Przewóz ogrodów
Planując przewóz ogrodu, musimy zdać sobie sprawę, że nie wszystkie rośliny będziemy w stanie przewieźć. Drzewka owocowe, większe krzewy czy iglaki powinny zostać na miejscu- przenoszenie dużych roślin nie jest dla nich korzystne, a nam przysparza dużo więcej pracy.
Zasady przeprowadzek ogrodów
W przypadku przeprowadzki ogrodów najmniej ucierpią rośliny małe oraz rosnące w donicach.
Gdy w naszym ogrodzie mamy rośliny, które są dla nas cenne i chcielibyśmy je nadal pielęgnować w nowym miejscu, możemy dokonać transportu pamiętając o kilku zasadach:
- Należy transportować tylko te rośliny, których wykopanie z ziemi nie uszkodzi i nie spowoduje że uschną.
- Przed transportem rośliny, należy zapoznać się z warunkami jakie są najlepsze do jej przewozu (np. czy lepiej przewozić podlaną, czy lepiej przez kilka dni nie podlewać)
- Każdą roślinę trzeba odpowiednio zabezpieczyć (związać sznurkiem łodygi, owinąć folią bąbelkową na czas transportu).
- Po przywiezieniu w nowe miejsce ustawić rośliny w warunkach podobnych, do tych które miały wcześniej (nasłonecznienie, poziom wilgotności gleby).
Przeprowadzki ogrodów to nie tylko rośliny
Pamiętajmy, aby przeprowadzka ogrodu obejmowała nie tylko kwiaty, drzewka i krzewy. Nie zapomnijmy o sprzęcie ogrodniczym potrzebnym do pielęgnacji ogrodu. Kosiarka, sekator, motyka czy grabie to również sprzęty, które powinny zostać odpowiednio zabezpieczone i przewiezione.
Jak mądrze zaplanować przeprowadzkę ogrodu?
Planując przeprowadzki ogrodów można zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy transportowej, bądź wynajęciem samochodu transportowego we własnym zakresie. Na pewno przewiezienie roślin wysokim samochodem, który łatwo umyć z ziemi i błota będzie dla nas korzystniejsze, niż transport samochodem osobowym. Zobacz pełen cennik naszych usług przewozowych.
Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?