiadami, większy metraż i przede wszystkim swoboda – to powody, dla których rezygnujemy z mieszkania i podejmujemy trud związany z przeprowadzką do domu. Podpowiadamy, jak przygotować przenosiny i zorganizować je tak, by były jak najmniej uciążliwe.

Dom a mieszkanie – istotne przy przeprowadzce różnice

Powierzchnia użytkowa

Przeprowadzka z mieszkania do domu oznacza przenosiny do lokum o zazwyczaj znacznie większym metrażu. Dotyczy to nie tylko sumarycznej powierzchni, ale również wielkości poszczególnych pomieszczeń – salon czy kuchnia w domu będą przestronniejsze niż te w bloku. Choć przed każdą przeprowadzką należy zrobić porządek i selekcję posiadanych rzeczy, w tym przypadku nie musimy ograniczać się z ilością zabieranych ze sobą przedmiotów.

Dodatkowa przestrzeń…

Domy, szczególnie te poza granicami miasta, otoczone są ogródkiem, a w samych budynkach zazwyczaj znajduje się po kilka pomieszczeń gospodarczych. To dodatkowa przestrzeń, na której możemy pomieścić niezbędne rzeczy lub składować te niebędące przedmiotami pierwszej potrzeby, ale mogące się przydać.

… i dodatkowe obowiązki

Czy warto zamienić mieszkanie na dom? Rozważając tę kwestię, często mamy na uwadze zakres obowiązków dotyczących utrzymania lokum w dobrym stanie. Dodatkowa przestrzeń wymaga bowiem nie tylko odpowiedniego zagospodarowania, ale też czynności pielęgnacyjnych (ogródek) czy nadprogramowego sprzątania (garaż, strych, piwnica). To z kolei sprawia, że przeprowadzka do nowego domu wiąże się z zakupami – nie da się dbać o dom bez odpowiednich narzędzi i podstawowych materiałów.

Wyprowadzka z mieszkania – jak się przygotować?

Przed przeprowadzką z mieszkania do domu warto wykonać kilka czynności wstępnych, niezwiązanych stricte z samym pakowaniem i przenosinami. Najważniejsze z nich to:

  • załatwienie kwestii formalnych (wypowiedzenie umów, poinformowanie właściwych instytucji o zmianie zameldowania);
  • zorganizowanie opieki dzieciom i zwierzętom na czas przeprowadzki;
  • zaplanowanie urlopu w pracy w ,,dniu zero”;
  • przegląd posiadanych rzeczy (mimo sporego metrażu domu nie warto składować sprzętów starych, zepsutych);
  • oddanie pożyczonych przedmiotów, wypożyczonych książek;
  • poinformowanie sąsiadów i bliskich o terminie przenosin;
  • zrobienie szczegółowego planu przeprowadzki;
  • zgromadzenie materiałów niezbędnych do pakowania.

Kiedy wyprowadzka do nowego domu zostanie już zaplanowana, pora działać. Sprawdź, jak to sobie ułatwić!

Organizacja przeprowadzki z mieszkania do domu

Przeprowadzka wymaga planowego działania. Pakowanie dobytku należy rozpocząć już na kilka tygodni przed terminem przenosin. Trzeba pakować przedmioty tematycznie (według pokoi lub zgodnie z przeznaczeniem), jednocześnie dbając o ich odpowiednie zabezpieczenie (szczególnie w przypadku szkła oraz sprzętów RTV i AGD). Przemyślenia wymaga kwestia nie tylko transportu, ale również wyniesienia i wniesienia rzeczy (zwłaszcza, jeśli mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze lub nasz dom wyposażony jest w schody kręcone).

Przeprowadzka z mieszkania do domu pochłania mnóstwo czasu, energii i nerwów. Aby oszczędzić sobie wysiłku i zyskać pewność, że nasze rzeczy zostaną przetransportowane w bezpieczny sposób, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Megaprzeprowadzki pomagają w organizacji przenosin, począwszy od etapu pakowania, poprzez utylizację zbędnych sprzętów, po rozładunek rzeczy na miejscu.  

Co trzeba kupić ,,na wprowadziny” do nowego domu

Najbardziej potrzebne rzeczy w domu poza meblami, sprzętami RTV i AGD oraz podstawowym wyposażeniem (pościel, artykuły kuchenne) i rzeczami osobistymi to:

  • narzędzia niezbędne do drobnych napraw (śrubokręt, młotek, klucz francuski, kombinerki);
  • bazowe materiały budowlane (zaprawa do tynkowania drobnych ubytków, farba) – zwłaszcza jeśli czeka nas wyprowadzka do niewykończonego domu;
  • środki, narzędzia i sprzęty niezbędne do pielęgnacji ogrodu (kosiarka, grabie etc.).

 

Przeprowadzka do domu jednorodzinnego to marzenie wielu osób. W jego realizacji skutecznie i regularnie pomagają fachowcy z Megaprzeprowadzek. Zapoznaj się z ofertą i ciesz się z nowego lokum jeszcze przed przenosinami, nie martwiąc się o kwestie rozładunku czy transportu.

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

    Twoje imię i nazwisko (wymagane)


    Twój e-mail (wymagane)


    Telefon (wymagane)

    Temat


    Twoja wiadomość

    Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

     

    Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

     

    R

    Wysoka jakość

    Ubezpieczenie transportu

    Niskie ceny

    Duży obszar działania

    Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

    6 rzeczy, których nie warto brać ze sobą do nowego lokum

    Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele niepotrzebnych rzeczy gromadzimy - dotyczy to zwłaszcza osób, które rzadko się przeprowadzają. Dopiero przy okazji przenosin do nowego lokum odkrywamy, jak bardzo zagraciliśmy swoją dotychczasową przestrzeń do życia....

    Jak zorganizować transport samochodów osobowych? Przydatne wskazówki, które ułatwią ten proces

    Transport samochodów osobowych jest usługą mocno specjalistyczną, która wymaga dużo wiedzy i doświadczenia w prawidłowym jej zaplanowaniu. Z tego powodu niewiele osób decyduje się na samodzielne zorganizowanie takiego przewozu. Oto kilka najważniejszych kwestii, o...

    Przeprowadzka do mniejszego mieszkania – kompleksowy poradnik

    Przeprowadzka to czynność, której wielu z nas nie lubi. Najczęściej kojarzy nam się z dużą ilością pracy, problemami logistycznymi i zamieszaniem. Z pewnością jednymi z najtrudniejszych przeprowadzek są te z większego do mniejszego mieszkania czy domu. Jak...

    Jak przeprowadzka do innego miasta wpływa na nasze samopoczucie? 5 korzyści ze zmiany miejsca zamieszkania

    Przeprowadzka do innego miasta to duże wyzwanie. Sam proces zmiany miejsca wiąże się z wieloma formalnościami, organizacją transportu, opróżnianiem mieszkań, a nierzadko również utylizacją starych mebli. Pakowanie rzeczy do kartonów i sprzątanie mieszkania może być...

    Kiedy się przeprowadzać – przeprowadzka a pora roku

    Jednym z najczęściej zadawanych pytań w związku z przeprowadzkami jest to, czy pora roku na nie wpływa. Kiedy najlepiej się przeprowadzać, czy pora roku ma znaczenie, a może powinniśmy przeprowadzać się, kiedy tylko chcemy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w...