Pytaj o promocję internetową! Zawsze odpisujemy na maile

Co zrobić ze zbędnymi rzeczami w czasie przeprowadzki – 3 kroki do czystego lokum

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością segregacji posiadanych przedmiotów oraz z rozstrzygnięciem, co zrobić z nimi w czasie trwania tego procesu. Przewożenie wszystkich posiadanych mebli, ubrań czy gadżetów nie ma sensu,  szczególnie jeśli są one stare, zużyte lub wiemy, że nie będziemy z nich korzystać. Zanim więc rozpoczniemy przeprowadzkę, dobrze jest przeprowadzić gruntowną inwentaryzację. Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie ten proces i zwyczajnie go przyspieszymy. Oto kilka inspiracji na to, co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki. Poznaj kilka kroków, które dzielą nas od czystego lokum. Zapraszamy!

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Dla ograniczenia ilości stresu warto dokładnie przygotować się do przeprowadzki domu czy mieszkania. Planowanie jest kluczem do ograniczenia chaosu, przyspieszenia i ułatwienia nam tego procesu. Przygotowania warto rozpocząć od podjęcia decyzji czy będziemy przeprowadzać się samodzielnie czy też z pomocą profesjonalnej firmy transportowejPrzed ostatecznym wyborem dobrze jest poznać sześć powodów, dla których nie warto przeprowadzać się na własną rękę. I choć specjaliści pomogą nam w wielu czynnościach, to sami musimy zastanowić się, co przewieźć i co zrobić ze zbędnymi rzeczami.

 

Co zrobić z rzeczami podczas przeprowadzki?

Jest wiele sposobów na zorganizowanie swoich rzeczy w czasie przeprowadzki. Musimy dokładnie zastanowić się, jak chcemy zagospodarować zarówno ubrania, prywatne drobiazgi, jak i meble oraz większe akcesoria. Przeprowadzka mieszkania wiąże się z koniecznością transportu wielu rzeczy, m.in. sprzętu AGDmebliroślin i kwiatówakwariumszkła i lusterstołu bilardowegopianina i innych nietypowych rzeczy

Krok 1 Segregacja

Pierwszym krokiem ku ogarnięciu przestrzeni i przedmiotów, które musimy przewieźć, jest ich segregacja. Zacznijmy od analizy i podziału wszystkich naszych rzeczy na trzy kategorie: dobre – do zabrania, dobre – do oddania, popsute, stare – do wyrzucenia. Dotyczy to absolutnie wszystkich kategorii, naszych ubrań, tekstyliów, dodatków czy mebli.

Poznaj więcej przykładów rzeczy, których nie warto zabierać do nowego lokum.

Krok 2 Pakowanie

Po wykonaniu skrupulatnej segregacji naszych rzeczy możemy przystąpić do pakowania tych, które będą przewożone. Warto dowiedzieć się, jak spakować ubraniajak przygotować do przeprowadzki sprzęt elektroniczny czy mebleNiezależnie od tego, co pakujemy, skupmy się na dokładnym zapakowaniu i zabezpieczeniu, zwłaszcza tych delikatniejszych przedmiotów. Używajmy wszystkiego, co mamy pod ręką. Pakować drobne rzeczy możemy w ubrania, tekstylia. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca i wszystko odpowiednio zabezpieczymy.

Jak zagospodarować zbędne rzeczy podczas przeprowadzki?

Krok 3 Co zrobić ze zbędnymi rzeczami?

Najważniejszym aspektem, na którym powinniśmy się skupić, jest to, co warto zrobić ze zbędnymi rzeczami. Wiemy już, że nie ma sensu ich przewozić. Jest to marnowanie czasu i naszych sił, nie mówiąc już o zawyżaniu kosztów przeprowadzki. Jak jednak poradzić sobie z nadmiarem przedmiotów? Jakie mamy możliwości ich zagospodarowania?

  • Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest sprzedanie wszystkich rzeczy, których nie potrzebujemy. Możemy do tego wykorzystać grupy internetowe i popularne serwisy ogłoszeniowe. Sprzedaż za pomocą internetu jest prosta i szybka, zwłaszcza, jeśli nasza cena nie jest wygórowana.
  • Możemy również nasze rzeczy wymieniać. Jeśli wiemy, że czegoś potrzebujemy, warto poszukać osób, które będą chętne na wymianę. Przykładem mogą być wszelkiego typu wymianki ubraniowe, gdzie wnosimy określoną liczbę rzeczy i podobną możemy wynieść. Innym sposobem może być wystawienie niepotrzebnych przedmiotów i “sprzedaż” ich za konkretny produkt, np. wystawiamy działającą pralkę za zestaw słodyczy.
  • Oczywiście możemy nasze rzeczy oddać osobom potrzebującym. Szczególnie jeśli są one sprawne, w dobrym stanie. Tutaj możemy skorzystać z pomocy fundacji czy odpowiednich instytucji, bądź też samemu odnieść je do np. domu dziecka, domu opieki społecznej, noclegowni (oczywiście po wcześniejszym kontakcie i upewnieniu się, że przyjmują takie podarunki). Jeszcze innym rozwiązaniem może być wystawienie naszych ubrań czy sprzętu na serwisach lokalnych z opcją “oddam za darmo”.
  • Opcją podobną będzie oddanie rzeczy na cele charytatywne, np. do specjalnych sklepów czy stowarzyszeń.
  • Jeśli bliski nam jest trend zero waste, możemy również pokusić się o odnowienie i przerobienie mebli czy innych przedmiotów, które już nam się nie podobają, ale mogą być jeszcze użytkowane. Dowiedz się więcej o ekologicznych przeprowadzkach zero waste.
  • Wszystkie meble i rzeczy zepsute możemy oddać do utylizacji

 

Zadzwoń teraz

Wyślij prośbę o wycenę usługi


Zostawienie wiadomości nic nie kosztuje, otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Wpisz poniżej megaprzeprowadzki

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

 

R

Wysoka jakość

Ubezpieczenie transportu

Niskie ceny

Duży obszar działania

Planujesz przeprowadzkę? Poczytaj nasze porady

 

W jaki sposób przeprowadzić transport pralki do nowego mieszkania? Podpowiadamy, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt AGD

  Przeprowadzka, wymiana, kupno nowej lub konieczność oddania do naprawy posiadanej pralki wymaga odpowiedniego przetransportowania urządzenia AGD. Nieodpowiedni przewóz może spowodować uszkodzenia na produkcie i wyrządzić różne usterki. Transport tego typu...
Czytaj więcej

Komu zlecić przewóz mebli?

W życiu każdego człowieka może nadejść moment, kiedy trzeba zorganizować przeprowadzkę. Niektórzy posiadają swój samochód, którym mogą przewieźć zarówno rzeczy jak i meble, ale nie każdy jest w tak dobrej sytuacji. Wtedy warto zastanowić się, komu zlecić transport...
Czytaj więcej

Bezpieczny transport akwarium — jak przenieść rybki?

  Tworząc swoje idealne akwarium, mało kto myśli o tym, co zrobi z nim podczas przeprowadzki. Tym sposobem robi się mały ekosystem, którego naruszenie może spowodować duże szkody. Bezpieczny przewóz akwarium jest jednak możliwy, należy tylko pamiętać o...
Czytaj więcej

Jak szybko przenieść siedzibę firmy?

Przenosiny siedziby firmy to zawsze duże wydarzenie i wymaga odpowiednich rozwiązań logistycznych. Dlatego najlepiej sprawdzi się w takim przypadku profesjonalna firma przeprowadzkowa. Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, więc nietrudno znaleźć tu...
Czytaj więcej

Jak zaplanować szybką przeprowadzkę biura? Porady dla właścicieli firm

Zmiana siedziby firmy to duże wydarzenie logistyczne. Trzeba dokładnie zaplanować przeprowadzkę i przygotować każdy krok. Czy przeprowadzka biura może być bezbolesna? Oczywiście. Przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z porad dla firm na szybką i sprawną zmianę...
Czytaj więcej