Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Co zrobić ze zbędnymi rzeczami w czasie przeprowadzki – 3 kroki do czystego lokum

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością segregacji posiadanych przedmiotów oraz z rozstrzygnięciem, co zrobić z nimi w czasie trwania tego procesu. Przewożenie wszystkich posiadanych mebli, ubrań czy gadżetów nie ma sensu,  szczególnie jeśli są one stare, zużyte lub wiemy, że nie będziemy z nich korzystać. Zanim więc rozpoczniemy przeprowadzkę, dobrze jest przeprowadzić gruntowną inwentaryzację. Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie ten proces i zwyczajnie go przyspieszymy. Oto kilka inspiracji na to, co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki. Poznaj kilka kroków, które dzielą nas od czystego lokum. Zapraszamy!

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Dla ograniczenia ilości stresu warto dokładnie przygotować się do przeprowadzki domu czy mieszkania. Planowanie jest kluczem do ograniczenia chaosu, przyspieszenia i ułatwienia nam tego procesu. Przygotowania warto rozpocząć od podjęcia decyzji czy będziemy przeprowadzać się samodzielnie czy też z pomocą profesjonalnej firmy transportowejPrzed ostatecznym wyborem dobrze jest poznać sześć powodów, dla których nie warto przeprowadzać się na własną rękę. I choć specjaliści pomogą nam w wielu czynnościach, to sami musimy zastanowić się, co przewieźć i co zrobić ze zbędnymi rzeczami.

 

Co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki?

Jest wiele sposobów na zorganizowanie swoich rzeczy w czasie przeprowadzki. Musimy dokładnie zastanowić się, jak chcemy zagospodarować zarówno ubrania, prywatne drobiazgi, jak i meble oraz większe akcesoria. Przeprowadzka mieszkania wiąże się z koniecznością transportu wielu rzeczy, m.in. sprzętu AGDmebliroślin i kwiatówakwariumszkła i lusterstołu bilardowegopianina i innych nietypowych rzeczy

Krok 1 Segregacja

Pierwszym krokiem ku ogarnięciu przestrzeni i przedmiotów, które musimy przewieźć, jest ich segregacja. Zacznijmy od analizy i podziału wszystkich naszych rzeczy na trzy kategorie: dobre – do zabrania, dobre – do oddania, popsute, stare – do wyrzucenia. Dotyczy to absolutnie wszystkich kategorii, naszych ubrań, tekstyliów, dodatków czy mebli.

Poznaj więcej przykładów rzeczy, których nie warto zabierać do nowego lokum.

Krok 2 Pakowanie

Po wykonaniu skrupulatnej segregacji naszych rzeczy możemy przystąpić do pakowania tych, które będą przewożone. Warto dowiedzieć się, jak spakować ubraniajak przygotować do przeprowadzki sprzęt elektroniczny czy mebleNiezależnie od tego, co pakujemy, skupmy się na dokładnym zapakowaniu i zabezpieczeniu, zwłaszcza tych delikatniejszych przedmiotów. Używajmy wszystkiego, co mamy pod ręką. Pakować drobne rzeczy możemy w ubrania, tekstylia. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca i wszystko odpowiednio zabezpieczymy.

Jak zagospodarować zbędne rzeczy podczas przeprowadzki?

Krok 3 Co zrobić ze zbędnymi rzeczami?

Najważniejszym aspektem, na którym powinniśmy się skupić, jest to, co warto zrobić ze zbędnymi rzeczami. Wiemy już, że nie ma sensu ich przewozić. Jest to marnowanie czasu i naszych sił, nie mówiąc już o zawyżaniu kosztów przeprowadzki. Jak jednak poradzić sobie z nadmiarem przedmiotów? Jakie mamy możliwości ich zagospodarowania?

  • Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest sprzedanie wszystkich rzeczy, których nie potrzebujemy. Możemy do tego wykorzystać grupy internetowe i popularne serwisy ogłoszeniowe. Sprzedaż za pomocą internetu jest prosta i szybka, zwłaszcza, jeśli nasza cena nie jest wygórowana.
  • Możemy również nasze rzeczy wymieniać. Jeśli wiemy, że czegoś potrzebujemy, warto poszukać osób, które będą chętne na wymianę. Przykładem mogą być wszelkiego typu wymianki ubraniowe, gdzie wnosimy określoną liczbę rzeczy i podobną możemy wynieść. Innym sposobem może być wystawienie niepotrzebnych przedmiotów i “sprzedaż” ich za konkretny produkt, np. wystawiamy działającą pralkę za zestaw słodyczy.
  • Oczywiście możemy nasze rzeczy oddać osobom potrzebującym. Szczególnie jeśli są one sprawne, w dobrym stanie. Tutaj możemy skorzystać z pomocy fundacji czy odpowiednich instytucji, bądź też samemu odnieść je do np. domu dziecka, domu opieki społecznej, noclegowni (oczywiście po wcześniejszym kontakcie i upewnieniu się, że przyjmują takie podarunki). Jeszcze innym rozwiązaniem może być wystawienie naszych ubrań czy sprzętu na serwisach lokalnych z opcją “oddam za darmo”.
  • Opcją podobną będzie oddanie rzeczy na cele charytatywne, np. do specjalnych sklepów czy stowarzyszeń.
  • Jeśli bliski nam jest trend zero waste, możemy również pokusić się o odnowienie i przerobienie mebli czy innych przedmiotów, które już nam się nie podobają, ale mogą być jeszcze użytkowane. Dowiedz się więcej o ekologicznych przeprowadzkach zero waste.
  • Wszystkie meble i rzeczy zepsute możemy oddać do utylizacji

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Jak szybko i sprawnie wypakować się po przeprowadzce?

  Kiedy w końcu udaje ci się wnieść wszystkie przeprowadzkowe pudła do nowego lokum, chciałbyś jak najszybciej odpocząć i się zadomowić. Wkrótce jednak odkryjesz, że przeprowadzka jeszcze się nie skończyła, a zamiast odpoczynku czeka na ciebie kilka dni pracy...
Czytaj więcej

Ogólnie o przeprowadzkach

Przeprowadzka to zadanie, które bez wyjątku wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie czy przeprowadzamy prywatne mieszkanie, zmieniamy siedzibę biura, magazynu czy hali produkcyjnej  przedsięwzięciu temu towarzyszy wiele nerwów i zamieszania. Aby uniknąć nadmiernego...
Czytaj więcej

6 trików aby obniżyć koszty przeprowadzki

Podczas organizacji przeprowadzki zazwyczaj napotykamy co najmniej kilka niespodziewanych wydatków, szczególnie jeśli zajmujemy się nią sami. Bardzo często okazuje się, że chcąc przeprowadzić się szybko i sprawnie, przepłacamy. By uniknąć takich sytuacji, zachęcamy do...
Czytaj więcej

5 porad w przypadku nagłej przeprowadzki

Przeprowadzka zawsze generuje wiele stresu, nawet gdy jest starannie zaplanowana z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jeszcze więcej nerwów może wiązać się z przeprowadzką nagłą, kiedy nie mamy czasu na rozpisanie jej planu i wieloetapowe przygotowania. W takim przypadku...
Czytaj więcej

Jak uniknąć stresu w czasie przeprowadzki?

W świadomości wielu osób jednym z najbardziej stresujących i skomplikowanych wydarzeń w życiu jest przeprowadzka. Kraków jest miastem, w którym zmianę miejsca zamieszkania warto sobie ułatwić, gdyż bardzo często jej przebieg sprawia, że atmosfera wśród domowników jest...
Czytaj więcej