Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Co zrobić ze zbędnymi rzeczami w czasie przeprowadzki – 3 kroki do czystego lokum

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością segregacji posiadanych przedmiotów oraz z rozstrzygnięciem, co zrobić z nimi w czasie trwania tego procesu. Przewożenie wszystkich posiadanych mebli, ubrań czy gadżetów nie ma sensu,  szczególnie jeśli są one stare, zużyte lub wiemy, że nie będziemy z nich korzystać. Zanim więc rozpoczniemy przeprowadzkę, dobrze jest przeprowadzić gruntowną inwentaryzację. Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie ten proces i zwyczajnie go przyspieszymy. Oto kilka inspiracji na to, co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki. Poznaj kilka kroków, które dzielą nas od czystego lokum. Zapraszamy!

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Dla ograniczenia ilości stresu warto dokładnie przygotować się do przeprowadzki domu czy mieszkania. Planowanie jest kluczem do ograniczenia chaosu, przyspieszenia i ułatwienia nam tego procesu. Przygotowania warto rozpocząć od podjęcia decyzji czy będziemy przeprowadzać się samodzielnie czy też z pomocą profesjonalnej firmy transportowejPrzed ostatecznym wyborem dobrze jest poznać sześć powodów, dla których nie warto przeprowadzać się na własną rękę. I choć specjaliści pomogą nam w wielu czynnościach, to sami musimy zastanowić się, co przewieźć i co zrobić ze zbędnymi rzeczami.

 

Co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki?

Jest wiele sposobów na zorganizowanie swoich rzeczy w czasie przeprowadzki. Musimy dokładnie zastanowić się, jak chcemy zagospodarować zarówno ubrania, prywatne drobiazgi, jak i meble oraz większe akcesoria. Przeprowadzka mieszkania wiąże się z koniecznością transportu wielu rzeczy, m.in. sprzętu AGDmebliroślin i kwiatówakwariumszkła i lusterstołu bilardowegopianina i innych nietypowych rzeczy

Krok 1 Segregacja

Pierwszym krokiem ku ogarnięciu przestrzeni i przedmiotów, które musimy przewieźć, jest ich segregacja. Zacznijmy od analizy i podziału wszystkich naszych rzeczy na trzy kategorie: dobre – do zabrania, dobre – do oddania, popsute, stare – do wyrzucenia. Dotyczy to absolutnie wszystkich kategorii, naszych ubrań, tekstyliów, dodatków czy mebli.

Poznaj więcej przykładów rzeczy, których nie warto zabierać do nowego lokum.

Krok 2 Pakowanie

Po wykonaniu skrupulatnej segregacji naszych rzeczy możemy przystąpić do pakowania tych, które będą przewożone. Warto dowiedzieć się, jak spakować ubraniajak przygotować do przeprowadzki sprzęt elektroniczny czy mebleNiezależnie od tego, co pakujemy, skupmy się na dokładnym zapakowaniu i zabezpieczeniu, zwłaszcza tych delikatniejszych przedmiotów. Używajmy wszystkiego, co mamy pod ręką. Pakować drobne rzeczy możemy w ubrania, tekstylia. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca i wszystko odpowiednio zabezpieczymy.

Jak zagospodarować zbędne rzeczy podczas przeprowadzki?

Krok 3 Co zrobić ze zbędnymi rzeczami?

Najważniejszym aspektem, na którym powinniśmy się skupić, jest to, co warto zrobić ze zbędnymi rzeczami. Wiemy już, że nie ma sensu ich przewozić. Jest to marnowanie czasu i naszych sił, nie mówiąc już o zawyżaniu kosztów przeprowadzki. Jak jednak poradzić sobie z nadmiarem przedmiotów? Jakie mamy możliwości ich zagospodarowania?

  • Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest sprzedanie wszystkich rzeczy, których nie potrzebujemy. Możemy do tego wykorzystać grupy internetowe i popularne serwisy ogłoszeniowe. Sprzedaż za pomocą internetu jest prosta i szybka, zwłaszcza, jeśli nasza cena nie jest wygórowana.
  • Możemy również nasze rzeczy wymieniać. Jeśli wiemy, że czegoś potrzebujemy, warto poszukać osób, które będą chętne na wymianę. Przykładem mogą być wszelkiego typu wymianki ubraniowe, gdzie wnosimy określoną liczbę rzeczy i podobną możemy wynieść. Innym sposobem może być wystawienie niepotrzebnych przedmiotów i “sprzedaż” ich za konkretny produkt, np. wystawiamy działającą pralkę za zestaw słodyczy.
  • Oczywiście możemy nasze rzeczy oddać osobom potrzebującym. Szczególnie jeśli są one sprawne, w dobrym stanie. Tutaj możemy skorzystać z pomocy fundacji czy odpowiednich instytucji, bądź też samemu odnieść je do np. domu dziecka, domu opieki społecznej, noclegowni (oczywiście po wcześniejszym kontakcie i upewnieniu się, że przyjmują takie podarunki). Jeszcze innym rozwiązaniem może być wystawienie naszych ubrań czy sprzętu na serwisach lokalnych z opcją “oddam za darmo”.
  • Opcją podobną będzie oddanie rzeczy na cele charytatywne, np. do specjalnych sklepów czy stowarzyszeń.
  • Jeśli bliski nam jest trend zero waste, możemy również pokusić się o odnowienie i przerobienie mebli czy innych przedmiotów, które już nam się nie podobają, ale mogą być jeszcze użytkowane. Dowiedz się więcej o ekologicznych przeprowadzkach zero waste.
  • Wszystkie meble i rzeczy zepsute możemy oddać do utylizacji

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

Jak zorganizować sprawną przeprowadzkę do innego miasta? Kompleksowy poradnik

  Planujesz przeprowadzkę do innego miasta, ale boisz się, że nie poradzisz sobie z czekającym Cię zadaniem? Nie musisz radzić sobie samemu z tymi problemami. Przygotowaliśmy artykuł, w którym dokładnie przybliżamy wszelkie zagadnienia związane z międzymiastową...
Czytaj więcej

Jak poradzić sobie z nadmiarem wyposażenia podczas przeprowadzki do nowego domu?

  Przeprowadzając się do nowego domu, towarzyszą nam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszymy się zmianą miejsca zamieszkania. Z drugiej jednak jest nam smutno, że opuszczamy dawne lokum. Przez to zazwyczaj próbujemy zabrać ze sobą jak największą jego część,...
Czytaj więcej

Jak przewieźć materac podczas przeprowadzki? Praktyczny poradnik

Na myśl o przeprowadzce, często optymistycznie wydaje nam się, że zdołamy samodzielnie przewieźć cały dobytek. Tymczasem są przedmioty, których transport samochodem osobowym może okazać się niemożliwy. Należy do nich na przykład materac - pakując go w nieumiejętny...
Czytaj więcej

Jak bezpiecznie zapakować i przewieźć sprzęty elektroniczne? Wszystko o transporcie elektroniki podczas przeprowadzki

Przewożenie elektroniki może okazać się dla nas dość ryzykowne i kłopotliwe, szczególnie jeśli mówimy o wartościowych przedmiotach. Nikt z nas nie chce stracić czy uszkodzić wartą nawet kilkanaście tysięcy elektronikę taką jak komórki, komputery, telewizory. By tego...
Czytaj więcej

Przeprowadzka zero waste – jak przeprowadzać się zgodnie z ekologią?

Świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok. Coraz chętniej dołączamy do nurtu zero waste i staramy się ograniczać produkowane śmieci. Jak jednak pogodzić ze sobą planowaną przeprowadzkę i nurty ekologicznego życia? Zapraszamy do lektury materiału, w którym...
Czytaj więcej